اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ارتباط سریال در میکرو atmega8a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ارتباط سریال در میکرو atmega8a

سلام خدمت دوستان.
    من در میکرو atmega8 از نوع smd می خواهم ارتباط سریال برقرار کنم.
    به عبارتی میکرو من گیرنده است و فرستنده هم یک مبدل usb2serial هستش.
    همه موارد باود ریت و ... هم درست تنظیم شده. ولی داده ارسالی دریافت نمیشه. به عبارتی من در برنامه نوشته ام که اگر داده ای خاصی دریافت شد یک پایه میکرو صفر یا یک بشه.
    اما پایه مورد نظر همواره روی ولتاژ 1.3 قرار می گیرد.
    ناگفته نماند که من با میکرو های mega16 و mega64 ارتباط سریال رو راه اندازی کرده ام. ولی با mega8a smd این کار رو نکردم. میخواستم بدونم آیا در mega8 تنظیم یا نکته خاصی وجود داره که من نمیدونم؟؟؟!!!
    خدایا! از من در گذر آنچه را از من بدان داناتری و اگر بار دیگر به آن بازگردم، تو نیز به بخشایش باز گرد.
    خدایا! آنچه از اعمال نیکو تصمیم گرفتم و انجام ندادم ببخشای.
    خدایا! ببخشای آنچه را که با زبان به تو نزدیک شدم ولی با قلب آن را ترک کردم.
    خدایا! ببخشای نگاه های اشارت آمیز و سخنان بی فایده و خواسته های بی مورد دل و لغزش های زبان را.

پاسخ : مشکل در ارتباط سریال در میکرو atmega8a

از کریستال خارجی 8 مگاهرتز استفاده کن

دیدگاه

سلام
      توی پروتئوس تستش کنید ببینید ایراد از برنامه اس یا از مداره.
      تغذیه ADC رو هم حتما وصل کنید. (AVCC)
      موفق باشین

دیدگاه

سلام.
        ممنون از پاسختون
        من امروز برنامه ام رو امتحان کردم دیدم که دریافت درست انجام میشه(بدلیل اینکه بعد از دریافت دستوری نوشتم تا داده ای دریافتی را بعلاوه یک کند و سپس ارسال نماید که این کار با موفقیت انجام شد)
        اما من میخواهم با دریافت داده مشخصی یک پایه رو صفر یا یک کنم ولی این اتفاق روی چند تا پایه مختلف امتحان کردم رخ نمیده یعنی با مولتی متر حدود سه دهم ولت الی یک دهم ولت در حال تغییر نشون میده.
        این در حالی است که برنامه در پروتئوس درست جواب میده.
        پایه AVCC و AGND رو هم وصل کردم.
        ولی همچنان مشکل پابرجاست.
        خدایا! از من در گذر آنچه را از من بدان داناتری و اگر بار دیگر به آن بازگردم، تو نیز به بخشایش باز گرد.
        خدایا! آنچه از اعمال نیکو تصمیم گرفتم و انجام ندادم ببخشای.
        خدایا! ببخشای آنچه را که با زبان به تو نزدیک شدم ولی با قلب آن را ترک کردم.
        خدایا! ببخشای نگاه های اشارت آمیز و سخنان بی فایده و خواسته های بی مورد دل و لغزش های زبان را.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X