اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد خرید آردینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد خرید آردینو

سلام دوستان عزیز
    میخوام برنامه نویسی رو به صورت مبتدی شروع کنم و انشالله با راهنمایی شما دوستان و منابع دیگه حرفه ای بشم توی بحث برنامه نویسی
    خیلی وقت پیشavrکار میکردم و کمی تا حدودی برنامه نوسیش رو به صورت مبتدی یادگرفته بودم و مدار میبستم تابلو روان و ر اندازی ال سی دی کاراکتری...
    اما چون ازش فاصله گرفتم کلا برنامه نویسی avrرو یادم رفته الان بعد مدتی برگشتم دیدم که برد های جدیدی اومده به اسم اردوینو و کمی تحقیق کردم که شنیدم
    این ها پیشرفته تر و راحت تر هستن نسبت به avr
    اما از شما دوستان خواهشی که دارم اینه که بنده رو راهنمایی کنین که کدوم رو ادامه بدم avrیا اردوینو و کدومشون بهتره و که شاخه به شاخه نشم و توی یه موضوعی
    سخت تلاش کنم که فول بشم
    یه نمونه برد دیگه هم که دیدم رزبری پای هست ممنون میشم که یه توضیح کوچیکی بدید که بدونم از کدوم شروع کنم و کلا چجور هست

و مبحث آخر این هست که بعد از راهنمایی به بنده حقیر اعلام کنین که لازم هست چه مدل بردی رو تهیه کنم و شروع به کار کنم(مشکل هذینه ای نیست) فقط مدلی باشه که بدونم که وقتی یاد گرفتم برای پروژه های متعدد بشه ازش استفاده کرد و کم نیاره
    و کتاب اموزشی ....

ممنون از اینکه وقت میگذارید
    با سپاس
    «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

پاسخ : راهنمایی در مورد خرید آردینو

سلام
    پیشنهاد من اینکه خودتون رو محدود به سخت افزار خاصی نکنین و یه زبان برنامه نویسی مثل 'C' رو خوب یاد بگیرید تا بتونید در همه جا استفاده کنید.
    بردهای اردوینو هسته شون همون میکروکنترلرهای AVR هستش و دلیل سادگیش به نسبت AVR وجود بوت لودر سریال و عدم نیاز به پروگرامر و همچنین استفاده از توابع سطح بالا برای استفاده از امکانات میکرو هست که استفاده از اون رو به مراتب راحت تر می کنه.
    بردهای رزبری کلا بحثشون جداست.
    برای کار با رزبری بهتره آموزش های مقدماتی موجود در صفحه خانه رو بررسی کنید.
    خواستین با اردوینو شروع به کار کنید خرید سری Uno از همه بهتره چون 90 درصد نمونه کدها و اموزش های موجود بر مبنای این برد در سطح نت موجوده.
    بازم موردی باشه بنده در خدمتم؟
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
      سلام
      پیشنهاد من اینکه خودتون رو محدود به سخت افزار خاصی نکنین و یه زبان برنامه نویسی مثل 'C' رو خوب یاد بگیرید تا بتونید در همه جا استفاده کنید.
      بردهای اردوینو هسته شون همون میکروکنترلرهای AVR هستش و دلیل سادگیش به نسبت AVR وجود بوت لودر سریال و عدم نیاز به پروگرامر و همچنین استفاده از توابع سطح بالا برای استفاده از امکانات میکرو هست که استفاده از اون رو به مراتب راحت تر می کنه.
      بردهای رزبری کلا بحثشون جداست.
      برای کار با رزبری بهتره آموزش های مقدماتی موجود در صفحه خانه رو بررسی کنید.
      خواستین با اردوینو شروع به کار کنید خرید سری Uno از همه بهتره چون 90 درصد نمونه کدها و اموزش های موجود بر مبنای این برد در سطح نت موجوده.
      بازم موردی باشه بنده در خدمتم؟
      ممنونم از راهنمایی
      پس فرمودید زبان cرو یاد بگیرم درسته
      اگر اردوینو از میکرو هایAvrاستفاده میکنه پس مشکلی نیست که با این برد شروع به یادگیری کنم درسته؟ و بعد در صورت نیاز میتونم با میکرو های avrکار کنم و مشکلی نخواهم داشت؟
      اون بردی که فرمودید از سری unoاگر بفرمایید چه مدلیش رو تهیه کنم ممنون میشم
      و نظرتون در مورد مگا2560چی هست یه مقدار برسی کردم دیدم که تعداد پورت های زیادی داره همچنین حافظه و...قیمتش هم مقرون به صرفه هست
      یکمی تحقیق کردم و متوجه این شدم که رزبری با این خیلی فرق میکنه بنظر شما نیاز هست اول اینو کامل یاد بگیرم و بعد شروع به یادگیری رزبری پای بکنم؟

با تشکر
      «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid9100 نمایش پست ها
        ممنونم از راهنمایی
        پس فرمودید زبان cرو یاد بگیرم درسته
        اگر اردوینو از میکرو هایAvrاستفاده میکنه پس مشکلی نیست که با این برد شروع به یادگیری کنم درسته؟ و بعد در صورت نیاز میتونم با میکرو های avrکار کنم و مشکلی نخواهم داشت؟
        اون بردی که فرمودید از سری unoاگر بفرمایید چه مدلیش رو تهیه کنم ممنون میشم
        و نظرتون در مورد مگا2560چی هست یه مقدار برسی کردم دیدم که تعداد پورت های زیادی داره همچنین حافظه و...قیمتش هم مقرون به صرفه هست
        یکمی تحقیق کردم و متوجه این شدم که رزبری با این خیلی فرق میکنه بنظر شما نیاز هست اول اینو کامل یاد بگیرم و بعد شروع به یادگیری رزبری پای بکنم؟

با تشکر
        سلام
        دوست عزیز فک کنم میتونین با بردهای آردوینو شروع کنین و پیش برین ...در تایید حرف دوستمون که فرمودند"" بردهای اردوینو هسته شون همون میکروکنترلرهای AVR هستش و دلیل سادگیش به نسبت AVR وجود بوت لودر سریال و عدم نیاز به پروگرامر و همچنین استفاده از توابع سطح بالا برای استفاده از امکانات میکرو هست که استفاده از اون رو به مراتب راحت تر می کنه."""
        میتونین از برد آردوینو UNO استفاده کنین و این دید رو داشته باشین که آردوینو MEGA تفاوت برنامه نویسی نداره با UNO فقط پردازنده شون متفاوته و تعداد پایه هاشون افزایش پیدا کرده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X