اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترموگرافی - ماکزیمم دمای مجاز اتصالات و کنتاکتور ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترموگرافی - ماکزیمم دمای مجاز اتصالات و کنتاکتور ها

سلام .

سوال من راج به ماکزیمم دمای کنتاکتور ها و اتصالات هستش
    با اینکه کنتاکتور های مد نظر من تولید زیمنس هستش ولی توی دیتاشیتشون از حداکثر دمای مجاز صحبتی نکرده...

ماکزیمم دمای محیط روگفته اما ماکزیمم دمای قطعه رو نگفته.
    ممنون میشم از مهندسینی که تو این زمینه تجربه ای دارن ٬ منو راهنمایی کنن .

یکی از کنتاکتور های مورد بحث 3RT1046 هستش که دیتاشیتش رو ضمیمه میکنم .

ممنون و متشکر
    جدیدترین ویرایش توسط reza611; ۱۸:۱۵ ۱۳۹۵/۱۰/۲۵.

پاسخ : ترموگرافی - ماکزیمم دمای مجاز اتصالات و کنتاکتور ها

نوشته اصلی توسط reza611 نمایش پست ها
    سلام .
    سوال من راج به ماکزیمم دمای کنتاکتور ها و اتصالات هستش
    با اینکه کنتاکتور های مد نظر من تولید زیمنس هستش ولی توی دیتاشیتشون از حداکثر دمای مجاز صحبتی نکرده...
    ماکزیمم دمای محیط روگفته اما ماکزیمم دمای قطعه رو نگفته.
    ممنون میشم از مهندسینی که تو این زمینه تجربه ای دارن ٬ منو راهنمایی کنن .
    یکی از کنتاکتور های مورد بحث 3RT1046 هستش که دیتاشیتش رو ضمیمه میکنم .

ممنون و متشکر
    با سلام:
    در کنتاکتورها و رله ها حداکثر ولتاژ و جریان عبوری ( توان تیغه رله یا کنتاکتور) مد نظر گرفته می شود، نه حرارت تیغه . دمای کلی کارکرد این کنتاکتور ریمنس تا 60 درجه سانتی گراد بحث جدا گانه ای می باشد. چون هرچه کنتاکت یک رله یا تیغه یک کنتاکتور را با جریان و ولتاژ بیش تری عبور دهیم، باعث گرم شدن و ذوب و اتصال و جوش خوردن تیغه آن ها می شود ( چسباندن تیغه ( کنتاکت) رله و کنتاکتور ها می شود. به همین خاطر باید به حد اکثر ولتار و جریان عبوری تیغه توجه داشته باشیم نه دمای کنتاکت ها را.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      ا سلام:
      در کنتاکتورها و رله ها حداکثر ولتاژ و جریان عبوری ( توان تیغه رله یا کنتاکتور) مد نظر گرفته می شود، نه حرارت تیغه . دمای کلی کارکرد این کنتاکتور ریمنس تا 60 درجه سانتی گراد بحث جدا گانه ای می باشد. چون هرچه کنتاکت یک رله یا تیغه یک کنتاکتور را با جریان و ولتاژ بیش تری عبور دهیم، باعث گرم شدن و ذوب و اتصال و جوش خوردن تیغه آن ها می شود ( چسباندن تیغه ( کنتاکت) رله و کنتاکتور ها می شود. به همین خاطر باید به حد اکثر ولتار و جریان عبوری تیغه توجه داشته باشیم نه دمای کنتاکت ها را.
      سلام . ممنون از جوابتون .
      حالا اگه ما در طراحی و استفاده تمام نکات ازجمله دمای محیط ٬ جریان و ولتاژ نامی رو در نظر گرفته باشیم و دو کنتاکتور مشابه و با جریانی کمتر از جریان نامی کار کنند ٬ ولی دمای یکی از اون ها بعد از چند وقت بالا بره و حتی تا 110 درجه هم برسه باید چه کرد ؟

نا چه دمایی رو میتونیم دمای مجاز در نظر بگیریم و بالا تر از اون رو غیرمجاز در نظر بگیریم و کنتاکتور رو تعویض کنیم ؟

توی دایکیومنت های زیمنس گفته شده دمای کارکرد تاثیر مستقیم داره روی طول عمر مفید کنتاکتور
      ولی ما نمیدونیم تا چه دمایی رو میتونیم مناسب در نظر بگیریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza611 نمایش پست ها
        سلام . ممنون از جوابتون .
        حالا اگه ما در طراحی و استفاده تمام نکات ازجمله دمای محیط ٬ جریان و ولتاژ نامی رو در نظر گرفته باشیم و دو کنتاکتور مشابه و با جریانی کمتر از جریان نامی کار کنند ٬ ولی دمای یکی از اون ها بعد از چند وقت بالا بره و حتی تا 110 درجه هم برسه باید چه کرد ؟

نا چه دمایی رو میتونیم دمای مجاز در نظر بگیریم و بالا تر از اون رو غیرمجاز در نظر بگیریم و کنتاکتور رو تعویض کنیم ؟

توی دایکیومنت های زیمنس گفته شده دمای کارکرد تاثیر مستقیم داره روی طول عمر مفید کنتاکتور
        ولی ما نمیدونیم تا چه دمایی رو میتونیم مناسب در نظر بگیریم.
        با سلام مجدد:
        در هیچ کاتالوگی دمای کار کرد تیغه ها یا کنتاکت ها صحبت نمی کند فقط حد اکثردمای محیط که در این مدل زیمنس بحث شده 60 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شده است. اما از نظر تجربی بالا رفتن 10 درصد از ولتاژ باعث گرم شدن بیش از حد و سوختن سیم پیچ کنتاکتور و ذوب تیغه ها می شود.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام مجدد:
          در هیچ کاتالوگی دمای کار کرد تیغه ها یا کنتاکت ها صحبت نمی کند فقط حد اکثردمای محیط که در این مدل زیمنس بحث شده 60 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شده است. اما از نظر تجربی بالا رفتن 10 درصد از ولتاژ باعث گرم شدن بیش از حد و سوختن سیم پیچ کنتاکتور و ذوب تیغه ها می شود.
          بازم متشکر .

مهندسین محترم اگر به نتیجه جدید رسیدید مارو هم در جریان بذارید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X