اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

pwm در ولتاژ 12v

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

pwm در ولتاژ 12v

سلام و خسته نباشید
    من یه جستو جویی راجع به pwm کردم چیزای مفیدی راجع بهش یاد گرفتم
    اما تا جایی که فهمیدم میشه باهاش ولتاژ 0 تا 5 ولت رو کنترل کرد
    من میخوام یه led نواری 12 ولت راه اندازی کنم با میکرو کنترلر و زبان بسکام
    اما متاسفانه نه تونستم مدارشو پیدا کنم نه کدشو بنویسم
    چجوری میتونم led 12 ولتی رو هم با pwm کنترل کنم هم ولتاژ 5 ولت خروجی میکرو کنترلش کنم
    رله دیگه فکر نکنم کاربردی داشته باشه اینجا
    ممنون
    لازم به ذکر که من تاپیک خوب آقای امیر رو دیدم اما متاسفانه نتونستم راه اندازیش کنم
    با سلام. من تو این پروژه قراره 30 سانت LED نواری با افکت fade ( یعنی آرام آرام رنگ عوض میشه ) و با سرعت متغیر راه اندازی کنم. که با کم و زیاد کردن پتانسیومتر سرعت کم و زیاد میشه. این عکس پروژه هست: یکم در باره ی ال ای دی نواری حرف بزنم: خوب از اسمشون معلومه. ال ایدی هایی هستن که روی یه PCB قابل انعطاف لحیم شدن و به شکل

و میکرو کنترلرم atmega 8 هست
    جدیدترین ویرایش توسط qmars_farahani; ۲۲:۳۹ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸.

پاسخ : pwm در ولتاژ 12v

Pwm کارش کنترل هست
    اما نه اون کنترلی که شما فکر میکنین

Sent from my iPhone using Tapatalk

دیدگاه

فکر کنم منظورم رو بد رسوندم
      منظورم کنترل led های rgb بود که بشه باهاش رنگ های مختلف ایجاد کرد که تا جایی که من تو سورس ها دیدم از pwm استفاده کرده بودن

دیدگاه

پایه خروجی pwm میکرو رو با یه مقاومت بده به یه ترانزیستور و ترانزیستور رو به نوار ال ای دی وصل کنید
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi نمایش پست ها
          پایه خروجی pwm میکرو رو با یه مقاومت بده به یه ترانزیستور و ترانزیستور رو به نوار ال ای دی وصل کنید
          چه ترانزیستوری؟
          ال ای دی 12 ولته خروجی میکرو مگه 5 ولت نیست؟
          ترانزیستور برای کنترل جریانه یا برای افزایش ولتاژ
          پیشاپیش ممنون از پاسختون

دیدگاه

به زبان خیلی ساده pwm یعنی یه سری تغیرات 0 و 1 در یک بزاه زمان که اغلب 0 همون صفر ولته و 1 یا 12 است یا پنج ولت بستگی به مدار ساخته شده داره مثلا خروجی میکرو پنج ولته پس خم پنج ولته و میشه اونو تقویت کرد با ترانزیستور یا ماسفت
            چشم انسان از 30 هرتز به بالا رو فکر کنم نبینه باید چنین pwm با فرکانس 30 هرتز ایجاد کنید با دیوتی سایکل متغیر
            دیتوی سایکل چیه؟ یک پالس صفر و یک از 100 درصد تشکیل شده اگه نصفش 0 و نصفش 1 باشه پس دیوتی سایکل ما در هر دو حالت مساوی با 50 درصد هست
            حالا اگه با فرکانس 30 هرتز pwm با دیوتی سایکل 5 درصد بدیم ال ای دی نور خیلی کمی نشون خواهد چون یک لحظه خیلی سریع روشن میشه و بعدش خواموش حالا اگه دیوتی سایکل رو مثلا بزارید رو 90 ال ای دی پر نور خواهد بود
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
              به زبان خیلی ساده pwm یعنی یه سری تغیرات 0 و 1 در یک بزاه زمان که اغلب 0 همون صفر ولته و 1 یا 12 است یا پنج ولت بستگی به مدار ساخته شده داره مثلا خروجی میکرو پنج ولته پس خم پنج ولته و میشه اونو تقویت کرد با ترانزیستور یا ماسفت
              چشم انسان از 30 هرتز به بالا رو فکر کنم نبینه باید چنین pwm با فرکانس 30 هرتز ایجاد کنید با دیوتی سایکل متغیر
              دیتوی سایکل چیه؟ یک پالس صفر و یک از 100 درصد تشکیل شده اگه نصفش 0 و نصفش 1 باشه پس دیوتی سایکل ما در هر دو حالت مساوی با 50 درصد هست
              حالا اگه با فرکانس 30 هرتز pwm با دیوتی سایکل 5 درصد بدیم ال ای دی نور خیلی کمی نشون خواهد چون یک لحظه خیلی سریع روشن میشه و بعدش خواموش حالا اگه دیوتی سایکل رو مثلا بزارید رو 90 ال ای دی پر نور خواهد بود
              موفق باشید
              مرسی از توضیحات خوبتون
              میشه یه شماتیک تقویت ولتاژ با ماسفت یا ترانزیستوری که میگید و یه نمونه کد بیسیک مثال بزنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط qmars_farahani نمایش پست ها
                مرسی از توضیحات خوبتون
                میشه یه شماتیک تقویت ولتاژ با ماسفت یا ترانزیستوری که میگید و یه نمونه کد بیسیک مثال بزنید؟

این خدمت شما
                من بیسیک کار نکردم ولی با برنامه های دیگه کار کردم باید یه PWM با فرکانس 30 هرتز به بالا ( هرچی بیشتر بهتر) ایجاد کنی و هر جا تو برنامه خواصتی دیوتی سایکلشو تغییر بدی

دیدگاه

http://s8.picofile.com/file/8281702618/Capture.GIF
                  این خدمت شما
                  من بیسیک کار نکردم ولی با برنامه های دیگه کار کردم باید یه PWM با فرکانس 30 هرتز به بالا ( هرچی بیشتر بهتر) ایجاد کنی و هر جا تو برنامه خواصتی دیوتی سایکلشو تغییر بدی
                  الان خروجی 12 ولت روی ترمیناله؟
                  منظور از دوتا vcc بالای تصویر چه ولتاژیه؟
                  R5 مقدارش 10k یا 10 اهمه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط qmars_farahani نمایش پست ها
                    الان خروجی 12 ولت روی ترمیناله؟
                    منظور از دوتا vcc بالای تصویر چه ولتاژیه؟
                    R5 مقدارش 10k یا 10 اهمه
                    vcc یعنی تغذیه که اینجا همون
                    12 ولته وشما اونو باید ازقبل رگولاتورتون بگیرید
                    اون 10 اهمه

دیدگاه

یعنی T4 خروجیمون میشه
                      اینجوری یکی از پای های T4 که مستقیم به 12V وصل میشه
                      ببخشید اگر سوالم ابتداییه

دیدگاه

با سلام:
                        این مدار یک کنترل کننده P.W.M موتور 12 ولت است ، شما به جای موتور، ال ای دی 12 ولت را قرار دهید با چرخاندن ولوم نور ال ای دی ها کم و زیاد می شود. مدار بسیار ساده م احتیاج به میکرو و ... ندارید.

جدیدترین ویرایش توسط علي تحيری; ۱۴:۰۵ ۱۳۹۵/۱۰/۲۰.
                        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ما قطعاتی داریم که میتونه یه سیگنال پالس مدوله شده رو روی هر ولتاِژی بندازه،نیاز نیس انقد خودتو اذیت کنی برا مدار بستن.
                          چیزی که تو میخای یه L298 هست که یه درایور موتوره.
                          به دیتاشیتش نگا کن یا مدارهای اینترنتو ببین،آسونه راه اندازیش،میتونه یه سیگنال 5 ولتو به ولتاژهای 2 تا 28 ولت تا جریان 3 آمپر تبدیل کنه،ولتاژ خروجیت که تو میخای 12 باشه رو باید به پایه 4 (supply voltage) وصل کنی اونوقت همون 12 ولتت میوفته رو پایه های خروجی.
                          سوال داشتی بپرس.

دیدگاه

در این مدار شما همیشه 12 ولت به مدارتون متصله اما گراند قطع و وصل میشه شما جای اون ترمینال باید ال ای دی بزارید البته میتونید ماسفت رو قبل از بار قرار بدید اما اکثرا همین کار رو میکنن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ardeshir74 نمایش پست ها
                            ما قطعاتی داریم که میتونه یه سیگنال پالس مدوله شده رو روی هر ولتاِژی بندازه،نیاز نیس انقد خودتو اذیت کنی برا مدار بستن.
                            به دیتاشیتش نگا کن یا مدارهای اینترنتو ببین،آسونه راه اندازیش،میتونه یه سیگنال 5 ولتو به ولتاژهای 2 تا 28 ولت تا جریان 3 آمپر تبدیل کنه،ولتاژ خروجیت که تو میخای 12 باشه رو باید به پایه 4 (supply voltage) وصل کنی اونوقت همون 12 ولتت میوفته رو پایه های خروجی.
                            سوال داشتی بپرس.
                            ایشون فک میکنم این ای سی براشون نصرفه چون قیمتش با کاری که ازش میخوان بکشن تناسب نداره درضمن این ای سی اگگررررر اصلش گیر بیاد 3 امپر میده

دیدگاه

در این مدار شما همیشه 12 ولت به مدارتون متصله اما گراند قطع و وصل میشه شما جای اون ترمینال باید ال ای دی بزارید البته میتونید ماسفت رو قبل از بار قرار بدید اما اکثرا همین کار رو میکنن
                              یعنی موج pwm از طریق زمین اعمال میشه؟
                              خیلی پیچیده شد که

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                              با سلام:
                              این مدار یک کنترل کننده P.W.M موتور 12 ولت است ، شما به جای موتور، ال ای دی 12 ولت را قرار دهید با چرخاندن ولوم نور ال ای دی ها کم و زیاد می شود. مدار بسیار ساده م احتیاج به میکرو و ... ندارید.
                              فایل پیوست 10001
                              ممنون ولی لینک کار نمیکنه
                              و من باید این مدار رو با میکرو راه اندازی کنم چون مکمل یه مدار دیگست

نوشته اصلی توسط ardeshir74 نمایش پست ها
                              سوال داشتی بپرس.
                              مرسی از راهنماییه خوبتون
                              چشم حتما بعد از تست از راهنمایتون استفاده میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X