اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اپ امپ معرفی کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اپ امپ معرفی کنید

سلام
    اپ امپی لازم دارم برای تقویت کننده تفاضلی که حداکثر تفاضل 20 میلی ولت هست
    و در ضمن خروجی اپ امپ هم در حالتی که تفاضلی وجود نداره می خوام خیلی نزدیک به 0 باشه
    از CA3130 استفاده کردم متاسفانه اینایی که دم دستم بودن همگی قدیمی هستن و در خروجی نمی دونم چرا با هم متفاوت هستند
    فرکانس کاریمم خیلی پایینه
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : اپ امپ معرفی کنید لطفا

نوشته اصلی توسط seyed saeed نمایش پست ها
    سلام
    اپ امپی لازم دارم برای تقویت کننده تفاضلی که حداکثر تفاضل 20 میلی ولت هست
    و در ضمن خروجی اپ امپ هم در حالتی که تفاضلی وجود نداره می خوام خیلی نزدیک به 0 باشه
    از CA3130 استفاده کردم متاسفانه اینایی که دم دستم بودن همگی قدیمی هستن و در خروجی نمی دونم چرا با هم متفاوت هستند
    فرکانس کاریمم خیلی پایینه
    با سلام:
    از آی سی LM311 که خودش کلا برای مقایسه کننده طراحی شده استفاده نمائید. برای صفر شدن یا نول شدن خروجی در حالت بیکاری این آی سی معمولا از ولتاژ + /-با یک مقاومت متغیر 10 کیلو اهم که دو سرش به دو ولتاژ + و - منفی و سر وسط دیگر این مقاومت متغیر به خروجی آی سی وصل می شود.با تنظیم مقاومت 10 کیلو اهم، می توانید خروجی مقایس کننده را نول کنید( به صفر برسانید).
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

پاسخ : اپ امپ معرفی کنید

سلام سیگنال های ورودی من 6 ولت آفست دارند
      و من مجبورم با یک تغذیه این کار رو بکنم
      و تفاضلم هم همیشه مثبت هست و تفاضل منفی ندارم
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

پاسخ : اپ امپ معرفی کنید لطفا

درود بر شما.
        ساختن چنین مداری با تقویت کننده های عملیاتی معمولی هم امکان پذیر است. تنها باید از آرایش مداریِ «تقویت کننده ی تفاضلی» استفاده شود و همچنین «ولتاژ آفست» تقویت کننده ی عملیاتی جبران سازی شود.
        چنین مداری را در اینجا می بینید:

همان طور که دیده می شود، با این مدار می توان جریانی برابر 50 میکروآمپر را با افت ولتاژی در حدود 13 میلی ولت روی مقاومت شنت اندازه گیری کرد.
        پیروز باشید

دیدگاه

پاسخ : اپ امپ معرفی کنید

در واقع من می خوام سیگنال لود سل رو تقویت کنم
          و البته با یک تغذیه (تغذیه منفی نمی خوام داشته باشم) مداری هم که کار کردم شبیه به مداری هست که دوستمون لینک کردن
          الان چک کردم دیدم تفاوت اپ امپ ها به خاطر همین افست هست
          اگر نخوام افست رو به روش پتانسیومتری جبران کنم چی به نظرتون می رسه
          جدیدترین ویرایش توسط seyed saeed; ۱۰:۳۴ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X