ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 15 نخست 12345678910111213 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 148
    2014/10/16
    1,384
    1,491

پاسخ : منبع تغذیه متغیر 0-30V با محدود کننده جریان

نقل قول نوشته اصلی توسط pat&mat

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام.
    امکانش هست از شماتیک و پی سی بی مدار عکس تهیه کنین پلود کنین؟
    پروتئوس من قدیمیه اینارو باز نمیکنه فکرارتقاعش هستم ولی بدجوری گیرم. میخوام این مدار رو ببندم . خیلی ممنون میشم اینکارو کنین
    سلام
    خدمت شما

................Fx7SAM................
    2015/03/11
    43
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

سلام
    خدمت شما

ببخشید تو زحمت افتادید
    مقدار ظرفیت خازن ها نامشخص هست 0000 یعنی چقدر؟
    2014/10/16
    1,384
    1,491

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrangholumi3070

ببخشید تو زحمت افتادید
    مقدار ظرفیت خازن ها نامشخص هست 0000 یعنی چقدر؟
    دوست عزیز لازم نیست اون خازن رو در مدار قرار بدین
    بجای این خازن جامپر بذارین حله
    موفق باشید
    2016/12/27
    13
    35

سلام
    خدمت شما

سلام
    سید گفتم شماتیک همراه پی سی بی ! پی سی بی رو فکر کنم راه زن تو راه زد !!
    پی سی بی زیاد مهم نبود چون میخوام اینو روی یه ترانس 240 واتی 40 ولت وارداتی ( خیلی غوله !! یه بار دو سرشو اتصال کوتاه کردم فیوز خودم پرید یه بارم دو سر یک سو شده شو که 56 ولت میشه اتصال دادم که اینبار پل سوخت و سیم ها همه ذوب شدن کم کم دارم میترسم ازش ) سوار کنم و واسه تمیز در اومدن نیازه که پی سی بی یه دور دیگه همراه جای پایه های ترانس طراحی بشه! پس بجای اینکه بیام بخاطر نذاشتن پی سی بی غرغر بکنم به قول یکی از دوستان دست به اچار شدم (!) و نقشه شماتیک ارسالی رو باز کردم ! یه سری قطعات اضافه توش دیدم!! همراه ماسفت پی!! و مقاومت شنت که طوری نصب شده که اگه بخوای از مدار مثلا روی 12 ولت 10 امپر بکشی، افت ولتاژی که روی دو سر مقاومت شنت ظاهر میشه ، از خروجی کم میشه و خروجی در اصل میشه 11 ولت
    این موارد ذکر شده واسه یکی مثل من یه فاجعه بود !
    پس بجای اینکه بشینم پی سی بی رو طراحی کنم، لازم دونستم قبلش مدار رو یکم بهینه کنم و ایراد های ذکر شده رو مرتفع کنم ! گفتم دوستان رو از این اصلاحات بی بهره نذارم .
    مداری که الان روی میزمه و روی برد بورد بسته شده و داره کار میکنه نمونه ازمایشی و اولیه تغییر یافته همین مدار شماست که فقط با جابجایی و حذف یه سری قطعات و اضافه کردن یه دیود زنر و یه مقاومت، تونسته ماسفت پی رو اخراج و بجاش ماسفت ان رو استخدام کنه !! و به دلیل تغییر مکان مقاومت شنت دیگه هم خبری از تاثیر افت ولتاژ شنت توی خروجی از بابت اون وجود نداره و...و...و...
    دوست داشتم کار طراحی رو تموم کنم و مدار کامل شده رو اینجا قرار بدم ولی چون مهندس نبودم (!) و طراحی بهینه کار من نبود و از طرفی این تاپیک و مدارش مطعلق به شما بود و شما فرموده بودین هرکس پیشنهادی واسه بهتر شدن این داره بده ، تصمیم گرفتم طرح ازمایشی مو به صورت یه پیشنهاد در اختیار شما قرار بدم تا با طراحی اصولی و مهندسی ، بهینه تر از چیزی که هست بشه چون میدونم میشه ولی چرتیکه زدن قطعاتش از حوصله و تخصص من خارجه.
    مدار رو من ذهنی بستم و هیچ نقشه ای براش اماده نکردم ( اصلا از دست به کاغذ خودکار شدن بدم میاد ! بیشتر ترجیح میدم دست به اچار باشم ) ولی تا امشب و یا حداکثر فردا مدار رو به صورت طرح کلی روی کاغذ میارم و اینجا ارسال میکنم ! امیدوارم که شما سریع اصلاح و مهندسیش کنین چون میخوام بسازمش و این ترانس غول بیابونی رو بکار بگیرم
    با تشکر ، فعلا بدرود
    2014/10/16
    1,384
    1,491

سلام
    از این ترانس ها منم دارم......خیلی جالب هستن
    کلا توان بالا حال میکنم
    در جواب صحبت هاتون فقط میتونم بگم شدیدا مشتاقم ببینم چه کردین....اگر تونسته باشین همچین چیزهاییکه گفتین رو در عمل پیاده کنین واقعا ایول دارین
    مخصوصا استفاده از ماسفت N اونم بدون قطعات اضافی..........فقط میتونم بگم منتظرم
    2016/12/27
    13
    35

درودی دگر بار!
    گفتی توان بالا ! عین خودمی ! از اون 2 تا 2 تا موازی کردن قطعات معلومه با توان بالا حال میکنی
    البته وقتی گفتم یسری قطعات اضافه منظورم اون موازی کاریها نبودا! بعدا متوجه میشی!
    توان بالا تا چه حد؟! توی همین انجمن یجا خوندم یکی نوشته بود میخواد یه منبع 1.5 کیلو واتی بسازه
    اخه مگه داریم؟! مگه میشه؟! بگو میخوام اینورتر جوشکاری بسازم دیگه چرا میگی منبع
    البته این ترانسی که من دارم مثل بقیه موارد یخورده کاستومایز شده و دیگه مثل قبل نیست فلذا زیاد این پست رو طولانی نمیکنم و داستانش رو بعدا تعریف میکنم
    نقشه رو با خودکار کشیدم فقط نمیدونم چطوری اپلودش کنم ؟؟ نخندین ها ولی طی 10 سال اخیر بعد از عضویت با مودم دیال اپ توی انجمن های بزرگی مثل p30world و tuningtalk این اولین باره که توی یه انجمن پست میذارم!
    اینم سومین پست عمرمه که 2 تای قبلیشم توی همین صفحست
    کمک کنین بلد نیستم.
    2016/12/27
    13
    35

نمیخواد دیگه یاد بدین خودم رفتم پیدا کردم
    راستی این مدار یه مدار پایه و ایتدایی عه. وقتی داشتم میکشیدمش بابام گفت داری از روی مداری که بستی نقشه میکشی؟ بعدش گفت کارای تو همیشه برعکسه اول نقشه میکشن بعد از روش مدار میبندن اگه دقت هم بکنین این مدار نسبت به مدار شما برعکس شده و قرینه شدست البته بکار گیری ماسفت ان با این قطعات فقط با کلک رشتی امکان پذیر بود
    اگه تا فردا تمومش کنین میتونم بسازمش وگرنه میره تا جمعه بعد! اون قسمت ولوم هارو هم چهار ولومه کنین بی زحمت . ورودی هم ترانس ac 40 ولت باشه
    2014/10/16
    1,384
    1,491

احسنت.......لذت بردم .....خیلی خوبه که خلاقیت دارین
    اما خب متاسفانه مداری که کشیدین در عمل کار نخواهد کرد....چرا که وقتی ماسفت رو خاموش میکنید خط منفی خروجی مدار از ورودی مدار قطع میشه و این یعنی عملا دارین فیدبک رو نسبت به یک نقطه خارج مدار میگیرین و مدارتون نمیفهمه ولتاژ خروجی چنده و قاط میزنه!!
    در همین سایت قبلا مفصل درباره نحوه های مختلف فیدبک گیری توضیح دادم که روشی که بتونید توی باک از ماسفت منفی استفاده کنید رو هم شامل میشه......بگردید کمی شاید پیدا کنید....اینم یه نمونش......

نکات ریز زیاد دیگه ای هم تو نقشتون به چشم میخوره که نشون میده هنوز باید مطالعه داشته باشین
    پیشنهاد میکنم نمونه های ساخته شده سایت رو بادقت بررسی کنید
    در ضمن.....سعی کن طراحی شماتیک و برد با نرم افزار های مخصوص این کار علی الخصوص آلتیوم رو هم یاد بگیری....چون توی بازار کار مهندسی که بتونه طراحی مدار کنه اما التیوم بلد نباشه عملا به درد نمیخوره

راستی.........شما هم کمی پیش برین دیگه یک ونیم کیلووات به چشمتون نمیاد
    موفق باشید
    ویرایش توسط سیدعلی.م : 2017/02/23 در ساعت 19:58
    2016/12/27
    13
    35

احسنت.......لذت بردم .....خیلی خوبه که خلاقیت دارین
    اما خب متاسفانه مداری که کشیدین در عمل کار نخواهد کرد....چرا که وقتی ماسفت رو خاموش میکنید خط منفی خروجی مدار از ورودی مدار قطع میشه و این یعنی عملا دارین فیدبک رو نسبت به یک نقطه خارج مدار میگیرین و مدارتون نمیفهمه ولتاژ خروجی چنده و قاط میزنه!!
    در همین سایت قبلا مفصل درباره نحوه های مختلف فیدبک گیری توضیح دادم که روشی که بتونید توی باک از ماسفت منفی استفاده کنید رو هم شامل میشه......بگردید کمی شاید پیدا کنید....اینم یه نمونش......

نکات ریز زیاد دیگه ای هم تو نقشتون به چشم میخوره که نشون میده هنوز باید مطالعه داشته باشین
    پیشنهاد میکنم نمونه های ساخته شده سایت رو بادقت بررسی کنید
    در ضمن.....سعی کن طراحی شماتیک و برد با نرم افزار های مخصوص این کار علی الخصوص آلتیوم رو هم یاد بگیری....چون توی بازار کار مهندسی که بتونه طراحی مدار کنه اما التیوم بلد نباشه عملا به درد نمیخوره

راستی.........شما هم کمی پیش برین دیگه یک ونیم کیلووات به چشمتون نمیاد
    موفق باشید
    خیله خب مجبور شدم تبلت رو بزارم کنار و بیام با لپتاپ بنویسم که چی شده!
    مهندس دقت نکردی من این مدار رو ساختم و داره کار میکنه!!!
    متوجه کلک رشتی ای که زدم نشدین ! اگه یکم بیشتر دقت کنین متوجه میشین که پایه 14 ای سی که ولتاژ 5+ ولت رو نسبت به خط منفی تولید میکنه توی طرح من استفاده نشده . کلید کارکردن طرح من اینه که من با یه دیود زنر 5 ولت ولتاژ 5- ولت رو نسبت به خط مثبت تولید کردم و فیدبک رو از خط مثبت که قطع نمیشه گرفتم! تمامی ورودی اپ امپ ها با خط مثبت وصل شدن و سنجش میشن! یعنی مدار داره برعکس کار میکنه!
    درست قرینه همین کاری که شما کردین!
    شما یکم دقت کنین متوجه میشین! اگه متوجه نشدین مدار رو ببندین .
    این مدار کار میکنه ولی واسه بهتر شدن نیاز هست که مهندسی بشه ! مهندسی این رو بلد نیستم وگرنه دقیق میکردم طراحیمو. بخاطر همین طرح رو اینجا قرار دادم که شما کاملش کنین!
    واسه یکی که توی یه غار با اهن قراضه راکتور آرک درست میکنه التیوم زیاد به کارش نمیاد!!
    کاری که من الان دارم میکنم مثل همون کاری هست که حضرت عیسی 2000 سال پیش کرد! دارم باورهاتون رو نسبت به فیدبک گرفتن عوض میکنم! هرکس حرفهای منو باور کنه یه چیز جدید یاد میگیره و رستگار میشه
    والا من تا الان که الانه جز واسه جوشکاری به همچین توانهایی احتیاج پیدا نکردم
    اگه شما کاملش نکنین خودم میرم حساب کردنش رو یاد میگیرم میرم فیلمشم میگیرم میذارم اپارات!
    فعلا بدرود
    راستی روزتون هم مبارک
    2014/10/16
    1,384
    1,491

نقل قول نوشته اصلی توسط pat&mat

خیله خب مجبور شدم تبلت رو بزارم کنار و بیام با لپتاپ بنویسم که چی شده!
    مهندس دقت نکردی من این مدار رو ساختم و داره کار میکنه!!!
    متوجه کلک رشتی ای که زدم نشدین ! اگه یکم بیشتر دقت کنین متوجه میشین که پایه 14 ای سی که ولتاژ 5+ ولت رو نسبت به خط منفی تولید میکنه توی طرح من استفاده نشده . کلید کارکردن طرح من اینه که من با یه دیود زنر 5 ولت ولتاژ 5- ولت رو نسبت به خط مثبت تولید کردم و فیدبک رو از خط مثبت که قطع نمیشه گرفتم! تمامی ورودی اپ امپ ها با خط مثبت وصل شدن و سنجش میشن! یعنی مدار داره برعکس کار میکنه!
    درست قرینه همین کاری که شما کردین!
    شما یکم دقت کنین متوجه میشین! اگه متوجه نشدین مدار رو ببندین .
    این مدار کار میکنه ولی واسه بهتر شدن نیاز هست که مهندسی بشه ! مهندسی این رو بلد نیستم وگرنه دقیق میکردم طراحیمو. بخاطر همین طرح رو اینجا قرار دادم که شما کاملش کنین!
    واسه یکی که توی یه غار با اهن قراضه راکتور آرک درست میکنه التیوم زیاد به کارش نمیاد!!
    کاری که من الان دارم میکنم مثل همون کاری هست که حضرت عیسی 2000 سال پیش کرد! دارم باورهاتون رو نسبت به فیدبک گرفتن عوض میکنم! هرکس حرفهای منو باور کنه یه چیز جدید یاد میگیره و رستگار میشه
    والا من تا الان که الانه جز واسه جوشکاری به همچین توانهایی احتیاج پیدا نکردم
    اگه شما کاملش نکنین خودم میرم حساب کردنش رو یاد میگیرم میرم فیلمشم میگیرم میذارم اپارات!
    فعلا بدرود
    راستی روزتون هم مبارک
    .
    حالاکه بیشتر توضیح دادی دقت کردم متوجه تغییراتی که گفتی شدم........خیلی عالیه.....من اولش متوجه این نوع فیدبک گرفتنت نشده بودم....کیف کردم
    البته دو تا مشکل ریز داره.....
    1-ولتاژ رفرنسی که با زنر درست بشه به دقت رفرنس خود ایسی نیست که البته میشه کاریش کرد خیلی مشکل ساز نشه
    2-در این روش نمیشه ولتاژ بالاتر از 40 ولت دیسی به مدار داد که فعلا راه حلی به ذهنم برای رفع کردنش نمیرسه.
    ولی در کل خیلی خوشم اومد.........امیدوارم وقت کنم نقشه کاملش رو با پروتئوس بکشم....البته فکر نمیکنم فعلا وقت کنم ولی سعی میکنم حتما برات روی کاغذ بکشمش...فقط اگر یادم نره
    واقعا دوست داشتم منبع رو میکشیدم و خودم هم از روش میساختم.....طرح جالبی بود.

البته یه چیزی.....مطمئنی مدار درست کار میکنه؟!....آخه اینطور منفی خروجی با منفی ورودی اختلاف داره و فیدبکی که داری میگیری نسبت به منفی ورودیه و این یعنی اینکه ولتاژ خروجی واقعی نشون داده نمیشه......میتونی ئوری این کارتو هم توضیح بدی؟

البته اگر فیدبک رو با اپتو کوپلربدین هم میشه از ماسفت منفی استفاده کرد و اونطور دیگه دو مشکل بالا هم پیش نمیاد.
    در ضمن...سعی کنید خیلی هم از خودتون تعریف نکنید چون هر چقدر هم که طرحتون خوب باشه این تعریف ها میتونه باعث بشه طرف مقابلتون با یک دید دیگه به طرح نگاه کنه
    اگر واقعا مدار خوب کار کنه سعی میکنم هر چه زود تر طرح رو رو کاغذ بکشم
    موفق باشید
    ویرایش توسط سیدعلی.م : 2017/02/24 در ساعت 00:22
صفحه 3 از 15 نخست 12345678910111213 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 148