اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب بیس صدا در اسپیکر کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام دوستان...من یه مشکل عجیب با ساب ووفر خانگی داشتم...مدل microlab M-563....البته یه کم قدیمی هست ولی کیفیت صداش واقعا عالیه.
    تصویرش هم اینه...

-----------------------------------------------------------------------------
    هر از گاهی بیس صدا قطع میشه...
    مثلا من وقتی یه آهنگ ساده که بیس هم داره میندازم و ولوم بیس رو روی آخر میزارم......بیس همینجوری قطعه...یعنی اصلا بیس نمیده....واسه فعال شدن دوباره بیس باید ولوم صدا رو یه بار تا آخر باید ببرم و دوباره بیارم پایین تا دوباره بیس بده...ولی بعد از نیم دقیقه دوباره قطع میشه و باید دوباره اینکار رو انجام بدم..البته اینم بگم که وقتی ولوم صدا رو آخه باشه بیس با تمام قدرت و به صورت دائمی در حال کاره....یعین قطع نمیشه...
    ولوم تربل رو هم که همیشه روی آخر میزارم و تا حالا بهش دست نزدم...
    ممنون میشم دوستان جواب بدن...خیلی کلافه ام کرده..آخه بدون بیس آهنگ گوش دادن نمیچسبه...
    ممنون..

پاسخ : مشکل عجیب بیس صدا در اسپیکر کامپیوتر

سلام
    قطعات بورد که سالم هستن؟؟؟خازنی باد نکرده مقاومتی سیاه نشده یا....
    ولوم بیس رو عوض کن ببین چی میشه
    کل سیم های داخل اسپیکر رو هم همینطور لق نباشن
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

قبل از بلندگوی ساب یک خازن 10 میکرو سری شده .. اونو عوض کن

دیدگاه

به نظر من از ولوم بیس میشه با توجه قدمت دستگاه یه مقدار هم منطقی به نظر میاد و این علایم خیلی نزدیک به خرابی ولوم هست
        «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

دیدگاه

ممنون از دوستان...
          نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          سلام
          قطعات بورد که سالم هستن؟؟؟خازنی باد نکرده مقاومتی سیاه نشده یا....
          ولوم بیس رو عوض کن ببین چی میشه
          کل سیم های داخل اسپیکر رو هم همینطور لق نباشن
          موفق باشید
          درود به مهندس عزیز...حدس میزدم اولین کسی که قراره جواب بده شما هستین...
          اونارو هم والا دقیقا نگاه کردم..باز بیشتر نگاه میکنم اطلاع میدم...
          نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
          قبل از بلندگوی ساب یک خازن 10 میکرو سری شده .. اونو عوض کن
          کدوم بلندگو رو میگید؟؟اونی که تو خود این دستگاه هست یا اونایی که به بلندگوی خارجی وصل هستن؟؟؟

دیدگاه

اصن تا حالا باکسو باز کردی توشو یه نیگا بندازی؟؟؟؟؟
            داخل جعبه سابو یه نیگا بنداز شاید مشکل خیلی ساده بود..........

دیدگاه

سلام دوستان.اسپیکر منم خرابه.ای سی tda7183 سوخته.متاسفانه پیدا هم نمیشه.کسی میدونه ای سی مشابه داره با نه؟؟میگن قدیمیه پیدا نمیشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
                سلام دوستان...من یه مشکل عجیب با ساب ووفر خانگی داشتم...مدل microlab M-563....البته یه کم قدیمی هست ولی کیفیت صداش واقعا عالیه.
                تصویرش هم اینه...

-----------------------------------------------------------------------------
                هر از گاهی بیس صدا قطع میشه...
                مثلا من وقتی یه آهنگ ساده که بیس هم داره میندازم و ولوم بیس رو روی آخر میزارم......بیس همینجوری قطعه...یعنی اصلا بیس نمیده....واسه فعال شدن دوباره بیس باید ولوم صدا رو یه بار تا آخر باید ببرم و دوباره بیارم پایین تا دوباره بیس بده...ولی بعد از نیم دقیقه دوباره قطع میشه و باید دوباره اینکار رو انجام بدم..البته اینم بگم که وقتی ولوم صدا رو آخه باشه بیس با تمام قدرت و به صورت دائمی در حال کاره....یعین قطع نمیشه...
                ولوم تربل رو هم که همیشه روی آخر میزارم و تا حالا بهش دست نزدم...
                ممنون میشم دوستان جواب بدن...خیلی کلافه ام کرده..آخه بدون بیس آهنگ گوش دادن نمیچسبه...
                ممنون..
                سلام
                دوست عزیز بدون باز کردن پیچ پشت اسپیکر پنل جلویی ک با چسب چسبیده به بدنه رو جدا کن یه برد کوچیک داره درش بیار قشنگ با تینر یا الکل یا ادکلن بشور مخصوصن ولوم هارو بعد همینجا اعلام نتیجه کن

دیدگاه

سلام اسپیکر من مدل اسپیکر شماست مشکلمن بعد از شستشوی ولومها بوجود امد همه چی عالی شد اما بیس ندارم.

دیدگاه

سلام
                    البته من دارم تجربه شخصی خودمو عرض می کنم!
                    برا منم دو سه سال پیش اینطوری شده بود و مشکل این بود که کویل سابم سوخته بود و سابشو عوض کردم مشکل حل شد

نکته دوم اینکه گه گداری بخاطر قدیمی شدن بورد اتصالات برد حالت قلع مردگی پیدا میکنن یا در اثر رسوب یا از بین رفتن پی سی بی اتصالات مس از آیسی جدا میشه

علت های مختلف میتونه داشته باشه یا اینکه میتونه ولوم سابت خراب شده باشه

ولی با این تعاریفی که شما میگی جز این مواردی که گفتم مورد دیگه ای نمیتونه باشه خیالت راحت

دیدگاه

سلام یه اسپیکر دارم ولتاژ ورودیش 12 ولت دوبل میخوام به باطری وصلش کنم ولی نمیدونم چجوری؟؟

دیدگاه

سلام منم دقیقا این اسپیکر رو دارم منتها ساب ووفر کلا صدا نداره اسپیکر هاشو ک وصل میکنم صداش قطع و وصل میشه جوری نویز میده انگاری اتصالی داره اکثر قطعه هاشو هم عوض کردم مقاومتهاش ایسی هاش منتها بازم همین مشکل رو داره نمیدونم چیکار کنم بعد دو سه دیقه روشن شدنش هم ترانسش داغ میکنه اگ کسی میدونه مشکلش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosein 1999 نمایش پست ها
                          سلام یه اسپیکر دارم ولتاژ ورودیش 12 ولت دوبل میخوام به باطری وصلش کنم ولی نمیدونم چجوری؟؟
                          سلام
                          اسپیکرتون دوبل هست اگه میخوای راه اندازیش کنی باید دوتا باتری 12 ولت باهم سری کنی مثبت و منفی رو وصل کنی و گراند امپ هم به اون سیمی که باتری ها به هم متصل شدن وصل میشه

نوشته اصلی توسط ashkan0904@gmail.com نمایش پست ها
                          سلام منم دقیقا این اسپیکر رو دارم منتها ساب ووفر کلا صدا نداره اسپیکر هاشو ک وصل میکنم صداش قطع و وصل میشه جوری نویز میده انگاری اتصالی داره اکثر قطعه هاشو هم عوض کردم مقاومتهاش ایسی هاش منتها بازم همین مشکل رو داره نمیدونم چیکار کنم بعد دو سه دیقه روشن شدنش هم ترانسش داغ میکنه اگ کسی میدونه مشکلش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنین
                          سلام ولوم اسپیکر رو با اسپری تمیز کنید و تست کنید
                          روی بورد دقت کنید لحیم سردی نباشه
                          موفق باشید
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این مشکل زیاد دیدم ولوم بیسش خراب شده اسپری ناهید بپاش داخل ولوم تکونش بده اگه درست نشد باید کل ولوم رو عوض کنی

دیدگاه

سلام یه اسپیکر دارم بیس کار نمیکنه ای سی tda2030 رو عوض کردم 4558رو هم همینطور ولی بازم بیس کار نمیکنه جفت بلندگو ها کار میکنن ولی بیس نه اینم عکس برد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X