اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نور پردازی خودرو با نوار RGB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نور پردازی خودرو با نوار RGB

سلام خدمت تمام اعضای انجمن
    من میخوام داخل خودرو رو با نوار rgb که تو لینک زیر هست نور پردازی کنم
    LED نواری RGB درشت 5050 60Pcs (تراکم 60 در یک متر) یک رول 5 متری شامل 300 عدد LED با ولتاژ راه اندازی 12 ولت ، دارای سطح نیمکره ای ضد آب با برچسب

حالا مشکلی که هست اینه که من میخوام 5 تا رشته تقریبا 1 متری (فعلا مطمعا نیستم هر رشته دقیقا چقدر میشه طولش ولی حد اکثر 1 متر میشن) رو به صورت موازی به درایور وصل کنم آیا شدنی هست؟ چه نوع درایوری مناسب هست؟ چند آمپر نیازه؟چه چیز های دیگه ای نیازه؟(چون میخوام تمام بخش ها رنگشون باهم تغییر کنه و یک رنگ باشه و بتونم در صورت نیاز هر بخشو جدا با قرار دادن یک کلید خاموش و روشن کنم)
    و یک سوال دیگه اینکه میشه سر راه هر کدوم از این رشته ها دیمر یا چیز دیگه ای گذاشت که بشه روشنایی هر بخشو به صورت جدا کنترل کرد؟ با کنترل اگه روشنایی رو تغییر بدم روشنایی تمام بخش ها تغییر میکنه ولی من میخوام که روشنایی یک بخشو بتونم جدا کم و زیاد کنم
    و سوال دیگه اینگه برق باتری خودرو برای اینکار کافیه؟ یا به چیز دیگه ای نیاز دارم؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

پاسخ : نور پردازی خودرو با نوار RGB

نوشته اصلی توسط 4net نمایش پست ها
    سلام خدمت تمام اعضای انجمن
    من میخوام داخل خودرو رو با نوار rgb که تو لینک زیر هست نور پردازی کنم
    LED نواری RGB درشت 5050 60Pcs (تراکم 60 در یک متر) یک رول 5 متری شامل 300 عدد LED با ولتاژ راه اندازی 12 ولت ، دارای سطح نیمکره ای ضد آب با برچسب

حالا مشکلی که هست اینه که من میخوام 5 تا رشته تقریبا 1 متری (فعلا مطمعا نیستم هر رشته دقیقا چقدر میشه طولش ولی حد اکثر 1 متر میشن) رو به صورت موازی به درایور وصل کنم آیا شدنی هست؟ چه نوع درایوری مناسب هست؟ چند آمپر نیازه؟چه چیز های دیگه ای نیازه؟(چون میخوام تمام بخش ها رنگشون باهم تغییر کنه و یک رنگ باشه و بتونم در صورت نیاز هر بخشو جدا با قرار دادن یک کلید خاموش و روشن کنم)
    و یک سوال دیگه اینکه میشه سر راه هر کدوم از این رشته ها دیمر یا چیز دیگه ای گذاشت که بشه روشنایی هر بخشو به صورت جدا کنترل کرد؟ با کنترل اگه روشنایی رو تغییر بدم روشنایی تمام بخش ها تغییر میکنه ولی من میخوام که روشنایی یک بخشو بتونم جدا کم و زیاد کنم
    و سوال دیگه اینگه برق باتری خودرو برای اینکار کافیه؟ یا به چیز دیگه ای نیاز دارم؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
    - هر رشته ی یک متری از این چراغ ها تقریبا هفت وات است
    - طول هر رشته نباید بیشتر از پنج متر باشد
    - برای اتصال چندین رشته باید توان درایور از مجموع توان رشته ها بیشتر باشد ( برای اطمینان از کارکرد درست درایور در شرایط دمایی بهتر است توان چراغ ها بیشتر از ۷۵ درصد ظرفیت درایور نشود)
    - برق خودرو برای اینکار مناسب است. (12v)
    If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ASHIT AXAR نمایش پست ها
      - هر رشته ی یک متری از این چراغ ها تقریبا هفت وات است
      - طول هر رشته نباید بیشتر از پنج متر باشد
      - برای اتصال چندین رشته باید توان درایور از مجموع توان رشته ها بیشتر باشد ( برای اطمینان از کارکرد درست درایور در شرایط دمایی بهتر است توان چراغ ها بیشتر از ۷۵ درصد ظرفیت درایور نشود)
      - برق خودرو برای اینکار مناسب است. (12v)
      خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین برای جواب دادن
      فقط در مورد سوال دوم کسی از دوستان میدونه چجوری باید نور هر رشته رو جدا کم و زیاد کنم؟
      سر راهشون میشه چیزی قرار داد؟

دیدگاه

فقط در مورد سوال دوم کسی از دوستان میدونه چجوری باید نور هر رشته رو جدا کم و زیاد کنم؟
        سلام
        میتونی واسه هر قسمت که میخوایی جدا تغییر کنه یه درایور جدا قرار بدی و یا اینکه برد درایور رو خودت طراحی کنی که به تعداد رشته هایی که میخوایی کنترل کنی خروجی رو بردت بزاری و .... کلا راه های زیادی هست!

دیدگاه

تا سه کانال رو میتونید با یکی از درایور های موجود در همون بخش راه اندازی کنید (روشنایی هر کانال رو جداگانه کم یا زیاد کنید)
          ٰhttp://eshop.eca.ir/143-LED-%D9%86%D...A7%D8%B1%DB%8C
          ولی اگه کاربرد پیشرفته تری نیاز دارید میتونید درایور مناسب دیگه ای تهیه کنید.
          If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X