ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 13 از 16 نخست ... 345678910111213141516 آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 158
    2014/10/16
    1,391
    1,747

پاسخ : اندکی درباره تحلیل فیدبک مدار

نقل قول نوشته اصلی توسط javad-10

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    واقعیتش من قسممت ولتاژ منبعی رو که اول همین موضوع گذاشتین رو با رفرنس متغیر بستم که از صفر تا حد اکثر ولتاژ کار میکرد فقط برا ولتاژای زیر یک ولت صدای فید بک میومد که البته من تا اونجا که یادمه قبل از تغییر نقشه و با رفرنس ثابت برا ولتاژای پایین باز همین صدا رو داشت .
    بنظر میاد تو ولتاژای خیلی پایین مخصوصا وقتی جریان هم کمه مشکل نوسان منبع از فیدبک نباشه بلکه بعلت کم شدن زیاد دیوتی سایکل منبع به نوسان درمیاد.
    سید جان تو منبع فول بریج که ساختی ای سی pwm چی استفاده کردی همین 494؟
    سلام
    اره.....کلا داشتن ولتاژ های پایین بعلت ذات اپ امپ و انالوگ و.... مصیبت زاست
    البته علتش همین جبران سازی و پایداری و.... هست!
    کاش اگر کسی چیزی در این مورد میدونه دریغ نکنه:(
    اره....کلا با 494 بیشتر از همه حال میکنم
    ................Fx7SAM................
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    267

پاسخ : منبع تغذیه متغیر 0-30V با محدود کننده جریان

سلام
    این نمونه ازمایشی رگولاتور من هست. بخش کنترلش مداری هست که علی اقا زحمت کشیدن قرار دادن. ولی بخش قدرتش متفاوت هست و کار خودمه. این رگولاتور بر خلاف مدار اصلی این تاپیک سنکرون هست و همونطور که در عکس دوم و سوم میبینید اون بورد کوچیک درایور ماسفت هاست که با ir2104 هست. تمام ترانزیستور های قدرت و دیود های قدرت حذف حذف شده و به جاش این مدار کوچیک درایور و یک ماسفت دیگه جای دیود قرار گرفته. تلفات بسیار پایین تر هست همونطور که اطلاع دارید. به جای شنت فلزی بزرگ اومدم از شنت با مقدار خیلی کمتر استفاده کردم (مقاومت سبز رنگ پایین برد) که در نهایت مقدار 0.005 اهم رو داشته باشم. (هر مقاومت 0.01 هست و 2 تا موازی میشن) سپس با اپ امپ بصورت دیفرانسیلی ولتاژشون رو تقویت میکنم و قرائت میکنم. تا اینجاش فقط خواستم حالت سنکرون مدار رو تست کنم که به خوبی جواب داده. ولی پایداریش جالب نیست و باید مدار کنترل اصلاح بشه. مثلا افت ولتاژ تحت بار مقداری زیاده که اومدم 10 کیلو موازی با 220 نانو رو در قسمت فیدبک حذف کردم ولی وقتی ولتاژ بالایی رو میخوام از خروجی بگیرم مدار ناپایدار میشه و جریان زیادی میکشه و ماسفت سنکرون شروع به گرم کردن میکنه.

میخوام یه برد کنترل جدید بزنم که هم قسمت سنس جریان با اپ امپ بهش اضافه کنم هم کلا SMD بشن و قسمت های دیگه ای مثل سنس دمای هیت سینک و روشن و خاموش کردن فن و نشان دادن حالت CV و CC با LED مثل منابع تغذیه متداول رو هم بهش اضافه کنم.
    قدم بعدی هاف بریج میسازم مثل کاری که علی اقا کردن.

یک نظرهم دارم اساتید و سید علی جان نظر بدن خوبه. اونم این که بیایم یک رگولاتور هیبرید بسازیم. یعنی این که یک پیش رگولاتور سوییچینگ و یک رگولاتور دقیق خطی پشتش به صورتی کار کنن که رگولاتور سوییچینگ همیشه 0.5 ولت تا 1 ولت بیشتر از خروجی مورد نظر به رگولاتور خطی تحویل بده و رگولاتور خطی وظیفه متغیر کردن ولتاژ و جریان رو به راحتی تا 0 ولت و 0 امپر داشته باشه. اینجوری رگولاتوری با راندمان بالا و مشخصات خوبی مثل رگولاتور های خطی داریم. البته اگر کلا منبع ورودی 220 متغیر بخوایم قسمت سوییچینگش خود منبع هاف بریجمون میشه. فقط یک خطی بهش اضافه میشه .
    2013/12/21
    بابل-ایمن آباد
    2,084
    1,163

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_7

سلام
    این نمونه ازمایشی رگولاتور من هست. بخش کنترلش مداری هست که علی اقا زحمت کشیدن قرار دادن. ولی بخش قدرتش متفاوت هست و کار خودمه. این رگولاتور بر خلاف مدار اصلی این تاپیک سنکرون هست و همونطور که در عکس دوم و سوم میبینید اون بورد کوچیک درایور ماسفت هاست که با ir2104 هست. تمام ترانزیستور های قدرت و دیود های قدرت حذف حذف شده و به جاش این مدار کوچیک درایور و یک ماسفت دیگه جای دیود قرار گرفته. تلفات بسیار پایین تر هست همونطور که اطلاع دارید. به جای شنت فلزی بزرگ اومدم از شنت با مقدار خیلی کمتر استفاده کردم (مقاومت سبز رنگ پایین برد) که در نهایت مقدار 0.005 اهم رو داشته باشم. (هر مقاومت 0.01 هست و 2 تا موازی میشن) سپس با اپ امپ بصورت دیفرانسیلی ولتاژشون رو تقویت میکنم و قرائت میکنم. تا اینجاش فقط خواستم حالت سنکرون مدار رو تست کنم که به خوبی جواب داده. ولی پایداریش جالب نیست و باید مدار کنترل اصلاح بشه. مثلا افت ولتاژ تحت بار مقداری زیاده که اومدم 10 کیلو موازی با 220 نانو رو در قسمت فیدبک حذف کردم ولی وقتی ولتاژ بالایی رو میخوام از خروجی بگیرم مدار ناپایدار میشه و جریان زیادی میکشه و ماسفت سنکرون شروع به گرم کردن میکنه.

میخوام یه برد کنترل جدید بزنم که هم قسمت سنس جریان با اپ امپ بهش اضافه کنم هم کلا SMD بشن و قسمت های دیگه ای مثل سنس دمای هیت سینک و روشن و خاموش کردن فن و نشان دادن حالت CV و CC با LED مثل منابع تغذیه متداول رو هم بهش اضافه کنم.
    قدم بعدی هاف بریج میسازم مثل کاری که علی اقا کردن.

یک نظرهم دارم اساتید و سید علی جان نظر بدن خوبه. اونم این که بیایم یک رگولاتور هیبرید بسازیم. یعنی این که یک پیش رگولاتور سوییچینگ و یک رگولاتور دقیق خطی پشتش به صورتی کار کنن که رگولاتور سوییچینگ همیشه 0.5 ولت تا 1 ولت بیشتر از خروجی مورد نظر به رگولاتور خطی تحویل بده و رگولاتور خطی وظیفه متغیر کردن ولتاژ و جریان رو به راحتی تا 0 ولت و 0 امپر داشته باشه. اینجوری رگولاتوری با راندمان بالا و مشخصات خوبی مثل رگولاتور های خطی داریم. البته اگر کلا منبع ورودی 220 متغیر بخوایم قسمت سوییچینگش خود منبع هاف بریجمون میشه. فقط یک خطی بهش اضافه میشه .
    سلام مهدی جان ،
    کار بسیار تمیز و جالبی انجام دادین ، فقط چند نکته راجع به مدارات سینکرونوس : آیسی 2104 علیرغم سادگی که داره دو ایراد بزرگ داره ، جریان بسیار کم درایور (در حد 300 میلی آ»پر که رایز تایم و فالتایمت بالا میره و تلفات) ایراد بعد اینه که زمان روشن و خاموش شدنش زیاده و علاوه بر اون دد تایم زیادی داره ، حالا این دد تایم و زمان روشن خاموش شدن باعث میشه اسپایک مدارتون بسیار بالا بره و EMI افزایش قابل توجهی پیدا کنه ، پیشنهاد بنده استفاده از IR2111-2113 هست . این موارد رو میشه در اپ نوتهای شرکت ماکسیم به خوبی دید .
    مورد بعد ناپایداری مدارتون هست : به نظر بنده خط فیدبکتون و همچنین زمین(زمین مهمتره) با سیم فلت و باکس هدر به برد 494 انتقال پیدا کرد .که اصلا اصولی نیست ، یه آزمایش رو انجام بدین و خبر بدین : زمین مدار قدرت رو با یه سیم ضخیم(1.5) به زمین کنترلر متصل کنید ، برای جبرانساز هم یه مقاومت 1 کیلو رو با یه خازن 100 نانو سری کنید و از پایه 3 به پایه ی 2(یا15) بزنید ، خازن 100 نانو و 1 میکرو سرامیکی سایز 0805 و یا 1206 در نزدیک ترین نقطه به تغذیه 494 یادتون نره ،
    ویرایش توسط hoseyni emeni : 2018/06/15 در ساعت 15:08
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    267

سلام حسین جان
    اقا لذت بردم از توصیه های بسیار خوبت خیلی ممنونم. حتما درمورد گیت درایو تغییراتی برای بهبود مدار انجام میدم. همونطور که گفتم این برای یک تست سریع بود. اما موج های مدار رو که دیدم اصلا بد نبودن و ماسفت درست و کامل سینک و سورس میشد. (بله خروجی 2104 توتم پل گذاشتم چون دقیقا خودش خیلی زور نداره)
    زیاد اسکوپ در اختیارم نبود که در شرایط کاری مختلف مدار رو تست کنم و عملکردش رو ببینم اما مورد خاصی ندیدم. در مورد دد تایم زیاد 2104 بله درست میفرمایین. برای فیدبک هم کاملا قبول دارم این روش زیاد اصولی نیست و نیاز به تغییر داره. کاری رو که گفتید رو هم حتما انجام میدم و خبر میدم.

فرکانس مدار 72 کیلوهرتز هست حدودا
    من حرفی ندارم برای تاپیک جدا و این که درسته جای صحبت مفصل در این تاپیک نیست. اما مدار جای کار داره و بنده هم به دلیل مشغله نمیرسم دائم روش کار کنم و اگر تاپیک برنم ممکنه وقفه طولانی بیافته و حس میکنم جالب نباشه اما وقتی مدار کامل شد و به چیزی که میخوام رسیدم تمام مستندات رو در تاپیکی جدا قرار میدم.
    2018/04/30
    23
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

تو این مدار تمام تلاشم این بوده که از قطعات خاص و گرون استفاده نکنم تا هر کسی در هر جاییکه ابتدایی ترین وسایل الکترونیکی پیدا میشه بتونه این مدار رو بسازه.در ضمن این مدار در صورتیکه بتونید اپتو هایی مثل 6n137 گیر بیارین و همچنین ماسفت p-channel با ولتاژ و جریان مناسب پیدا کنین میتونه در ولتاژ ها و جریان های بالاتر هم استفاده بشه اما در صورت استفاده از قطعات ذکر شده میتونید به ورودی حداکثر 35 ولت دیسی بدین و در خروجی 0 تا 35 ولت دیسی تا حداکثر جریان 30 آمپر داشته باشین.

قطعات زیر برای 30 ولت و ده آمپر توصیه میشن.....
    درود

علی آقا خواستم سئوال کنم در توضیحات پست اول که نقل قول هم کردم فرمودید که تا 30 آمپر خروجی میشه گرفت. حالا سئوال اینه که با همین قطعات و مداری که معرفی کردید این میزان جریان قابل دریافت هست؟ چون پایینش ذکر کردید که این قطعات برای جریان 10 آمپر پیشنهاد میشه. حالا اگر منظورتون این هست که این مدار قابل تقویت و ارتقا هستند و با این مدار نمیشه 30 آمپر رو گرفت؛ باید برای این میزان جریان از چه قطعاتی استفاده کرد یا چه تغییراتی در سلف باید ایجاد کرد.
    و نکته دیگه اینکه در ورودی صحبت از ولتاژ شد اما جریان نه. آیا برای داشتن جریان 10 الی 30 آمپر در خروجی باید به همون مقدار ورودی ما و ترانسمون هم این جریان رو داشته باشیم؟
    ممنون میشم اگر توضیحی در این رابطه بدید.
    ویرایش توسط zizu63 : 2018/06/21 در ساعت 04:07
    2014/10/16
    1,391
    1,747

نقل قول نوشته اصلی توسط zizu63

درود

علی آقا خواستم سئوال کنم در توضیحات پست اول که نقل قول هم کردم فرمودید که تا 30 آمپر خروجی میشه گرفت. حالا سئوال اینه که با همین قطعات و مداری که معرفی کردید این میزان جریان قابل دریافت هست؟ چون پایینش ذکر کردید که این قطعات برای جریان 10 آمپر پیشنهاد میشه. حالا اگر منظورتون این هست که این مدار قابل تقویت و ارتقا هستند و با این مدار نمیشه 30 آمپر رو گرفت؛ باید برای این میزان جریان از چه قطعاتی استفاده کرد یا چه تغییراتی در سلف باید ایجاد کرد.
    و نکته دیگه اینکه در ورودی صحبت از ولتاژ شد اما جریان نه. آیا برای داشتن جریان 10 الی 30 آمپر در خروجی باید به همون مقدار ورودی ما و ترانسمون هم این جریان رو داشته باشیم؟
    ممنون میشم اگر توضیحی در این رابطه بدید.
    سلام
    اره با همین مدار میشه سی امپر گرفت....فقط شنتتونو باید طوری بذارید که کباب نشه و همچنین دیود ها هم باید در مجموع بتونن جریان حداقل 40 امپر بدن.....دو تا ماسفت هم که سر هم میشه 140 آمپر که خیلیم زیادیه
    احتمال زیاد هیت سینک هم باید بزرگتر بشه
    سلف هم که صد درصد باید تغییر کنه....مثلا سه تا سیم یک و نیم به نظر بد نیست....4 تا بهتره
    همونطور که قبلا جاهای دیگه توضیح دادم سلف مقدارش به این بستگی داره که میخاید توی چه حداقل جریانی سلف پیوسته بشه جریانش
    مثلا اگر سی آمپر میخاید و ورودی 30 ولت و حداقل جریانتون 20 باشه ده میکروهانری بسه............بستگی داره حداقل و حداکثر ولتاژتون و داقل و حداکثر جریانتون چقدر باشه
    اگر بخاید سلف برای رنج وسیعی از جریان خروجی و ولتاژ ورودی خوب کار کنه و پیوسته باشه مقدار سلف زیاد میشه و چون جریان زیاد هم میخاید هستتون بزرگ میشه تا اشباع نشه و این ینی یه چی اندازه اجر.....از برنامه روسی کمک بگیرید

جریان ورودی بستگی داره به ولتاژ ورودی و جریان خروجی و ولتاژ خروجی
    بخام ساده بگم،جریان ورودی برابر است با توان خروجی ضربدر (معکوس راندمان)تقسیم بر ولتاژ ورودی
    موفق باشید
    2017/12/20
    اصفهان
    72
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

سلام
    اتفاقا من هم همین چند روزه علیرغم اینکه میدونستم و شنیده بودم که متغیر کردن فیدبک ناپایداری میاره دلو زدم به دریا و یه منبع زدم با رفرنس متغیر
    منبع هافبریجه از برق شهر خروجیشم 0 تا 50 ولت و بیست امپر با محدود کننده جریان اونم از صفر تا 20 آمپر
    بد کار نمیکنه،ولی وقتی رفرنس هر کدوم از دو ارور امپ در حد چند دهم ولت کم میشد ناپایدار میشد
    تقریبا با هیچ جبرانسازی نمیشد پایدارش کرد!
    آخر سر سر راه سیگنال فیدبک یه فیلتر پایین گذر با فرکانس قطع زیر یک کیلوهرتز گذاشتم که تقریبا پایدار شد!
    اما خب بازم خیلی دلچسب نیست کارکردش!
    مثلا توی جریان های پایین قشنگ صدای قطع و وصل سوییچ ها از ترانس میاد!
    یعنی مثلا در هر ثانیه سه چهارتا صدا میاد از ترانس که دلیلش پهنای باند فوق العاده پایین فیدبک بدلیل فیلتر ها و جبرانسازی کند فیدبک هست
    از یکی از دوستان هم پرسیدم اون هم میگفت توی منبع هایی با این رنج تغییرات ولتاژ و جریان خروجی مجبوریم فیدبک رو اینقدر کند کنیم که خب باعث کندی شدید سیستم در پاسخگویی به تغییرات گذرای لاین و بار میشه!
    این تجربه ما بود!
    اگر کسی مطلبی داره شدیدا مشتاقیم بشنویم تا یاد بگیریم.
    این نحوه پایدار کردن فیدبک توی همچین منابعی خیلی بد رو مخمه:(
    انشاالله فرصت کنم قصد دارم شماتیک و پی سی بی این منبعه رو هم بذارم تو انجمن
    سلام استاد
    ببخشید پا به رهنه اومدم
    من یه فکرایی زده به سرم که میخوام با ایسی SG3525 یه منبع سینکرونوس باک بسازم
    تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چجوری باید از مدار فیدبک ولتاژ و جریان بگیرم هرچی فکر میکنم چیزی به ذهنم نمیرسه شما میتونید کمکی به بنده بکنید ؟
    اولش میخواستم مدار همین سایت رو بسازم ولی دیدم همه دارن میگن افت ولتاژ داره
    برای همین تصمیم گرفتم خودم یکی طراحی کنم
    میخواستم با ۴۹۴ بسازم بعد مطالعه دیتاشیت دیدم خیلی کار باهاش سخته
    ولی بعد رسیدم به ۳۵۲۵ که دیدم خیلی ایسی خوبیه و راحت میشه یه مدر براش ساخت
    پیشاپیش از کمک شما ممنونم

و برای این که این سوالات رو در فروم شما میپرستم معذرت میخوام اخه بلد نیستم فروم ایجاد کنم
    ویرایش توسط MOHAMADHV : 2018/10/21 در ساعت 11:49
    2014/10/16
    1,391
    1,747

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMADHV

سلام استاد
    ببخشید پا به رهنه اومدم
    من یه فکرایی زده به سرم که میخوام با ایسی SG3525 یه منبع سینکرونوس باک بسازم
    تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چجوری باید از مدار فیدبک ولتاژ و جریان بگیرم هرچی فکر میکنم چیزی به ذهنم نمیرسه شما میتونید کمکی به بنده بکنید ؟
    اولش میخواستم مدار همین سایت رو بسازم ولی دیدم همه دارن میگن افت ولتاژ داره
    برای همین تصمیم گرفتم خودم یکی طراحی کنم
    میخواستم با ۴۹۴ بسازم بعد مطالعه دیتاشیت دیدم خیلی کار باهاش سخته
    ولی بعد رسیدم به ۳۵۲۵ که دیدم خیلی ایسی خوبیه و راحت میشه یه مدر براش ساخت
    پیشاپیش از کمک شما ممنونم

و برای این که این سوالات رو در فروم شما میپرستم معذرت میخوام اخه بلد نیستم فروم ایجاد کنم
    سلام
    اصلا تاپیک جای پا برهنه اومدنه
    اصولا 3525 و 494 فرق چندانی ندارن
    فقط 3525 یه ارور امپ داره ولی 494 دو تا و 3525 خروجیش توتمه ولی 494 نه!
    به همین دلیل هم اگر بخواید همزمان از ولتاژ و جریان فیدبک بگیرید همون 494 بهتره چون دو تا ارور امپلیفایر داره و پیشنهاد منم همونه
    نحوه فیدبک گرفتن هم عین همون شماتیک پست اول
    از ولتاژ با یه مقسم ولتاژ و از جریان با یه مقاومت شنت با مقدار کم و توان بالا روی خط منفی
    سینکرونوس باک خوب چیزیه....یکی ساختم جالب بود
    هر چند الان به نظرم به سختی و پیچیدگیش نمیارزه....مگر توان واقعا بالا باشه
    همچنین یه چیز جالبی که داره اینه که اگر شما همیشه دیود سنکرون رو بدون توجه به بار روشن کنید وقتی باری روی خروجی نباشه دیگه مشکل اروم اروم تخلیه شدن خازنای خروجی و کم شدن خیلی کند ولتاژ خروجی رو ندارید
    افت ولتاژ این مدار قابل حله....من مدت هاست میخام درستش کنم و مدار اماده رو بذارم ولی وقت نمیکنم
    با گذاشتن سلف درست و با محاسبه و همچنینجبرانساز فیدبک مناسب درست میشه
    ولی خب طراحی خودتون باشه کیفش بیشتره
    این هم که تو همین تاپیک سوالات رو پرسیدید اتفاقا خیلی بهتره به نظر من
    معذرت خواهی هم نمیخواد
    موفق باشید
    2012/12/25
    32
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseyni emeni

سلام ،
    به همین سادگی نیست ، اولین مورد ناپایداری ارور امپ هست که اگه شما به اپ نوت 494 از TI دقت کنید متوجه این موضوع میشید .
    مورد بعد اینه که برای پایداری خطوط فیدبک باید همیشه جریان مشخصی ازش عبور کنه ، مثلا 1 میلی آمپر ، که در پیشنهاد که شما دادین همچین چیزی غیر ممکنه چون همراه با تغیر ولتاژ خروجی مقاومت های فیدبک ثابت هستن و جریان مسیر فیدبک همواره رو به کاهش خواهد بود که ناپایداری فیدبک رو در پی داره.
    البته میشه با یه کارهایی پیشهاد شما رو انجام داد اما به خوبی فیدبک معمول عمل نخواهد کرد.
    سلام آقا حسین و همچنین آقا سید علی
    ممنون از تاپیک خوبتون
    بسیار از نکات ارزنده شما بزرگواران استفاده کردم.
    یه سوال داشتم:
    فرض کنید بخوایم ولتاژ رفرنس رو به پایه مثبت مقایسه کننده TL494 بدیم و تقسیم ولتاژ و جریان خروجی رو به پایه منفی مقایسه کننده بدیم. به نظر شما با این شرایط شبکه فیدبک ناپایدار میشه؟؟
    2013/12/21
    بابل-ایمن آباد
    2,084
    1,163

نقل قول نوشته اصلی توسط arminn13

سلام آقا حسین و همچنین آقا سید علی
    ممنون از تاپیک خوبتون
    بسیار از نکات ارزنده شما بزرگواران استفاده کردم.
    یه سوال داشتم:
    فرض کنید بخوایم ولتاژ رفرنس رو به پایه مثبت مقایسه کننده TL494 بدیم و تقسیم ولتاژ و جریان خروجی رو به پایه منفی مقایسه کننده بدیم. به نظر شما با این شرایط شبکه فیدبک ناپایدار میشه؟؟
    سلام،
    در این صورت ولتاژ خروجیه شما به بیشترین حد خودش میرسه و اصلا نمیشه ولتاژ رو تغییر داد ،
    این روش فقط در صورتی کاربرد داره که ولتاژ خروجی منفی نیاز باشه ، مثله توپولوژیه inverting buck-boost
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------
صفحه 13 از 16 نخست ... 345678910111213141516 آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 158