اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دما ورطوبت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور دما ورطوبت

با سلام و خسته نباشید
    میخوام از یه سنسور دما ور طوبت استفاده کنم که باید سنسور حداقل 4-5 متر از میکرو فاصله داشته باشه. یعنی بشه 4-5 متر سیم اضافه کرد. از چه سنسوری باید استفاده کنم؟؟؟؟؟

پاسخ : سنسور دما ورطوبت

سنسور هایی که خروجی غیر آنالوگ دارن. مثل smt160 برای دما که خروجی pwm داره. برای رطوبت هم فکر میکنم همچین چیزی هست که خروجی pwm داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mansoor0001 نمایش پست ها
      با سلام و خسته نباشید
      میخوام از یه سنسور دما ور طوبت استفاده کنم که باید سنسور حداقل 4-5 متر از میکرو فاصله داشته باشه. یعنی بشه 4-5 متر سیم اضافه کرد. از چه سنسوری باید استفاده کنم؟؟؟؟؟
      باسلام
      بنده برای دما pt100 یا lm35
      و برای رطوبت hih4000 رو پیشتنهاد میکنم
      خروجی انالوگ و راه اندازی بی دردسر دارن

دیدگاه

جواب سوالتون رو نمیدونم اما تجربه کار با سنسور SHT10-11 با سیم شیلد دار نهایتا 40 یا 50 سانت
        منظورم اینه که اگر فاصله شما انقدر زیاده سراغ این سنسور ها نرید
        یک راه حل دارم البته که خیلی گرون قیمته و به صرفه نیست اما فکر کنم دقتش بارزه
        استفاده از سنسور SHT20 و هر سنسوری از این خانواده که خروجی i2c داره
        اما i2cبرد محدود و ناچیز داره که باید براش از واسط های i2c (یه چیزی مثه max232 تو سریال) استفاده کنید
        شمارش یادم نیست ولی خاطرم هست جوان الکترونیک داشت با قیمت دونه ای حدود 20 هزار تومن برای هر آی سی که شما 2 تا میخواین
        البته اگر سیگنال pwm تو این فاصله مشکلی براش بوجود نمیاد فروشگاه روبوایکیو م سنسور SHT20Pآورده که خروجیش PWM هست

دیدگاه

سلام ماهم از سیم بلند واسه lm35 استفاده کردیم مشکلی نبود البته من حدود 2متر تست کردم خروجیشو یه دوسه تا قطعه باید ببندی تا پایدار بشه باخاطر سیم بلند همین
          موفق باشید
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
            dht11و dht22 تا بیست متر بدون قطعه جانبی جواب می ده
            البته مقدار مقاومت پول اپ تو اندازه سیم تاثیر داره
            سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

سلام ممنون از راهنمایی هاتون. از سنسورهای lm35 قبلا استفاده کردم ولی فکر نمیکنم زیاد دقیق باشه. اینطور نیست؟

دیدگاه

سلام ممنون از راهنمایی هاتون. از سنسورهای lm35 قبلا استفاده کردم ولی فکر نمیکنم زیاد دقیق باشه. اینطور نیست؟
                بنده از این سنسور(نوع ارجینالش) برای سیستم های جوجه کشی استفاده میکنم و از دقتش راضی هستم فقط باید بعد از چندسال کار کردن تعویض بشه چون دقتشون رفته رفته کم میشه البته باز با کالیبره کردن میشه دقت رو به حالت قبل برگردوند و لی بنده تعویض میکنم لازم به ذکر هستش که شرکت کره ای ساموان هم برای کنترلرهای دماش از این سنسور استفاده کرده و همینطور ترمیستور

دیدگاه

پس یعنی میتونم به این سنسور ۴-۵ متر سیم اضافه کنم؟حالا سنسور رطوبت چه سنسوری رو پیشنهاد میکنید؟؟ ممنون

دیدگاه

پس یعنی میتونم به این سنسور ۴-۵ متر سیم اضافه کنم؟حالا سنسور رطوبت چه سنسوری رو پیشنهاد میکنید؟؟ ممنون
                    بله جواب میده
                    سنسور hih4000 استفاده کنید که هم دقیق و هم امکان اتصال کابل با طول زیاد رو داره

دیدگاه

برنامه راه اندازی این سنسور با بسکا رو دارین؟؟

دیدگاه

برنامه بسکام این سنسور رو دارین؟؟

دیدگاه

سنسور ds18b20 هم هست که خروجی دیجیتال داره و راحت تا 7 - 8 متر رو جاوب میده راه اندازی ساده ای هم داره
                          با چند خط برنامه کارتو راه میندازه

دیدگاه

سلام و وقت بخیر به همه دوستان
                            من دو عدد از سنسور HTU21D رو تهیه کردم و در دو مورد به مشکل خوردم
                            - برای اتصال همزمان هر دو به اردوینو (ادرس یکسان i2c) به مشکل خوردم و نتونستم راه حلی پیدا کنم.
                            من با هر دو کتاب خونه Adafruit_HTU21DF.h و SparkFunHTU21D.h یک سنسور رو راه اندازی کردم اما در جریان کد ادرس i2c خواسته نشده.(برای تغییر دستی ادرس، کاری مشابه اتصال چند نمایشگر به یک برد با i2c)
                            - و مورد بعدی هم این هست که این سنسور رطوبت رو بالای ۱۰۰٪ هم نشون میده( تا ۱۱۲٪ هم بالا رفت) که منطقی نیست.
                            از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنند????
                            جدیدترین ویرایش توسط Amir289; ۲۲:۰۲ ۱۴۰۰/۰۵/۱۴.

دیدگاه

سلام خدمت همه بزرگواران
                              میخام دما و رطوبت یه محیط که حدود پنجاه متر فاصله داره رو اندازه بگیرم.
                              و یه مدار اماده میخام بخرم که اینکارو انجام بده، مدلی مدنظرتون هست؟ این مشکل رو چطور حل کنم؟
                              ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X