اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارور NO CORTEX_M SW Device Found در کیل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارور NO CORTEX_M SW Device Found در کیل

سلام من تا چند روز پیش می تونستم میکرو (stm32f103c8) را پروگرام و دیباگ کنم با استفاده از کیل ولی الان ارور ( NO CORTEX_M SW Device Found )
    رو میده بعد اومدم با خود نرم افزار jlink و بعد با true studioهم امتحان کنم ولی اونا هم به میکرو وصل نمیشن ، الان مشکل چیه اگه کسی می دونه لطفا جواب بده که دو روزه منو درگیر کرده.
    راستی پروگرامر من هم jlink_ob و راه ارتباطی میکرو با پروگرامر SW هست

پاسخ : ارور NO CORTEX_M SW Device Found در کیل

نوشته اصلی توسط malmal2694 نمایش پست ها
    راستی پروگرامر من هم jlink_ob و راه ارتباطی میکرو با پروگرامر SW هست
    سلام ، شما پروگرامر دیگه هم دارید؟

ببینید وقتی مشکل مشخص نیست که از میکرو هست یا پروگرامر ، باید یک بورد مشابه داشته باشید که با صحت کار میکنه یا حداقل از سالم بودن پروگرامر مطمئن باشید.

یه نکته فوق العاده مهم که خیلی ها رعایت نمیکنند اینه که تغذیه میکرو را نباید از پروگرامر بگیرید ، باید تغذیه را با منبع اعمال کنید و با ولتمتر از وجود ولتاژ لازم روی پایه های میکرو مطمئن بشید و بعد میکرو را پروگرام کنید

+
    وضعیت پایه های Boot0 - Boot1 در چه حالیه؟
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
      سلام ، شما پروگرامر دیگه هم دارید؟

ببینید وقتی مشکل مشخص نیست که از میکرو هست یا پروگرامر ، باید یک بورد مشابه داشته باشید که با صحت کار میکنه یا حداقل از سالم بودن پروگرامر مطمئن باشید.

یه نکته فوق العاده مهم که خیلی ها رعایت نمیکنند اینه که تغذیه میکرو را نباید از پروگرامر بگیرید ، باید تغذیه را با منبع اعمال کنید و با ولتمتر از وجود ولتاژ لازم روی پایه های میکرو مطمئن بشید و بعد میکرو را پروگرام کنید

+
      وضعیت پایه های Boot0 - Boot1 در چه حالیه؟
      خود میکرو کنترل به احتمال زیاد سالمه چون قبلا یک برنامه usart داخلش گذاشتم و جریان داخل اون پایه های است و پروگرامر هم سالمه چون کامپیوتر و کیل اونو می شناسه و تغذیه میکرو هم چه از پروگرامر و چه از منبع تغذیه چه دوتاش بگیرم بازم کار نمیکنه.
      میشه بگید پایه های Boot1 و Boot2 چه هست؟ ایا همون SWIO و SWCLK هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط malmal2694 نمایش پست ها
        میشه بگید پایه های Boot1 و Boot2 چه هست؟
        با توجه به سری میکرویی که انتخاب کردین ، حالت سخت افزاری این پایه ها نحوه بوت شدن میکرو را مشخص میکنه.
        پایه های SWCLK ، SWIO ، Reset و GND و SWO برای پروگرام کردن هستند و باید حتما به پروگرامر متصل باشند + تغذیه ی بورد . اینها را وصل کردید؟
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
          با توجه به سری میکرویی که انتخاب کردین ، حالت سخت افزاری این پایه ها نحوه بوت شدن میکرو را مشخص میکنه.
          پایه های SWCLK ، SWIO ، Reset و GND و SWO برای پروگرام کردن هستند و باید حتما به پروگرامر متصل باشند + تغذیه ی بورد . اینها را وصل کردید؟
          سیم ها را چند بار چک کردم ولی باز هم میکرو را نمیشناسه

دیدگاه

بالاخره مشکل حل شد
            اگر شما هم این مشکل رو دارین این کار رو انجام بدید:
            • قبل از ان همه ی سیم هایی را که به میکرو وصل کردین جدا کنید(شاید اگر هم جدا نکنید بازم کار کنه).

• بعد سیم های پروگرامر را به میکرو وصل کنید همراه با تغذیه پروگرامر (من خودم فقط تغذیه پروگرامر را به میکرو وصل کردم)
            • در keil به این ادرس بروید : options for ttarget>Debug>settings
            • بعد وقتی در این ادرس بودید تا وقتی که پروگرامر در حال جستجوی میکرو هست دکمه ی ریست میکرو را بزنید و بعد در پنجره ای که میاد yes را بزنید و فکر کنم بعد مدل میکرو رو ازتون بپرسه. اگر میکرو را شناسایی نکرد ،چند بار دیگه هم امتحان کنید انشالله میکرو را شناسایی می کنه

نکات مهم:حتما از سالم بودن پروگرامر و میکرو اطمینان داشته باشید. در IDE های دیگه مثل true studio هم فکر کنم بشه همین کارو کرد.
            پروگرام من JLINK_OB و میکرو من STM32F103C8 بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X