اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ولتاژ 12 پاور زمان استفاده از پاور 5 ولت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ولتاژ 12 پاور زمان استفاده از پاور 5 ولت؟

سلام دوستان
    در حالت بدون بار 12 ولت ، به 5 ولت یک لامپ متصل کردم و دیدم ولتاژ 12 کمی افزایش پیدا کرد
    در حالت امپر گرفتن از 12 ولت باز هم یک لامپ به 5 ولت متصل کردم اما اینبار فقط 0.03 ولت افزایش داشت (البته از همون سیم ولتاژ رو اندازه گرفتم)
    میخواستم بپرسم دلیل این بالا رفتن ولتاژ 12 هنگام استفاده از 5 ولت چی هست؟
    با سپاس

پاسخ : افزایش ولتاژ 12 پاور زمان استفاده از پاور 5 ولت؟

وقت بخیر

در پاور سوپلای معمولا 5 ولت بعنوان مرجع تثبیت ولتاژ خروجی انتخاب میشود وقتی ار 5 ولت بار کشی میشود پاور سوپلای برای تثبیت خروجی 5 ولت فعال تر میشود و بنابر این خروجی های دیگر آن مثل 12 ولت دچار تغییرات میشوند که این کاملا طبیعی است .

دیدگاه

پاسخ : افزایش ولتاژ 12 پاور زمان استفاده از پاور 5 ولت؟

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
      وقت بخیر

در پاور سوپلای معمولا 5 ولت بعنوان مرجع تثبیت ولتاژ خروجی انتخاب میشود وقتی ار 5 ولت بار کشی میشود پاور سوپلای برای تثبیت خروجی 5 ولت فعال تر میشود و بنابر این خروجی های دیگر آن مثل 12 ولت دچار تغییرات میشوند که این کاملا طبیعی است .
      سلام مجدد
      ممنون از شما
      این مورد رو که گفتید فعال تر میشه به ذهنم خورد عکس این مورد رو هم چک کنم یعنی روی 12 ولت بار بزارم ببینم 5 ولت چقد میشه (در 5 ولت هیچ باری نبود) در این حالت ولتاژ شاخه ی 5 ولت در حالت عادی 5.06 بود که زمانی که یک لامپ به 12 ولت متصل کردم ولتاژ شاخه ی 5 به 5.11 تغییر کرد
      پس این مورد رو نشون میده که پاور هر دو شاخه رو در نظر داشته و با اضافه شدن بار فعالتر خواهد شد درسته؟
      پاور هم 300A+ گرین که یک پاور قدیمی هست
      پس در حالتی که میخواهیم از تمام توان پاور(12 ولت) استفاده کنیم نیاز نداره که به 5 ولت باری اضافه کنیم ، این مورد هم درسته؟
      با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X