اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در باره تقسیم آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در باره تقسیم آنالوگ

سلام

میخواستم بپرسم آیا آیسی هست که عمل تقسیم آنالوگ انجام بده . یعنی دو ورودی ولتاژ داشته باشد و در خروجی حاصل تقسیم این دو ولتاژ را نشان بدهد. میدانم که با پ امپ این کار قابل اجرا است ولی مشکل پیچیدگی مدل پ امپی است

پاسخ : کمک در باره تقسیم آنالوگ

سلام دوست عزیز
    نوشته اصلی توسط toska_s
    سلام

میخواستم بپرسم آیا آیسی هست که عمل تقسیم آنالوگ انجام بده . یعنی دو ورودی ولتاژ داشته باشد و در خروجی حاصل تقسیم این دو ولتاژ را نشان بدهد. میدانم که با پ امپ این کار قابل اجرا است ولی مشکل پیچیدگی مدل پ امپی است
    منظورتان از تقسیم دو مقدار آنالوگ ، تقسیم مقادیر ولتاژ DC آنهاست؟ :question:
    افتادگی آموز اگر طالب علمی
    هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام

منظورم مداری هست که فرضا در ورودی اگر v1 , v2 را به ورودی بدیم در خروجی نسبت v1/v2 را نمایش بدهد.برای اجرای این مدار به صورت پ امپی باید از 7 یا 8 پ امپ و چندین ترانزیستور و مقاومت و ترمیستور استفاده کنیم اما من دنبال قطعه ای میگردم (البته اگر وجود داشته باشد) که کار طراحی را ساده تر کند البته بدون استفاده از میکروکنترولر

دیدگاه

سیستم لابراتوار های زبان
        دوستان من می خوام سیستمی که در لابراتوار های زبان استفاده می شه رو درست کنم ( سیستمی که استاد هر شماره رو به دلخواه وصل و بعد قطع می کنه ) ، می شه لطفا کمک کنید ؟
        خیلی فوری هست ، خواهشا اگه می شه کمک کنید!!!

دیدگاه

چرا سوالتونو اینجا مطرح کردید و یک تاپیک جدید ایجاد نکردید؟! oo:
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

دوست عزیز
            می شه راهنمایی کنید لطفا

دیدگاه

چیزی که می خوای تو مبحث op amp جزوه الک 2 و 3 هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X