اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتابخانه C در اتمل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتابخانه C در اتمل

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

چند سوال
    1- من دو تابع داخل فایل .c قرار دادم که در اون از یک سری دیفاین هایی استفاده کردم که قرار تو ماین تعریف بشند تکلیف این ها چیه ؟
    2- من یک متغیر تعریف کردم که قرار به صورت محلی تو یکی از تابع هام استفاده بشه و به صورت عادی زیر اینکلود تعریفش کردم مشکلی ایجاد میکنه ؟
    3- چطوری فایل .c رو به .h تبدیل کنم ؟
    4- الان تابع های من تو فایل .c تکمیل شده قدم بعدی برای تبدیل کردنش به کتابخونه چیه ؟
    سپاس
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : کتابخانه C در اتمل

سلام
    سوالاتتون واضح نیست و احساس می کنم قسمت هایی شاید اشتباه متوجه شده باشید.
    در مورد سوال دومتون وقتی متغیر زیر فایل های سرآیند تعریف بشه میشه سراسری نه محلی.

کتابخانه منظور فایل با فرمت .h یا C نیست. می تونه فقط فرمت .h باشه یا نه به صورت حرفه ای تر دیفاین ها و تعریف توابع در یک فایل با فرمت h و بدنه توابع و عملکردهای مختلف در فایل با فرمت .C باشه.

در نتیجه شما برای شروع بهتره همه اطلاعات لازم رو در فایل با فرمت .h ذخیره کنید تا خوب به قضیه مسلط بشین بعد از اون میریم سراغ بقیه بخش ها.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

پاسخ : کتابخانه C در اتمل

سلام
      برای کتابخانه نویسی به صورت استاندارد باید در فایل .c بدنه توابع و متغییر هایی که فقط توی اون کتابخونه می خواین استفاده کنین را تعریف کنید و باید در ابتدای فایل .c یک فایل .h با همون اسم اینکلود کنید.
      در فایل .h باید امضای توابعی که تعریف کردید را قرار بدید و همین طور دیفاین ها را هم توی این فایل قرار بدید.

در مورد سوال اول اگر دیفاین هایی هست که توی فایل اصلی برنامه تعریف شده بهتره یه فایل به نام main.h ایجاد کنید و اون دیفاین ها را داخل اون فایل قرار بدید و بعد هم داخل فایل اصلی برنامه و هم داخل فایل .c هر کتابخونه ای که میخواین داخلش از اون دیفاین ها استفاده کنید ، فایا main.h را اینکلود کنید.

در مورد سوال دوم هم اشکالی به صورت کلی وجود نداره و اون متغییر در تمام توابع اون فایل قابل دسترسی هست.
      یاعلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X