اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار محافظ اتصال کوتاه بسیار حساس برای منبع سویچینگ فول بریجس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار محافظ اتصال کوتاه بسیار حساس برای منبع سویچینگ فول بریجس

باسلام وخسته نباشید بنده دنبال یه مدار بسیار حساس به اتصال کوتاه برای منبع تغذیه فول بریج هستم با توان 4kw و ولتاژ 100ولت راه های زیادی رو امتحان کردم از جمله مقاومت شنت و ترانس ct که جالب نبودن و خسارت زیادی بهم وارد شد از سوختن سویچ ها . ای سی اسیلاتور مدار sg3525 هست و از پایه ی شات ای سی استفاده میکنم برای حفاظت لطفا کسی نظری یا پیشنهادی داره یا شماتیکی داره قراربده و روی طراحی حرفیه ای این مدار بحث بشه خیلی از بچه های انجمن دنبال یه مدار خوب برای حفاظت منبع سویچنگ هستند. با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط sajjad2020; ۰۹:۱۹ ۱۳۹۵/۱۰/۰۹.

پاسخ : مدار محافظ اتصال کوتاه بسیار حساس برای منبع سویچینگ فول بریجس

سلام
    خب برادر من شاید مشکل تو پیاده سازی مدار بوده!
    وگرنه اگر درست پیاده بشه چه مقاومت شنت و چه سیتی جواب میده!
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
      سلام
      سلام ممنون از پاسخ شما. شما لطف میکنی چند مدار برای نمونه قرار بدی والا دیگه دارم دیوانه میشم من از دوسر شنت نمونه ولتاژ میگیرم توست اپ امپ تقویت میکنم شنت هم فعلا مقاومت 0.47 هست البته فعلا مدار حفاظت رو برداشتم تا مداری خوبی براش پیدا کنم و قرار بدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
      سلام
      سلام ممنون از پاسخ شما. شما لطف میکنی چند مدار برای نمونه قرار بدی والا دیگه دارم دیوانه میشم من از دوسر شنت نمونه ولتاژ میگیرم توست اپ امپ تقویت میکنم شنت هم فعلا مقاومت 0.47 هست البته فعلا مدار حفاظت رو برداشتم تا مداری خوبی براش پیدا کنم و قرار بدم

دیدگاه

دوستان عزیز لطفا شماتیکی در این باره دارید قرار بدید .باتشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajjad2020 نمایش پست ها
          پیشنهاد من اینه که شما مدارتونو بذارین تا مشکلشو در بیاریم.
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

مدار ساده محافظت در مقابل جریان بالا

در این مدار جریان محافظت شده مساوی میباشد با 0.6 تقسیم بر R1

مدار بسیار دقیق و حرفه ای با MAX4370
            برای اطلاعات بیشتر به دیتا شت آی سی مراجعه گردد
            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما. من از اون دوتا مدار زیر استفاده کردم که متاسفانه جالب نبود یه مدار هم با اپ امپ خودم طراحی کردم که باید بکشم روکاغذ و قرار بدمhttp://s8.picofile.com/file/8280455268/IMG_4517.GIF

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                مدار ساده محافظت در مقابل جریان بالا

در این مدار جریان محافظت شده مساوی میباشد با 0.6 تقسیم بر R1

مدار بسیار دقیق و حرفه ای با MAX4370
                برای اطلاعات بیشتر به دیتا شت آی سی مراجعه گردد
                بنظر ای سی جالبی میاد تونت مداری پیدا نکردم ازش احتمالا همینو رو میبندم و یخورده درمورد این ای سی توضیح بدید.ممنون

دیدگاه

استفاده از ترانس CT روش معمول هست و خود من هم از این روش زیاد استفاده کردم و جواب هم گرفتم

دیدگاه

سلام به دوستان منم همین مشکلو دارم یعنی کنترل جریان سوئیچینگ
                    حالا از کجا این آی سیو گیر بیاریم

دیدگاه

سلام من از 0.1 آمپر تا 100 آمپر رو با شنت کنترل کردم و مشکلی هم نداشتم ...

از LF356N استفاده کنید برای تقویت ولتاژ شنت ( که البته نیازمند ولتاژ منفیه ) و خروجی LF 356 رو هم بسته به فرکانس مدار مثلا برای 25 کیلو یک خازن 100 نانو فاراد بذارید. برای فرکانس پایین تر 82 نانو ...
                      تقویت کننده رو طوری ببندید که به اشباع نره ...
                      - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                      ارتباط با من : ir02x6
                      طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز
                        تو لینک زیر شماتیک چند تا دستگاه جوش هست که چند وقت پیش دانلود کرده بودم. اون موقع که داشتم بررسی میکردم چند تا مدار برای پروتکشن اتصال کوتاه دیدم ولی حقیقتش یادم رفته کدوم مدار بود. تا الان من هرچی طراحی کردم چه فول بریج و چه هاف بریج همگی منبع جریان بوده و نیاز به پروتکشن اتصال کوتاه نداشتیم. چون منبع بر روی هر جریانی که تنطیم بشه باید اون بده ولی چند تا مدار رو دیده بودم که از پایه Shutdown آیسی SG3525 به کمک ترانس جریان استفاده کرده بودن و مدار رو به حالت Hiccup بردن ولی در بعضی مواقع هم از همین ct بهمراه scr استفاده کردن که کل مدار خاموش شده و برای راه اندازی مجدد باید یه بار از برق بیرون میکشیدن و بعد تخلیه خازنهای ورودی دوباره از نو مدار شروع به کار میکرد. تو درایورهای LED شرکت Meanwell پروتکشنهای دما و اضافه ولتاژ به این شکل طراحی شده.

موفق باشید

دیدگاه

سلام و عرض ادب از این مدارهای حفاظت در برابر اتصال کوتاه میشه برای جریان 600 ولت dc هم استفاده کرد؟
                          mrg

دیدگاه

سلام دوستان
                            اگر یک ماژور کاهنده با قابلیت محدود کننده جریان، جریان را محدود کند، باز هم این ماژول با اتصال کوتاه خراب خواهد شد؟
                            مثلا ورودی را ۱۰ آمپر دهیم و تا ۵ آمپر محدود کنیم، آنوقت خروجی را اتصال کوتاه کنیم، این ماژول چقدر آسیب می بیند؟
                            این ماژول مد نظر است

سلام دوستان
                            اگر یک ماژور کاهنده با قابلیت محدود کننده جریان، جریان را محدود کند، باز هم این ماژول با اتصال کوتاه خراب خواهد شد؟
                            مثلا ورودی را ۱۰ آمپر دهیم و تا ۵ آمپر محدود کنیم، آنوقت خروجی را اتصال کوتاه کنیم، این ماژول چقدر آسیب می بیند؟
                            این ماژول مد نظر است
                            https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/10739-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-20-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1%DB%8C-dc-dc-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D9%88-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-300w.html?search_query=%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8 %AF%D9%87&results=29

سلام دوستاناگر یک ماژور کاهنده با قابلیت محدود کننده جریان، جریان را محدود کند، باز هم این ماژول با اتصال کوتاه خراب خواهد شد؟مثلا ورودی را ۱۰ آمپر دهیم و تا ۵ آمپر محدود کنیم، آنوقت خروجی را اتصال کوتاه کنیم، این ماژول چقدر آسیب می بیند؟این ماژول مد نظر است https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/10739-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-20-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1%DB%8C-dc-dc-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D9%88-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-300w.html?search_query=%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8 %AF%D9%87&results=29

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebrahimfa نمایش پست ها
                              سلام دوستان
                              این ماژول مد نظر است

سلام دوستان
                              این ماژول مد نظر است

سلام دوستاناگر یک ماژور کاهنده با قابلیت محدود کننده جریان، جریان را محدود کند، باز هم این ماژول با اتصال کوتاه خراب خواهد شد؟مثلا ورودی را ۱۰ آمپر دهیم و تا ۵ آمپر محدود کنیم، آنوقت خروجی را اتصال کوتاه کنیم، این ماژول چقدر آسیب می بیند؟این ماژول مد نظر است https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...%87&results=29
                              سلام و درود،سال نو رو تبریک میگم،
                              احتمال اینکه یه ماژول کاهنده اون هم با قابلیت محدود کننده جریان در
                              حین اتصال کوتاه آسیب ببینه،نسبتا زیاده و به همین دلیل هم نباید
                              قابلیت محدود کردن جریان و محافظت اتصال کوتاه رو یکی حساب
                              کرد.
                              استفاده از یه محافظ اتصال کوتاه مناسب پیشنهاد میشه.
                              موفق و پیروز باشید.

نوشته اصلی توسط Ebrahimfa نمایش پست ها
                              سلام دوستان
                              این ماژول مد نظر است

سلام دوستان
                              این ماژول مد نظر است
                              https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/10739-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-20-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1%DB%8C-dc-dc-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D9%88-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-300w.html?search_query=%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8 %AF%D9%87&results=29

سلام دوستاناگر یک ماژور کاهنده با قابلیت محدود کننده جریان، جریان را محدود کند، باز هم این ماژول با اتصال کوتاه خراب خواهد شد؟مثلا ورودی را ۱۰ آمپر دهیم و تا ۵ آمپر محدود کنیم، آنوقت خروجی را اتصال کوتاه کنیم، این ماژول چقدر آسیب می بیند؟این ماژول مد نظر است https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86/10739-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-20-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1%DB%8C-dc-dc-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D9%88-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-300w.html?search_query=%DA%A9%D8%A7%D9%87%D9%86%D8 %AF%D9%87&results=29
                              سلام و درود،سال نو رو تبریک میگم،
                              احتمال اینکه یه ماژول کاهنده اون هم با قابلیت محدود کننده جریان در
                              حین اتصال کوتاه آسیب ببینه،نسبتا زیاده و به همین دلیل هم نباید
                              قابلیت محدود کردن جریان و محافظت اتصال کوتاه رو یکی حساب
                              کرد.
                              استفاده از یه محافظ اتصال کوتاه مناسب پیشنهاد میشه.
                              موفق و پیروز باشید.
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X