ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 15 نخست 123456789101112 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 148
    2009/10/18
    تبریز
    2,214
    623

پاسخ : منبع تغذیه متغیر 0-30V با محدود کننده جریان

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

.
    چرا آرمین جان،شدن که میشه به شروطها
    اولیش اینه که اپتوی مناسب گیرت بیاد که برای شما بعید میدونم مشکلی باشه،حتما تبریز گیر میاد
    شرط دوم اینه که یه ماسفت p-channel با ولتاژ بالای 50 ولت و جریان کافی پیدا کنی
    من فکر کنم یکی دو مدل ماسفت پیدا کرده بودم ولی ننوشتم یادم رفته،البته ماسفت پی با جریان بالا سخت پیدا میشه،اگر پیدا کردی بگو،طرح توسعه دادشو هم میزارم که بشه تو ولتاژ بالاتر استفادش کرد
    برای جریان تا حدود 30 یا 40 امپر مشکلی نیست،حالا یا باید ماسفت و دیود جریان بالا بیابی یا تعدادشونو زیاد کنی

.
    خب اره،توان زیادیه
    اما خب بدون pfc و با همون هافبریج هم شدنیه
    اما خواستن توانستنه من اگر پول و وقتشو داشتم که البته وقتشو جور میکردم با همون 50 ولت و 50 امپر شروع میکردم و انشاالله نتیجه هم میگرفتم اما الان شاید با همون توان پایین که بیشتر وسایلشو هم دارم شروع کنم تا ببینم چی میشه
    فعلا که ایام امتحاناته،ت ببینم چی میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببین آرمین،من الان کل ماسفت های فروشگاه سایت رو نگاه کردم ماسفت های زیر پی بودن که میشه ازشون استفاده کرد،البته غیر از 4905 که الان استفاده کردم
    100v-12A.......IRF9530
    200v-6.5A.......IRF9630
    60v-11A.......IR9Z24
    200v-11A.......IRF9240
    100v-19A.......IRF 9540
    که ظاهرا آخری بهترین گزینه است،اینطوری با همون دیود ها و با دو تا از این ماسفت ها میتونی تا حدود 70 ولت و 20 آمپر راحت روش حساب کنی
    اگر مناسبه بگو استارتشو بزنم،هرچند وسط امتحاناتیم
    تغذیه ایسی رو با چی تامین کنیم؟ 50 ولت رو ک نمیشه مستقیم بدیم ب رگلاتور
    این ماسفتا چرا اینقدر جریانشون پایینه؟ چرا 4905 نمیشه؟ 4905 حیلی بچه خوبیه
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مخترع ویلچیر هوشمند کنترل شونده توسط ذهن
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

2014/10/16
    1,384
    1,491

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera

تغذیه ایسی رو با چی تامین کنیم؟ 50 ولت رو ک نمیشه مستقیم بدیم ب رگلاتور
    این ماسفتا چرا اینقدر جریانشون پایینه؟ چرا 4905 نمیشه؟ 4905 حیلی بچه خوبیه
    .
    خب دیگه،مدار عوض میشه،همینجوری که نمیمونه
    تغذیه ایسی یه جور دیگه تامین میشه،مدار گیت درایور هم یه جور دیگه تحریک میشه
    آره،ماسفت پی خیلی کم پیدا میشه،اونایی هم که هستن این مشکلاتو دارن
    4905 فکر کنم 55 ولته،خب برای ورودی 50 ولت ،ماسفت 55 ولتی خیلی کمه!
    ................Fx7SAM................
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

خب اره،توان زیادیه
    اما خب بدون pfc و با همون هافبریج هم شدنیه
    اما خواستن توانستنه من اگر پول و وقتشو داشتم که البته وقتشو جور میکردم با همون 50 ولت و 50 امپر شروع میکردم و انشاالله نتیجه هم میگرفتم اما الان شاید با همون توان پایین که بیشتر وسایلشو هم دارم شروع کنم تا ببینم چی میشه
    فعلا که ایام امتحاناته،ت ببینم چی میشه
    بله منم فعلا درگیر امتحاناتم. اما بعد امتحانا میرم سراغش حتما
    شمام خواستین شروع کنین بگین باهم کار بکنیم بهتر نتیجه میگیریم
    2010/03/05
    42
    24

با سلام
    نقشه ها و مدارات مختلفی در اینترنت برای ساخت منبع تغذیه وجود داره که هرکدوم مزایا و معایب خودشونو دارن.
    منابع خطی مدارات ساده تری دارن و خروجیشون ریپل کمتری داره و در عوض تلفات بیشتری دارن و در عمل نمیشه از اونها در جریان های بالا استفاده کرد.
    اما منابع سوئیچینگ مدارات خیلی جمع و جور تری هستن و تلفاتشون هم کمه اما مهار ریپل خروجی کار سختیه!.....البته با تمام سختی از بین بردن ریپل خروجی باز هم امروزه منابع سوئیچینگ همه جا بکار میرن تا جاییکه در تمام کامپیوتر ها و کاربردهای مخابراتی که حساس ترین وسایل هم به نظر میان منابع سوئیچینگ ترجیح داده میشن.
    اگر در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ میخواین اطلاعات کسب کنین و یا سایر مدارات مشابه موجود در این سایت رو ببینید

کلیک کنید .

تمامی حقوق معنوی این آموزش برای نویسنده و انجمن ECA محفوظ بوده و فقط در صورت ذکر نام نویسنده : @

و لینک انجمن ECA :

قابل کوپی برداری است.

و اما اصل مطلب.......
    شاید خیلی ها مثل من مدت ها دنبال مدار یک منبع تغذیه سوئیچینگ متغیر که محدود کننده جریان هم داشته باشه گشته باشن و چیزی پیدا نکرده باشن
    مدار زیر یک منبع تغذیه متغیر با خروجی صفر الی ولتاژ ورودی مدار است که با دو ولوم مربوط به ولتاژ قابل تنظیم هست .توپولوژیش هم باک غیر ایزوله هست.یعنی ولتاژی که بهش میدین رو میتونه کاهش بده و یک ولتاژ خروجی کمتر بده.
    همچنین مدار محدود کننده جریان هم داره که میتونید جریان خروجی رو کنترل کنید که با توجه به اینکه مدار برای جریان های بالا طراحی شده خیلی کمک میکنه کمتر وسایلتونو باهاش بسوزونید

قطعات و مقادیر در شماتیک مشخصه فقط در مورد چند قطعه کمی نیاز به توضیح هست.....
    تو این مدار تمام تلاشم این بوده که از قطعات خاص و گرون استفاده نکنم تا هر کسی در هر جاییکه ابتدایی ترین وسایل الکترونیکی پیدا میشه بتونه این مدار رو بسازه.در ضمن این مدار در صورتیکه بتونید اپتو هایی مثل 6n137 گیر بیارین و همچنین ماسفت p-channel با ولتاژ و جریان مناسب پیدا کنین میتونه در ولتاژ ها و جریان های بالاتر هم استفاده بشه اما در صورت استفاده از قطعات ذکر شده میتونید به ورودی حداکثر 35 ولت دیسی بدین و در خروجی 0 تا 35 ولت دیسی تا حداکثر جریان 30 آمپر داشته باشین.

قطعات زیر برای 30 ولت و ده آمپر توصیه میشن.....
    برای سلف خروجی معمولا از هسته های گرد زرد رنگ که جنسشون پودر آهنه استفاده میکنن اما با توجه به اینکه این هسته ها در هر جایی پیدا نمیشن من تو این مدار از هسته هایولتاژ تلویزیون استفاده کردم که همه جا گیر میاد کافیه برین یه تعمیرات تلویزیونی و گیر بیارین،با حدود 5 تومن باید بتونید یه هسته سالم بخرین.وسط هسته ها معمولا یک لایه کاغذ مانند وجود داره که اونو باید بکنید تا هسته بدون گپ باشه و بعد حدود یک و نیم متر سیم عادی 4mm^2 بردارین و تا جاییکه سیم تموم شه دور هسته بپیچین......سلف آماده شد
    مقدار سلف خیلی زیاد خواهد شد،در حد چند میلی هانری واین با توجه به جریان بالای مدار بد نیست و حتی خوب هم هست چون اینطوری توی جریان های پایین هم منبع خوب عمل خواهد کرد،در ضمن چون هسته خیلی بزرگه،با این جریان ها اشباع نمیشه،پس نگران این موضوع نباشید

برای ماسفت ها بهترین گزینه IRF4905 هست و برای دیود هم من از دیود فست 200 ولت و 16 آمپر استفاده کردم که خوب بود شما هم هر دیودی که دم دستتون بود استفاده کنید،دیود شاتکی رو خیلی توصیه نمیکنم چون غالب شاتکی های موجود ولتاژشون پایینه و ممکنه بسوزه.
    برای جریان ده آمپر یک ماسفت و یک دیود کافیه اما اگر دوتا بزارین هم مدار خوشگل تر میشه و هم تلفاتتون کمتر میشه.

برای مقاومت شنت دوتا مقاومت آجری یک دهم اهم 5 وات مناسبه هرچند ده وات بهتره.اگر قصد استفاده از مدار در جریان های بالاتر از ده آمپر رو دارین حتما ده وات یا بیشتر بزارین.

RV1, RV2 برای تنظیم ولتاژ خروجی هستن که RV1 برای COARSE و RV2 برای FINE در نظر گرفته شده به همین صورت RV3 برای COARSE جریان و RV4 برای FINE جریان در نظر گرفته شده.

خازن های C7,C9 استفاده نشدن.....شما هم بجاش سیم بزارین .

برای هیت سینک هم لازم به هیت سینک خیلی بزرگ نیست....ناسلامتی منبع سوئیچینگه.....برای ده آمپر هیتسینک عکس تقریبا کافیه.

برای اتصال برد کنترل هم میتونید از سوکت ،سیم و یا فلت استفاده کنید.

ریپل خروجی مدار واقعا خیلی کمه......اما کمی اسپایک های کوچولو ممکنه تو خروجی باشه که برای غالب کارها هیچ مشکلی نداره ؛ اما برای کارهایی مثل راه اندازی میکرو و یا سیستم های صوتی خییییلی باکیفیت ممکنه مشکل ساز بشه که خب البته کارهایی هم که همچین جریان بالایی بخوان معمولا به ریپل خیلی حساس نیستن.......در کل ممنون میشم اگر کسی برای کاهش این اسپایک ها پیشنهادی داشت بگه
    کلا کسی پیشنهادی داشت خوشحال میشم بشنوم
    باید هر دوی پی سی بی های زیر رو بزنید و مونتاژ کنید ،حواستون به مثبت و منفی ورودی باشه

اما کالیبراسیون......
    همونطور که میبینید روی برد فرمان 4 عدد مولتی ترن قرار گرفته که برای تنظیم منبع هستند.

P3:این مولتی ترن برای تنظیم ماکسیمم ولتاژ خروجیست.....برای تنظیم آن باید هر دو ولوم مربوط به ولتاژ را تا ته زیاد کنید و با تنظیم این مولتی ترن و دیدن ولتاژ خروجی ماکسیمم ولتاژ خروجی مورد نظر برای خروجی را تنظیم کنید.

P4:این مولتی ترن برای تنظیم کمترین ولتاژ خروجی منبعه که برای تنظیمش باید ولوم های ولتاژ رو تا ته ببندید و تنظیمش کنید.

P1:این مولتی ترن برای تنظیم ماکسیمم جریان خروجی منبعه

P2:این مولتی ترن برای تنظیم حداقل جریان خروجی منبعه،یعنی حداقل جریانی که میتونید تنظیم کنید تا منبع نذاره جریان بیشتر از اون حد از منبع خارج بشه

در انتها از تمام دوستانیکه بهم کمک کردن تا کمی از منابع سوئیچینگ سر در بیارم صمیمانه سپاسگزارم
    از دوستی که زحمت طراحی مجدد پی سی بی اصلی رو هم کشیدن واقعا ممنونم
    و باز هم از دوستانی که کمکم کردن ممنونم

Powered By ECA Special Group - Black Edition

سلام
    ممنون از مدار عالیتون
    یه سوال میدونید که منابع تغذیه خطی حتی تو اتصال کوتاه هم میتونن جریان بدن و جریان رو کنترل کنن ولی من هر چی منبع تغذیه سویچینگ دیدم تو اتصال کوتاه یا میسوزن یا اگه مدار محافظ داشته باشن پروتکت میکنن این منبع میتونه تو خروجی اتصال کوتاه جریان بده ؟
    2014/10/16
    1,384
    1,491

نقل قول نوشته اصلی توسط javad-10

سلام
    ممنون از مدار عالیتون
    یه سوال میدونید که منابع تغذیه خطی حتی تو اتصال کوتاه هم میتونن جریان بدن و جریان رو کنترل کنن ولی من هر چی منبع تغذیه سویچینگ دیدم تو اتصال کوتاه یا میسوزن یا اگه مدار محافظ داشته باشن پروتکت میکنن این منبع میتونه تو خروجی اتصال کوتاه جریان بده ؟
    سلام
    بله......شاید مهمترین وجه تمایز این مدار با مدارات سوئیچینگی که تو اینترنت هست(تا جاییکه من دیدم)همین باشه
    تو این مدار شما میتونید حداکثر جریان مجاز خروجی رو تنظیم کنید و در اینصورت حتی اگر خروجی اتصال کوتاه هم بشه باز هم جریان خروجی کنترل شده است و جریان بیشتر از حد تنظیم شده به بار تحویل داده نمیشه.....دقیقا مثل منابع تغذیه خطی خوب که در آزمایشگاه ها بکار میرن
    موفق باشید
    2006/02/15
    10
    6

سلام
    با تشکر و سپاس از شما دوست عزیز
    که حاصل تجربه و زحمت خودتون رو در اختیار همه قرار دادین .
    برای من یک سوال پیش اومده که با اینکه ماسفت ها نوع منفی بیشتر و دردسترس تر هستن چرا شما پایه طراحی تون رو بر اساس نوع مثبت ماسفت قرار دادین پیشاپیش از توجه و پاسختون سپاسگذارم.
    2014/10/16
    1,384
    1,491

نقل قول نوشته اصلی توسط reiser

سلام
    با تشکر و سپاس از شما دوست عزیز
    که حاصل تجربه و زحمت خودتون رو در اختیار همه قرار دادین .
    برای من یک سوال پیش اومده که با اینکه ماسفت ها نوع منفی بیشتر و دردسترس تر هستن چرا شما پایه طراحی تون رو بر اساس نوع مثبت ماسفت قرار دادین پیشاپیش از توجه و پاسختون سپاسگذارم.
    سلام
    خواهش میکنم....وظیفست
    سوالتون خیلی به جا بود.....شاید بشه گفت مهمترین نقطه ضعف این مدار همین استفاده از ماسفت های پی باشه
    اگر ساختار باک رو بررسی کنین میبینین که سوییچ مثبت رو قطع و وصل میکنه..........حالا برای قطع و وصل مثبت دوراه داریم:
    1-استفاده از ماسفت مثبت که خیلی کار سختی نیست و در این مدار هم استفاده شده
    2-استفده از ماسفت منفی که در اینصورت سورس باید به مثبت خروجی متصل بشه...یعنی قبل از سلف و این یعنی ولتاژ سورس شناوره و در هر لحظه با توجه به ولتاژ خروجی و قطع یا وصل بودن ماسفت باید ولتاژ متفاوتی به گیت داده بشه و این کار سختیه
    البته با استفاده از روش هایی ممکنه .....مثلا میشه از یک منبع تغذیه جدا برای مدار گیت درایور استفاده کرد و زمین اون رو وصل کرد به سورس ماسفت،اینطوری ولتاژ گیت دیگه ربطی به بقیه مدار نداره......ولی خب تو این مدار چون ترجیح بر سادگی مدار بوده این کار رو نکردم.

یک راه دیگه هم هست......اونم اینه که سوییچ سر راه مثبت نباشه......میتونیم سوییچ رو سر راه منفی بذاریم و مدار کار هم میکنه
    اما یک مشکلی داره:باتوجه به اینکه معمولا در باک زمین خروجی و ورودی یکیه معمولا ولتاژ خروجی نسبت به زمین اندازه گیری میشه و ما اگر منفی رو قطع و وصل کنیم در لحظاتیکه سوییچ خاموشه عملا داریم ولتاژ خروجی رو نسبت به یک نقطه خارج مدار اندازه میگیریم.....یعنی ارتباط زمین مدار کنترل با زمین خروجی قطع میشه و این مدار رو بالکل تعطیل میکنه
    حالا برای اینکه سوییچ روی خط منفی باشه و فیدبک هم درست باشه باید فیدبک رو ایزوله کنیم....یعنی با اپتوکوپلر فیدبک بدیم
    اما این هم یک مشکلی داره.برای داشتن فیدبک ایزوله یا باید ولتاژ خروجی همیشه مثبت باشه و صفر نشه و یا اگر میخواهیم ولتاژ صفر هم بشه دردسرهای خاص خودشو داره......یا باید از اپتو های خاص استفاده کنیم و یا دردسرهای دیگه بکشیم.

پس تنها راه برای سادگی و خوب بودن مدار استفاده از ماسفت مثبت هست.
    البته بعد از این یه سینکرونوس زدم و دردسر اضافه کردن دوتا ترانس به مدار رو خریدم ولی عوضش از ماسفت منفی استفاده کردم
    مدار مثل مرد کار میکنه
    موفق باشید
    2012/07/05
    7
    9

با سلام
    نقشه ها و مدارات مختلفی در اینترنت برای ساخت منبع تغذیه وجود داره که هرکدوم مزایا و معایب خودشونو دارن.
    منابع خطی مدارات ساده تری دارن و خروجیشون ریپل کمتری داره و در عوض تلفات بیشتری دارن و در عمل نمیشه از اونها در جریان های بالا استفاده کرد.
    اما منابع سوئیچینگ مدارات خیلی جمع و جور تری هستن و تلفاتشون هم کمه اما مهار ریپل خروجی کار سختیه!.....البته با تمام سختی از بین بردن ریپل خروجی باز هم امروزه منابع سوئیچینگ همه جا بکار میرن تا جاییکه در تمام کامپیوتر ها و کاربردهای مخابراتی که حساس ترین وسایل هم به نظر میان منابع سوئیچینگ ترجیح داده میشن.
    اگر در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ میخواین اطلاعات کسب کنین و یا سایر مدارات مشابه موجود در این سایت رو ببینید

کلیک کنید .

تمامی حقوق معنوی این آموزش برای نویسنده و انجمن ECA محفوظ بوده و فقط در صورت ذکر نام نویسنده : @

و لینک انجمن ECA :

قابل کوپی برداری است.

و اما اصل مطلب.......
    شاید خیلی ها مثل من مدت ها دنبال مدار یک منبع تغذیه سوئیچینگ متغیر که محدود کننده جریان هم داشته باشه گشته باشن و چیزی پیدا نکرده باشن
    مدار زیر یک منبع تغذیه متغیر با خروجی صفر الی ولتاژ ورودی مدار است که با دو ولوم مربوط به ولتاژ قابل تنظیم هست .توپولوژیش هم باک غیر ایزوله هست.یعنی ولتاژی که بهش میدین رو میتونه کاهش بده و یک ولتاژ خروجی کمتر بده.
    همچنین مدار محدود کننده جریان هم داره که میتونید جریان خروجی رو کنترل کنید که با توجه به اینکه مدار برای جریان های بالا طراحی شده خیلی کمک میکنه کمتر وسایلتونو باهاش بسوزونید

قطعات و مقادیر در شماتیک مشخصه فقط در مورد چند قطعه کمی نیاز به توضیح هست.....
    تو این مدار تمام تلاشم این بوده که از قطعات خاص و گرون استفاده نکنم تا هر کسی در هر جاییکه ابتدایی ترین وسایل الکترونیکی پیدا میشه بتونه این مدار رو بسازه.در ضمن این مدار در صورتیکه بتونید اپتو هایی مثل 6n137 گیر بیارین و همچنین ماسفت p-channel با ولتاژ و جریان مناسب پیدا کنین میتونه در ولتاژ ها و جریان های بالاتر هم استفاده بشه اما در صورت استفاده از قطعات ذکر شده میتونید به ورودی حداکثر 35 ولت دیسی بدین و در خروجی 0 تا 35 ولت دیسی تا حداکثر جریان 30 آمپر داشته باشین.

قطعات زیر برای 30 ولت و ده آمپر توصیه میشن.....
    برای سلف خروجی معمولا از هسته های گرد زرد رنگ که جنسشون پودر آهنه استفاده میکنن اما با توجه به اینکه این هسته ها در هر جایی پیدا نمیشن من تو این مدار از هسته هایولتاژ تلویزیون استفاده کردم که همه جا گیر میاد کافیه برین یه تعمیرات تلویزیونی و گیر بیارین،با حدود 5 تومن باید بتونید یه هسته سالم بخرین.وسط هسته ها معمولا یک لایه کاغذ مانند وجود داره که اونو باید بکنید تا هسته بدون گپ باشه و بعد حدود یک و نیم متر سیم عادی 4mm^2 بردارین و تا جاییکه سیم تموم شه دور هسته بپیچین......سلف آماده شد
    مقدار سلف خیلی زیاد خواهد شد،در حد چند میلی هانری واین با توجه به جریان بالای مدار بد نیست و حتی خوب هم هست چون اینطوری توی جریان های پایین هم منبع خوب عمل خواهد کرد،در ضمن چون هسته خیلی بزرگه،با این جریان ها اشباع نمیشه،پس نگران این موضوع نباشید

برای ماسفت ها بهترین گزینه IRF4905 هست و برای دیود هم من از دیود فست 200 ولت و 16 آمپر استفاده کردم که خوب بود شما هم هر دیودی که دم دستتون بود استفاده کنید،دیود شاتکی رو خیلی توصیه نمیکنم چون غالب شاتکی های موجود ولتاژشون پایینه و ممکنه بسوزه.
    برای جریان ده آمپر یک ماسفت و یک دیود کافیه اما اگر دوتا بزارین هم مدار خوشگل تر میشه و هم تلفاتتون کمتر میشه.

برای مقاومت شنت دوتا مقاومت آجری یک دهم اهم 5 وات مناسبه هرچند ده وات بهتره.اگر قصد استفاده از مدار در جریان های بالاتر از ده آمپر رو دارین حتما ده وات یا بیشتر بزارین.

RV1, RV2 برای تنظیم ولتاژ خروجی هستن که RV1 برای COARSE و RV2 برای FINE در نظر گرفته شده به همین صورت RV3 برای COARSE جریان و RV4 برای FINE جریان در نظر گرفته شده.

خازن های C7,C9 استفاده نشدن.....شما هم بجاش سیم بزارین .

برای هیت سینک هم لازم به هیت سینک خیلی بزرگ نیست....ناسلامتی منبع سوئیچینگه.....برای ده آمپر هیتسینک عکس تقریبا کافیه.

برای اتصال برد کنترل هم میتونید از سوکت ،سیم و یا فلت استفاده کنید.

ریپل خروجی مدار واقعا خیلی کمه......اما کمی اسپایک های کوچولو ممکنه تو خروجی باشه که برای غالب کارها هیچ مشکلی نداره ؛ اما برای کارهایی مثل راه اندازی میکرو و یا سیستم های صوتی خییییلی باکیفیت ممکنه مشکل ساز بشه که خب البته کارهایی هم که همچین جریان بالایی بخوان معمولا به ریپل خیلی حساس نیستن.......در کل ممنون میشم اگر کسی برای کاهش این اسپایک ها پیشنهادی داشت بگه
    کلا کسی پیشنهادی داشت خوشحال میشم بشنوم
    باید هر دوی پی سی بی های زیر رو بزنید و مونتاژ کنید ،حواستون به مثبت و منفی ورودی باشه

اما کالیبراسیون......
    همونطور که میبینید روی برد فرمان 4 عدد مولتی ترن قرار گرفته که برای تنظیم منبع هستند.

P3:این مولتی ترن برای تنظیم ماکسیمم ولتاژ خروجیست.....برای تنظیم آن باید هر دو ولوم مربوط به ولتاژ را تا ته زیاد کنید و با تنظیم این مولتی ترن و دیدن ولتاژ خروجی ماکسیمم ولتاژ خروجی مورد نظر برای خروجی را تنظیم کنید.

P4:این مولتی ترن برای تنظیم کمترین ولتاژ خروجی منبعه که برای تنظیمش باید ولوم های ولتاژ رو تا ته ببندید و تنظیمش کنید.

P1:این مولتی ترن برای تنظیم ماکسیمم جریان خروجی منبعه

P2:این مولتی ترن برای تنظیم حداقل جریان خروجی منبعه،یعنی حداقل جریانی که میتونید تنظیم کنید تا منبع نذاره جریان بیشتر از اون حد از منبع خارج بشه

در انتها از تمام دوستانیکه بهم کمک کردن تا کمی از منابع سوئیچینگ سر در بیارم صمیمانه سپاسگزارم
    از دوستی که زحمت طراحی مجدد پی سی بی اصلی رو هم کشیدن واقعا ممنونم
    و باز هم از دوستانی که کمکم کردن ممنونم