اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امپلی و باند و میکروفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امپلی و باند و میکروفون

من توی فروم زیاد گشتم ولی این موضوع که یه مطلب برای باند و امپلی و پری امپلی ها و میکروفون ببینم پیدا نکردم
    یه خرووجی 3.5 میتونه یه هندزفری رو جواب بده ولی اگر بخایم بیشترش کنیم باید امپلی بزاریم درسته؟
    خب من اگر بخام یه باند 8 اهم یک وات بکار ببرم باس چه امپلی بزارم؟
    نقش پری امپلی این وسط چیه؟ این یه سوال
    سوال بعدی از اساتید اینه که میکروفون برای گرفتن یه صدای خوب چجوری باس باشه؟!
    امپلی و پری امپلی میکروفون نحوه محاسبش چجوریه و اینکه من حساسیت میکروفن و به عبارتی گین اونو چجوری تغییر بدم!
    اگر منبعی سراغ دارین معرفی کنین یا راهنماییم کنین ممنون میشم..
    پیشاپیش ازین اساتیدی که وقت میزارن و جواب میدم تشکر میکنم

پاسخ : امپلی و باند و میکروفون

نوشته اصلی توسط rubah2000 نمایش پست ها
    من توی فروم زیاد گشتم ولی این موضوع که یه مطلب برای باند و امپلی و پری امپلی ها و میکروفون ببینم پیدا نکردم
    یه خرووجی 3.5 میتونه یه هندزفری رو جواب بده ولی اگر بخایم بیشترش کنیم باید امپلی بزاریم درسته؟
    امپلی و پری امپلی میکروفون نحوه محاسبش چجوریه و اینکه من حساسیت میکروفن و به عبارتی گین اونو چجوری تغییر بدم!
    سلام و درود دقیقا میخواید چی بسازید؟ برای کجا استفاده میکنید؟ اگه بلندگوی شما کوچکی ساخت امپ و پری کار ساده ایه
    میکروفون هم اگه واسه کار اساسی میخوای بهترین میکروفونی که من تا به حال ازش استفاده کردم Ev بوده حالا نمیدونم بهتر از اون هم هست یا نه موفق باشید

دیدگاه

سلام
      شاید وبلاگ زیر بتونه کمکتون کنه
      همه چیز در مورد آمپلی فایر - مهارتهای تنظیم صوت - ترفندهای تنظیم آمپلی فایر + طرحهای الکترونیکی
      سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        بله همانطور که گفتید یک خروجی 3.5 می تونه یک هندزفری رو درایو کنه و البته بازم بستگی داره اون خروجی 3.5 مال چه دستگاهی باشه.
        به طور مثال خروجی کارت صدای کامپیوتر قویتر از خروجی موبایل هست ( به اصطلاح امپدانس خروجی بیشتری از موبایل داره)
        شما برای راه اندازی بلندگوی 8 اهم یک وات ( که کاش عکسشو قرار می دادید ) نیاز به یک آمپلی فایر 1 تا 2 وات دارید .مثلا آیسی tda2822 کارتو راه می اندازه.( مداراتش تو نت هست )
        در مورد میکروفن هم باید عرض کنم که میکروفن باید دینامیکی باشه البته می تونید از میکروفن های کاندنسر (یقه ای ) هم استفاده کنید ولی با یه پری آمپلی فایر مخصوص این نوع میکروفن ها.
        حساسیت پری آمپلی فایر ها رو باید با ولوم گین (اگر داشتند) و یا تغییر در مقاومت گین ، تغییر داد.
        توضیح بدین واسه چه کاری نیاز دارین تا بتونم بیشتر راهنماییتون کنم.
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
          سلام و درود دقیقا میخواید چی بسازید؟ برای کجا استفاده میکنید؟ اگه بلندگوی شما کوچکی ساخت امپ و پری کار ساده ایه
          میکروفون هم اگه واسه کار اساسی میخوای بهترین میکروفونی که من تا به حال ازش استفاده کردم Ev بوده حالا نمیدونم بهتر از اون هم هست یا نه موفق باشید
          سلام مرسی که ج دادین برای جای خاصی فعلا نمیخام ولی میخام اطلاعاتمو کامل کنم و یه مرجع میخام میخام بهترین حالتی که توی یه مکان میشه صدا رو گرفت و پخش کرد رو روالشو بدونم

دیدگاه

سلام مرسی که ج دادین برای جای خاصی فعلا نمیخام ولی میخام اطلاعاتمو کامل کنم و یه مرجع میخام میخام بهترین حالتی که توی یه مکان میشه صدا رو گرفت و پخش کرد رو روالشو بدونم
            من چند وقتی صدا بردار مسجد بودم پا دستگاه دایناکورد 1000 خیلی اطلاعات کسب کردم
            اولیش اینه که باید یه دستگاه تنظیم صدا(میکسر با کیفیت داشته باشید) بعدش یه پاور قوی نسبت به باند هاتون باید دو تا باند با کیفیت یکی چپ و یکی راست مداح یا خواننده متمرکز باشه که هر چی توی میکروفون میگه دقیقا روی مغزش متمرکز بشه و جوری تنظیم بشه که بلندگو سوت نکشه (وقتی صدای بلند گو بره داخل میکروفون و دوباره این گردش اتفاق بیوفته سوت میکشه) و هر تعداد باند که کل مجلس رو پوشش بده( بهتره بلند گو ها پخش و بیشتر بشه تا گوش کسی که نزدیک باند هاس کر نشه
            شما برای شروع به یه اکولایزر مثلا حدودا شیش باند نیاز دارید(تنظیم 6 باند صدا) بعد یه اکوی با کیفیت و بعدش یه امپ با کیفیت و مهم تر از همه ی اینها تقذیه ی صاف و بدون نویز
            اضافه کنم نوع میکروفون و باند ها هم روی جنس صدا خیلی تاثیر داره(مثلا پخش پایونر صداش خیلی ازار دهنده نیس و بیس قوی داره اما کنوود صدای زنده تر اما گوش خراش و بیس کم داره) یا توی باند ها 6975 پایونر صداش خفس اما هلیکس که من دارم صدای صاف و شفاف داره)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

http://www.elektropage.com/default.asp?tid=763
            پیش نهاد من ساخت این مداره برا اکولایزر
            جدیدترین ویرایش توسط omid khakyar; ۱۱:۵۳ ۱۳۹۵/۱۰/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
              من چند وقتی صدا بردار مسجد بودم پا دستگاه دایناکورد 1000 خیلی اطلاعات کسب کردم
              اولیش اینه که باید یه دستگاه تنظیم صدا(میکسر با کیفیت داشته باشید) بعدش یه پاور قوی نسبت به باند هاتون باید دو تا باند با کیفیت یکی چپ و یکی راست مداح یا خواننده متمرکز باشه که هر چی توی میکروفون میگه دقیقا روی مغزش متمرکز بشه و جوری تنظیم بشه که بلندگو سوت نکشه (وقتی صدای بلند گو بره داخل میکروفون و دوباره این گردش اتفاق بیوفته سوت میکشه) و هر تعداد باند که کل مجلس رو پوشش بده( بهتره بلند گو ها پخش و بیشتر بشه تا گوش کسی که نزدیک باند هاس کر نشه
              شما برای شروع به یه اکولایزر مثلا حدودا شیش باند نیاز دارید(تنظیم 6 باند صدا) بعد یه اکوی با کیفیت و بعدش یه امپ با کیفیت و مهم تر از همه ی اینها تقذیه ی صاف و بدون نویز
              اضافه کنم نوع میکروفون و باند ها هم روی جنس صدا خیلی تاثیر داره(مثلا پخش پایونر صداش خیلی ازار دهنده نیس و بیس قوی داره اما کنوود صدای زنده تر اما گوش خراش و بیس کم داره) یا توی باند ها 6975 پایونر صداش خفس اما هلیکس که من دارم صدای صاف و شفاف داره)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

پیش نهاد من ساخت این مداره برا اکولایزر
              خیلی کامل بود ممنون من نیاز داشتم واقعا با اینکه سوالم چیز دیگه ای بود! چون منم مسئول صوت مسجدم الان
              ولی سوالم برای وسایل کوچیک بود مثل یه گوشی یا این پخش های ام پی تری کوچیک
              مثلا میگم یه باند 8 اهم نیم وات دارم به چه امپلی وصلش کنم که بهنرین صدا رو داشته باشه
              یا بلندگوهای هندز فری بعضی هندز فری ها صدای داغونی داره و بعضی ها خوبن صداشون یا گوشی با گوشی توی پخش صدا فرق داره بعضب گوشی ها صدای خوبی دارن و بعضی ضعیفن
              چرا اینجوریه؟

دیدگاه

خیلی کامل بود ممنون من نیاز داشتم واقعا با اینکه سوالم چیز دیگه ای بود! چون منم مسئول صوت مسجدم الان
                ولی سوالم برای وسایل کوچیک بود مثل یه گوشی یا این پخش های ام پی تری کوچیک
                مثلا میگم یه باند 8 اهم نیم وات دارم به چه امپلی وصلش کنم که بهنرین صدا رو داشته باشه
                یا بلندگوهای هندز فری بعضی هندز فری ها صدای داغونی داره و بعضی ها خوبن صداشون یا گوشی با گوشی توی پخش صدا فرق داره بعضب گوشی ها صدای خوبی دارن و بعضی ضعیفن
                چرا اینجوریه؟
                در درجه ی اول کیفیت صدا از امپلی و مدارات جانبی اون نشعت میگیره مورد دوم کیفیت خود بلند گو مثلا هندزفیری سونی ارکسون صوت نرم و دلنشینی داره بر عکس سامسونگ
                این مدار برای امپلیت مناسبه اگه نیاز به اکولایزر داری میتونی یه مدار هم قبل امپلیت بزاره
                اون لینکی که گزاشتم اکولایزر خوبیه
                برای امپ هم میتونی از ای سی tda7377 استفاده کنی که صدای بسیار شفاف و خوبی داره تضمینیه البته قدرتش خیلی زیاد تر از اینه که شما میخوای( بلند گو های فابریک پرایدو منفجر میکنه) شما میتونی از تموم توانش استفاده نکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X