اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میشه از فریت دور لامپ تصویربرای افزایش دهندهdcبه dcآمپیلی ماشین استفاده کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میشه از فریت دور لامپ تصویربرای افزایش دهندهdcبه dcآمپیلی ماشین استفاده کرد؟

میتونم ازفریت دور لامپ تصویر استاده کنمربرای افزایش ولتاژ dc dc

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

لطفا جواب بدین.سپاسگذارم

پاسخ : میشه از فریت دور لامپ تصویربرای افزایش دهندهdcبه dcآمپیلی ماشین استفاده کرد؟

خیر با توجه به ساختار فیزیکی یوک نمیتونید از هسته اون استفاده کنید

دیدگاه

پاسخ : میشه از فریت دور لامپ تصویربرای افزایش دهندهdcبه dcآمپیلی ماشین استفاده کرد؟

با سپاس
      از فریت های ولتاژ چی با اونم نمیشه؟

دیدگاه

سلام
        همونطور که آقا اشکان گفتن با توجه به ساختار یوک نمیشه ازش درست و حسابی استفاده کرد
        حالا اگر خیلی اصرار داشته باشین میشه یه جور به هم بندش کرد و مدار رو راه انداخت ولی خیلی بد فرم میشه و اذیت هم میکنه.....البته با فرض اینکه مواد تشکیل دهندش خیلی با فریت فرق نداشته باشه که در این مورد اطلاعی ندارم...علاوه بر همه اینها اینکه تمام اطلاعات اون رو باید خودتون بدست بیارین تا بتونید مقدار سلف و گپ و.... رو بدست بیارید

اما با فریت هایولتاژ میشه یه کارهایی کرد....البته اون هم خیلی اصولی شاید نباشه و خوشگل در نیاد...اما میشه
        من هم این کارو کردم قبلا.....بعنوان سلف ازش استفاده کردم....اینم نمونش......http://www.eca.ir/forums/thread75110.html......فقط باید حواستون به گپ موجود توش باشه و اگر نیازی نیست بهش اون گپ رو از بین ببرید
        برای ترانس هم میشه استفادش کرد ولی خب تعداد دور ترانس بیشتر از فریت عادی هم سایز میشه چون فریت هایولتاژ EE نیست و UUهست
        موفق باشید
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز و با کسب اجازه از سید عزیز
          همونطور که میدونید برای مبدلهای dc-dc با ساختار غیرایزوله بطور معمول از هسته های تروئیدی استفاده میکنند و دلیل این کار هم به ساختار داخلی این نوع هسته ها بر میگرده که در هنگام ساخت فاصله هوایی به طور طبیعی بین ذرات تشکیل دهنده ایجاد میشه و مانع از اشباع رفتن هسته میشه. بنابه توضیحات و پیشنهادات شرکتهای مختلف تولید کننده هسته ها، برای توپولوژیهای بوست ، باک-بوست و مدارات اصلاح کننده ضریب توان ( PFC ) از هسته های MPP باید استفاده کرد. این هسته ها از 79 درصد نیکل ، 17 درصد آهن و 4 درصد از آلیاژ پودر مولیبدنیم تشکیل شده است که دارای تلفات کمتری نسبت به هسته های دیگر میباشد این هسته ها رو میتونید از بازار به رنگ خاکستری تهیه کنید. برای آشنایی بیشتر در مورد این نوع هسته میتونید به لینک شرکت Magnetics مراجعه کنید. حالا این هسته ها رو تو ایران به چه شکلی میشه پیدا کرد و از کجا!!!! شما دوستان میتونید این هسته و مدلهای مختلفی از این هسته رو از تهران پاساژ امجد طبقه پایین عرفان الکترونیک ( آقای استادیان ) تهیه کنید من دو مدلش رو دارم که در زیر عکسهاشون و دیتاشیتهاشون رو میتونید دانلود کنید.

مقاله ای برای طراحی و انتخاب درست هسته های تروئیدی به همراه 3 مثال عملی - دانلود
          دیتاشیت هسته 55929A2 - دانلود
          دیتاشیت هسته M130-127A البته اگه داخل فایل PDF عبارت M130 رو سرچ کنید میتونید پارت نامبر 3 شرکت که از این هسته تولید کردن رو پیدا کنید و دیتاشیتهاشون رو مطالعه و بررسی کنید - دانلود

موفق و پیروز باشید
          یا علی

دیدگاه

درود
            استاد من اهواز هستم اینجاهم کسی از مغازهها نداره این فریت روبخاطر همین گفتم شاید بشه از هسته هایولتاژ استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidjabbari نمایش پست ها
              با سلام خدمت دوستان عزیز و با کسب اجازه از سید عزیز
              همونطور که میدونید برای مبدلهای dc-dc با ساختار غیرایزوله بطور معمول از هسته های تروئیدی استفاده میکنند و دلیل این کار هم به ساختار داخلی این نوع هسته ها بر میگرده که در هنگام ساخت فاصله هوایی به طور طبیعی بین ذرات تشکیل دهنده ایجاد میشه و مانع از اشباع رفتن هسته میشه. بنابه توضیحات و پیشنهادات شرکتهای مختلف تولید کننده هسته ها، برای توپولوژیهای بوست ، باک-بوست و مدارات اصلاح کننده ضریب توان ( PFC ) از هسته های MPP باید استفاده کرد. این هسته ها از 79 درصد نیکل ، 17 درصد آهن و 4 درصد از آلیاژ پودر مولیبدنیم تشکیل شده است که دارای تلفات کمتری نسبت به هسته های دیگر میباشد این هسته ها رو میتونید از بازار به رنگ خاکستری تهیه کنید. برای آشنایی بیشتر در مورد این نوع هسته میتونید به لینک شرکت Magnetics مراجعه کنید. حالا این هسته ها رو تو ایران به چه شکلی میشه پیدا کرد و از کجا!!!! شما دوستان میتونید این هسته و مدلهای مختلفی از این هسته رو از تهران پاساژ امجد طبقه پایین عرفان الکترونیک ( آقای استادیان ) تهیه کنید من دو مدلش رو دارم که در زیر عکسهاشون و دیتاشیتهاشون رو میتونید دانلود کنید.

مقاله ای برای طراحی و انتخاب درست هسته های تروئیدی به همراه 3 مثال عملی - دانلود
              دیتاشیت هسته 55929A2 - دانلود
              دیتاشیت هسته M130-127A البته اگه داخل فایل PDF عبارت M130 رو سرچ کنید میتونید پارت نامبر 3 شرکت که از این هسته تولید کردن رو پیدا کنید و دیتاشیتهاشون رو مطالعه و بررسی کنید - دانلود

موفق و پیروز باشید
              یا علی
              استاداین
              هسته لطفا بگین چطور بپیچمش برای دوبل 50 ولت هسته هایولتاژ مربع 58mmوداخلش31mm ارتفاعش هم 17mm خاستم عکسشو بزارم نشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahoora111 نمایش پست ها
                استاداین
                هسته لطفا بگین چطور بپیچمش برای دوبل 50 ولت هسته هایولتاژ مربع 58mmوداخلش31mm ارتفاعش هم 17mm خاستم عکسشو بزارم نشد
                دوست عزیز لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید شاید با این علم اندکی که داریم بتونید یه روش بهتری رو بهتون پیشنهاد کنیم.
                1. بازه ولتاژ ورودی
                2. ولتاژ خروجی
                3. جریان خروجی
                4. توپولوژی که در نظر دارید استفاده کنید
                5. حداکثر و حداقل دمای محیطی که دستگاه اونجا قرار کار کنه
                6. مدت زمان کار کرد تغذیه در طول 24 ساعت
                7. باری که قرار به تغذیه وصل بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidjabbari نمایش پست ها
                  دوست عزیز لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید شاید با این علم اندکی که داریم بتونید یه روش بهتری رو بهتون پیشنهاد کنیم.
                  1. بازه ولتاژ ورودی
                  2. ولتاژ خروجی
                  3. جریان خروجی
                  4. توپولوژی که در نظر دارید استفاده کنید
                  5. حداکثر و حداقل دمای محیطی که دستگاه اونجا قرار کار کنه
                  6. مدت زمان کار کرد تغذیه در طول 24 ساعت
                  7. باری که قرار به تغذیه وصل بشه
                  استاد میخام برا آمپیلی ماشین استفاده کنم توی یکی از تایپیکا دیدم شما مطرح کردین گویا داشتین میساختینش
                  تو اهواز فاجعس از نظر قطعات یدونه هسته گرد هم گیر نمیاد
                  آمپیلی از 44 تا 50 ولت هستش بابت همکاریتون سپاسگزارم
                  جدیدترین ویرایش توسط ahoora111; ۰۵:۳۶ ۱۳۹۵/۱۱/۱۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahoora111 نمایش پست ها
                    استاد میخام برا آمپیلی ماشین استفاده کنم توی یکی از تایپیکا دیدم شما مطرح کردین گویا داشتین میساختینش
                    تو اهواز فاجعس از نظر قطعات یدونه هسته گرد هم گیر نمیاد
                    آمپیلی از 44 تا 50 ولت هستش بابت همکاریتون سپاسگزارم
                    اولا استاد خودتونید! من مهندسی بیش نیستم!
                    دوما تو این ضمینه دوستان فغالیتهای زیادی تو انجمن انجام دادن که به نتایج جالبی رسیدن فقط کافیه یه سرچی بزنید تا تاپیکهاشون رو پیدا کنید. اما پیشنهادی که بشما دارم اینکه
                    1. بازه ولتاژ ورودی مبدل رو بین 9 الی 15 ولت در نظر بگیرید.
                    2. از توپولوژی پوش-پول استفاده کنید
                    3. فرکانس سوئیچینگتون رو بین 30 الی 50 کیلو تنظیم کنید
                    4. هسته تروئیدی رو کلا بیخیال بشید و برید بسمت هسته های EE یا EI. میتونید این هسته ها رو از داخل پاورهای کامپیوتر پیدا کنید.
                    5. چون تو اهواز دما خیلی بالاست پیشنهاد میکنم که هیت سینکهاتون رو یه خورده بزرگ در نظر بگیرید و اگه فن هم بزارید عالی میشه.
                    6. آیسی سوئیچینگ رو SG3525 انتخاب کنید و مداراتی که با این آیسی برای تغذیه آمپها طراحی شده رو بررسی کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X