اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با آیسی 4017

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با آیسی 4017

سلام...خسته نباشید دوستان...
    من یه مدار ساده با 4017 ساختم که کلاک رو به صورت دستی انجام میده...با میکرو سویچ میخوام با دستم همینطوری رقص نور درست کنم...
    نمیدونم چرا اشتباه خروجی ها رو وصل میکنه..کلا درهم برهم کار میکنه...خروجی Q0 و Q1 هم اصلا کار نمیکنه...
    مدار زیر رو بستم..

---------------------------
    تو پروتئوس درست کار میکنه ولی عملا نه...در ضمن روی آیسی نوشته MC14017BCP ...هر جا هم همین پارت نامبر رو زدم همون شمارنده 10 بیتی بود...
    ممنون میشم جواب بدید...

پاسخ : مشکل با آیسی 4017

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام...خسته نباشید دوستان...
    من یه مدار ساده با 4017 ساختم که کلاک رو به صورت دستی انجام میده...با میکرو سویچ میخوام با دستم همینطوری رقص نور درست کنم...
    نمیدونم چرا اشتباه خروجی ها رو وصل میکنه..کلا درهم برهم کار میکنه...خروجی Q0 و Q1 هم اصلا کار نمیکنه...
    مدار زیر رو بستم..

---------------------------
    تو پروتئوس درست کار میکنه ولی عملا نه...در ضمن روی آیسی نوشته MC14017BCP ...هر جا هم همین پارت نامبر رو زدم همون شمارنده 10 بیتی بود...
    ممنون میشم جواب بدید...
    با سلام:
    آیا ولتاژ تغذیه را درست وصل کردید.؟ پایه 8 به گراند و پایه 16 به ولتاژ مثبت. اگر این کار انجام شده به جای کلید دستی یک کلاک یا پالس ساعت توسط یک مدار ماننده آی سی 555 از خروجی پایه 3 به این مدار بدهید ببینید درست کار می کند.؟
    مدار ها را سعی کنید بصورت عملی چک کنید . در اکثر اوقات مدار روی نرم افزار کار می کند، اما روی برد بورد خیر.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
      در تایید راهنمایی آقای تحیری و راحتتر شدن تست شما میتونید یک خازن با ظرفیت کم با مقاومت پول دان موازی کنید تا از لرزش شاسی جلوگیری کنه و مدارتونو تست کنید
      موفق باشید

دیدگاه

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها

سلام راهی وجود داره که بشه مقدار خروجی رو همزمان با افت مقدار خروجی که پالسی هست اونم کاهش داد،؟یعنی دقیقا ورودی رو دنبال کنه؟ بعبارتی خروجی هم صفر بشه در مواقعی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meimei3 نمایش پست ها
            سلام راهی وجود داره که بشه مقدار خروجی رو همزمان با افت مقدار خروجی که پالسی هست اونم کاهش داد،؟یعنی دقیقا ورودی رو دنبال کنه؟ بعبارتی خروجی هم صفر بشه در مواقعی؟
            دوست عزیز منظور شما از مقدار خروجی چیه ؟ قاعدتا خروجی های 4017 که به LED متصل هستند در حالت عادی 0 و در لحظه ای که فعال میشوند بسیار نزدیک به ولتاژ تغذیه میباشند
            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X