ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 9 از 15 نخست 123456789101112131415 آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 148
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    516
    97

پاسخ : منبع تغذیه متغیر 0-30V با محدود کننده جریان

این هم قولی که داده بودم

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ویرایش توسط اشکان غفارزاده : 2017/06/22 در ساعت 17:02
    2016/02/22
    1
    0

سلام
    ببخشید من این مدارو بستم مشکلی که دارم این که ورودی 24 ولت که میدام خروجی هم همون 24 ولت و با تغییر RV1 ,, RV2 مدار هیج تغییرات در خروجی نیست وهرچقدر هم که P3رو تغییر میدام تاثیری نداره . ممنون میشم راهنماییم کنید
    2017/12/20
    اصفهان
    60
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط pat&mat

درودی دگر بار!
    بالاخره میکرو avr گیر اوردم ! پروژه ساعت با atmega 8 یکی از بچه ها بود که داشت خاک میخورد! منبع رو روی ولتاژ 5 ولت تنظیم و جریان رو به بعد از رگولاتور تزریق کردم و نتیجه این شد:

ارههههه!!! بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه
    البته امپر متر باید کالیبر بشه! چون دیگه باید یه 20 میلی امپری نشون میداد. راستش من یکاری کردم شنت امپر متر رو از قسمت ماژول کندم و اونو پشت پلاگ خروجی منفی قرار دادم. چون نمیخواستم جریان خروجی تغذیه بخاطر سنجش بره بالا توی ماژول بعد دوباره بیاد پایین! از وقتی هم شنت رو از ماژول جدا کردم، صفر امپر متر بهم خورده . توی نت در مورد این گشتم . توی این ماژول میشه صفر امپر متر رو با 2 تا تست پوینتی که پشت ماژول قرار داره تنظیم کرد. ولی چجوری ؟ نمیدونم!شما نمیدونین؟
    اینم یه عکس دیگه. توی این زاویه ابهت ترانس بیشتر مشخصه
    بازده منبع تغذیه ام توی 12 ولت بسته به جریان یچی بین 87 تا 90 درصده. ازمایش بازده به دلیل کمبود امکانات با مولتی متر HIOKI 3200 انجام شد. ( چقدر کم ؟؟ سینکرونوس باک باید تا 95 درصد بازده داشته باشه دیگه درسته؟ البته من هرچی زور زدم نتونستم بازده رو از اینی که هست بالاتر ببرم. بازده سینکرونوس شما چقدره؟ )
    یه عکس دیگه هم بدهکارم! یه عکس توی حد اکثر جریان ممکنه ! البته توی 12 ولت داشتن یه همچین منبعی از 12 سالگیم جز ارزوهام بوده ! البته اون موقع خودم بخاری خطی هم نمیتونستم بسازم ! چه برسه به سوییچینگ
    اگه منبع خوبی باشه و همینطوری ادامه بده شماتیکشو میکشم با اجازه میذارم همه استفاده کنن. شاید یکی مثل من باشه که داشتن همچین چیزی جز ارزوهای قدیمیش باشه !
    تا درودی دیگر بدرود

سلام خدمت تمامی دوستان
    من تازه تو انجمن عضو شدم و داشتم تو سایت میگشتم که یهو به این تاپیک رسیدم خواستم بگم من واقعا بزرگ ترین ارزوم همین منبع تغذیه بوده و از ۱۱ سالگیم همیشه جزو ارزو هام بوده داشتن همچین مداری و از شما خواهش میکنم شماتیک مدار کامل شده رو بزارید تا من و همه دوستان از اون بهره مند بشن
    با تشکر از شما
    2017/12/20
    اصفهان
    60
    9

دوباره سلام
    راستی یادم رفت بگم من نوع دو ولومشو میخوام
    با یکی امپر کم و زیاد شه با یکی ولتاژ
    2017/11/17
    4
    0

عرض سلام و خسته نباشی به شما و مطالب مفیدتون
    2017/08/30
    295
    140

تجربه خوم رو بگم.
    شما برای ساخت یک منبع تغذیه در این حد باید چقدر هزینه کنید ونهایت کار چی خواهد شد وحالا اگه یک منبع با واتاژ یا امپر در کل توان بالا خواستیم چی؟
    باید یکی دیگه بسازیم ما قراره همیشه روی ic)کار کنیم یا شاید قراره به سمت الکترونیک صنعتی هم بریم.
    تجربه خودم سخت ترانس 4 کیلو وات که نیاز منو تا ولتاژِی که میخوام رو حل کنه ولی بعد یک هفته نیاز به ولتاژ دوبرابر پس دوباره ترانس پیچیدم .بعد نیاز به توان بیشتر باز کردم دوباره سیم لاک رو ضخیم کردم:
    یادتونه تو مدرسه تو تخته سیاه در حل معادله میگفتند آنگاه حالا من بیتر 300.000 تومن هزینه کردم و نشد چیزی که من میخواستم
    این صفحه رو ببین :

اتو ترانس 1 کیلووات 0 ولت تا 300 ولت با قابلیت تغییر 1 ولت به 1 ولت و 4 امپر 230.000 تومن با یه پل دیود و یه خورده کار الکترونیکی رو خود مدار بردها میشه کاری کرد که با داشتن همپین چیزی دیگه هر
    منبع کوچیک و به درد نخور وگرون برای همیشه هم خلاص شد.
    البته نمی دونم شما مدار 0 تا 30 ولت رو برای چی لازم دارید وطمعنا اتو ترانس برای راه اندازی مدار 24 ولت مناسب نیست وال اگه به ولتاژ های بالاتر برید حتما به فکر یک منبع ارزون و همیشگی باشید.
    2008/11/04
    502
    500

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_hmd

اتو ترانس 1 کیلووات 0 ولت تا 300 ولت با قابلیت تغییر 1 ولت به 1 ولت و 4 امپر
    (همون طور که میدونید) اتو ترانس که ایزوله نیست!!
    از توضیحاتش مشخصه که برا کار تحقیقاتی -آزمایشگاهی میخواد (به تقلید از اون منابع آزمایشگاهی استاندارد 0 تا 30 ولت و 0 تا 3 آمپر)
    با اتو ترانس حتما جون مرگ میشه!! روحش شاد!
    2015/06/13
    15
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلی.م

.
    چرا آرمین جان،شدن که میشه به شروطها
    اولیش اینه که اپتوی مناسب گیرت بیاد که برای شما بعید میدونم مشکلی باشه،حتما تبریز گیر میاد
    شرط دوم اینه که یه ماسفت p-channel با ولتاژ بالای 50 ولت و جریان کافی پیدا کنی
    من فکر کنم یکی دو مدل ماسفت پیدا کرده بودم ولی ننوشتم یادم رفته،البته ماسفت پی با جریان بالا سخت پیدا میشه،اگر پیدا کردی بگو،طرح توسعه دادشو هم میزارم که بشه تو ولتاژ بالاتر استفادش کرد
    برای جریان تا حدود 30 یا 40 امپر مشکلی نیست،حالا یا باید ماسفت و دیود جریان بالا بیابی یا تعدادشونو زیاد کنی

.
    خب اره،توان زیادیه
    اما خب بدون pfc و با همون هافبریج هم شدنیه
    اما خواستن توانستنه من اگر پول و وقتشو داشتم که البته وقتشو جور میکردم با همون 50 ولت و 50 امپر شروع میکردم و انشاالله نتیجه هم میگرفتم اما الان شاید با همون توان پایین که بیشتر وسایلشو هم دارم شروع کنم تا ببینم چی میشه
    فعلا که ایام امتحاناته،ت ببینم چی میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببین آرمین،من الان کل ماسفت های فروشگاه سایت رو نگاه کردم ماسفت های زیر پی بودن که میشه ازشون استفاده کرد،البته غیر از 4905 که الان استفاده کردم
    100v-12A.......IRF9530
    200v-6.5A.......IRF9630
    60v-11A.......IR9Z24
    200v-11A.......IRF9240
    100v-19A.......IRF 9540
    که ظاهرا آخری بهترین گزینه است،اینطوری با همون دیود ها و با دو تا از این ماسفت ها میتونی تا حدود 70 ولت و 20 آمپر راحت روش حساب کنی
    اگر مناسبه بگو استارتشو بزنم،هرچند وسط امتحاناتیم
    سلام ببخشید ماسفت IRF3205 چطوره البته من هنوز این مدار رو نساختم ولی خوشحال میشم راهنماییم کنید.
    2014/10/16
    1,384
    1,493

نقل قول نوشته اصلی توسط alizm

سلام ببخشید ماسفت IRF3205 چطوره البته من هنوز این مدار رو نساختم ولی خوشحال میشم راهنماییم کنید.
    سلام
    این شماره یکی از مورد علاقه ترین ماسفت های منه
    هر جا ماسفت ان کانال بخوام بذارم از همین شماره استفاده میکنم
    ولی متاسفانه در این ساختار توپولوژی باک نمیشه از ماسفت ان استفاده کرد که توی پست ها قبلی توضیح دادم
    شماره ماسفت هایی که نوشتم رنج نسبتا خوبی از انتخاب رو جلوتون میذاره
    موفق باشید
    ................Fx7SAM................
    2015/06/13
    15
    13

عرض سلام خدمت سید علی عزیز. من این مدار رو ساختم و مورد استفاده قرار دادم و خیلی مدار خوب و کاربردی هستش.
    میخواستم بپرسم افت ولتاژ خروجی زمانی که به بار متصل میشه طبیعیه؟
    مثلا من یه LED پاور ۱۰ وات رو به خروجیش وصل میکنم حدود ۰/۸ ولت خروجی کاهش پیدا میکنه. اصولا منابع تغذیه سویچینگ به ثابت بودن ولتاژ خروجیشون معروف هستند. میخواستم راهنماییم کنید چرا این اتفاق میوفته.
    برای سلف من از منبع تغذیه کامپیوتر یه هسته زرد رنگ نسبتا بزرگ پیدا کردم و اونو گذاشتم برای خروجیش. آیا افت ولتاژ خروجی به خاطر همین سلف هستش؟ البته شما فرموده بودید ۱/۵متر سیم رو به دور هسته بپیچید. من دور همین هسته خودم حدود ۱/۲۰(یک متر و بیست)سانت بیشتر نتونستم بپیچم. طبق گفته شما من هسته های ولتاژ تلویزیون رو هم تهیه کردم ولی امتحان کردم اگه بخوای ۱/۵متر از این سیم ۴mm^۲ (البته ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید این چطور سیمی هستش)رو دورش بپیچی باید دور تمامش بپیچی شما چطور تو عکس همون قسمت پایینشو پیچیدید؟؟؟؟!!!!
    اینم میخواستم بپرسم که با دو تا از این ماسفتها ۲۰ آمپر میشه گرفت؟ یا باید تعدادشو بیشتر کرد؟
    من برای دیود از دو عدد دیود شاتکی مورد استفاده در همون منبع تغذیه کامپیوتر استفاده کردم که ولتاژ معکوسش ۴۰ ولته و برای من خوبه چون بیشتر از ۳۵ ولت لازمم نمیشه. برای مقاومت هم دو عدد مقاومت ۰/۱ آجری هیت سینک دار ۲۵ وات استفاده کردم و براشون هیت سینک هم گذاشتم که خاطرم از داغ شدنشون جمع باشه.
    فقط الان تنها مشکلی که دارم همین افت ولتاژ خروجیه که واقعا رفته رو اعصابم.
    خیلی ممنون از شما سید علی عزیز.
    ویرایش توسط alizm : 2018/03/29 در ساعت 22:23
صفحه 9 از 15 نخست 123456789101112131415 آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 148