اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش در خصوص یافتن مشخصات یک مقاومت SMD بر روی مادربرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرسش در خصوص یافتن مشخصات یک مقاومت SMD بر روی مادربرد

با درود
    یه دونه مقاومت خیلی ریز SMD روی مادربرد بنده هست که بنظر تغییر شکل داده و معیوبه. روش متاسفانه هیچ نوشته یا عدد و رقمی مشخص نیست. با ذره بین قوی هم نگاه کردم کاملا تیره و سیاه رنگه. فقط روی خود پی سی بی مادربرد کنارش نوشته R1814. دوستان و استادان گرامی لطف میفرمایید راهنمایی کنید چه جوری میشه فهمید مشخصاتش چیه؟ برای تعویض اش میخوام.
    سپاسگزارم

پاسخ : پرسش در خصوص یافتن مشخصات یک مقاومت SMD بر روی مادربرد

درود اون عددی که شما میگید مقدار مقاومت رو نمیگه بلکه میگه که این مقاومت هزار و هشتصد و چهاردهمین مقاومتی هست که تو طراحی مدار نامگذاری شده.....برای پیدا کرد مقدارش هم اگه بتونید نقشه مادربورد رو پیدا کنید و برید تو مدارش مقاومت R1814 رو پیدا کنید میتونید مقدارش رو هم به دست بیارید....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
      درود اون عددی که شما میگید مقدار مقاومت رو نمیگه بلکه میگه که این مقاومت هزار و هشتصد و چهاردهمین مقاومتی هست که تو طراحی مدار نامگذاری شده.....برای پیدا کرد مقدارش هم اگه بتونید نقشه مادربورد رو پیدا کنید و برید تو مدارش مقاومت R1814 رو پیدا کنید میتونید مقدارش رو هم به دست بیارید....
      آهان، بله. سپاس از پاسختون. متاسفانه هر چی توی نت جستجو کردم نتونستم نقشه مدارش رو پیدا کنم. راستی مگر روی مقاومت ها مقدارشون مثل بقیه اجزای الکترونیکی حک نمیشه؟ من همه مقاومتهای دیگه روی برد رو هم که نگاه کردم متاسفانه هیچ عدد و رقمی روشون ندیدم. این واقعا معمول و متداوله؟

دیدگاه

اگه میتونید یه عکس بگیرید تا بیشتر بررسی بشه....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X