اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[آموزش] نحوه استفاده از برد راه انداز SIM800

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[آموزش] نحوه استفاده از برد راه انداز SIM800

سلام دوستان
    جدیدا تو انجمن می بینم که خیلی ها با برد راه انداز شرکت نمی تونن کار کنن و مشکل دارن. برای حل مشکل این دوستان و یا کسانی که بار اول هست برد رو تهیه کردن و می خوان از اون استفاده کنن این آموزش ساده رو قرار میدم.

برد انتخاب شده همونطور که گفتم برد راه انداز SIM800 هستش.

بر روی این برد همه کارهای طراحی سخت افزار انجام شده و صرفا ما باید پین هایی که می خوایم رو استفاده کنیم.
    ببینید شماره هایی که بر روی فیبر مدارچاپی قید شده شماره پایه های ماژول SIM800 هستن و در نتیجه برای راحتی شما من PINOUT ماژول رو قرار میدم تا بدونید هر پایه چیه.

خب الان من می خوام با استفاده از پورت سریال به برد ماژول وصل بشم. چیکار می کنم؟
    اول باید یه مبدل USB به سریال داشته باشم.
    بعد از اون به دوتا برد برد نیاز داریم تا برد راه انداز رو بزاریم روی اون و در نهایت یه منبع تغذیه مناسب.

تغذیه ماژول SIM800 بین 3.4 تا 4.4 ,ولته و پینشهاد من اینکه ولتاژ تغذیه رو روی 4 ولت بزارین حالا چطور این کارو انجام میدین بستگی به مدارتون داره ولی کمک خواستین در خدمتم.

بعد از این کارا کافیه + تغذیه رو بزنیم به پایه VBAT و - اون رو بزنیم به GND. دقت کنید بهتره در مسیر تغیه یه خازن 100 نانوفارد عدسی و یه خازن الکترولیتی با ظرفیت بالا قرار بدین و همچنین تغذیه قدرت جریان دهی 2 آمپر رو داشته باشه لطفا

خب الان طبق تصویر زیر پایه های VBAT و GND رو وصل کردیم . پایه های ارتباط سریال هم 1 و 2 هستن و از روی شکل پین های ماژول در تصویر بالا نشون دادم که باید RX و TX مبدل رو به اون دوتا وصل کنیم و یادتون نره که زمین مبدل رو با زمین تغیه یکی کنید.

برد اماده س فقط کافیه یه سیم کارت بزارید روش و شستی PWRKEY رو چند ثانیه نگه دارین تا چشمک زدن ماژول شروع بشه و شبکه رو شناسایی کنه.

موفق باشید
    بازم موردی باشه بنده در خدمتم.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

پاسخ : [آموزش] نحوه استفاده از برد راه انداز SIM800

سلام ممنون بابات راهنماییتون
    من تازه این برد بدستم رسیده و دوتا سوال دارم
    1- اینکه فرمودید مبدل سریال منظورتون همون usb به ttl هست یا usb به سریال ؟
    2- باود ریت که باید با اون کامنتها رو بفرستیم رو چند باید تنظیم کنیم ؟
    متشکرم

دیدگاه

دوستان سلام
      تا اخر این هفته صبور باشید متاسفانه مشکلی برام پیش اومده و نمی تونم زیاد اینجا باشم. از شنبه به سوالات همه جواب در حد سوادم جواب میدم.
      با تشکر از همگی شما
      چرا ناراحتی پاتریک!
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      محصولات

دیدگاه

سلام
        دکمه پاور رو که نگه میدارم، چراغ قرمز رنگ و زرد رنگ روشن میشن. بعد چراغ زرد رنگ شروع میکنه به چشمک زدن. حین چشمک زدنش دکمه پاور رو رها میکنم اما بعداز یکی دو ثانیه هر دو چراغ قرمز و زرد خاموش میشن. این طبیعیه یا باید چشمک زن باقی بمونه؟

دیدگاه

نباید دستتون رو زیاد نگه دارین و همین که چشمک زدن شروع شد باید دستتون رو بردارین. راستی تغذیه درست و حسابی داشته باشین و حتما روی پین های تغذیه خازن ظرفیت بالا بزارید.

موفق باشید
          چرا ناراحتی پاتریک!
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          محصولات

دیدگاه

سلام , من اصلا الکترونیک بلد نیستم و مسخاستم اینو به رزبری پای وصل کنم
            در مورد منبع تغذیه از چی باید استفاده کنم ؟!
            اگه میشه یه توضیح کلی در مورد اینکه چه کارهایی باید بکنم بدید
            ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X