اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تعمیر ماژول درایور موتور BTN7960B

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای تعمیر ماژول درایور موتور BTN7960B

با سلام
    من یه ماژول درایور موتور BTN7960B خریدم (حدود 130 هزارتومان). طبق توضیحات فروشنده در سایتش این ماژول تا 24 ولت و 40 آمپر میتونه موتور رو درایور کنه. برای تست عملکردش ابتدا من یه موتور DC کوچیک بهش وصل کردم و پس از اتصال به آردوینو یه ورودی 12 ولت 2 آمپری بهش دادم، ولی بلافاصله بعد از اتصال منبع تغذیه (با رعایت قطب + و - به صورت صحیح)، از مدار یه دود سفید رنگ غلیظ بلند شد. و موتورم فقط 1 ثانیه کار کرد.
    بعد رفتم تو اینترنت سرچ کردم دیدم ظاهرا این اتفاق برای دو نفر دیگه هم افتاده که این ماژول رو از 2 سایت مختلف خرید کرده بودند.
    این اولیش که تو کامنتها آقای علیرضا قربانی نوشته همین مشکل براش پیش اومده
    این هم دومیش که تو کامنتها آقای عزت الله حسنی نوشته همین مشکل براش پیش اومده.
    احتمالا این مشکل برای افراد دیگه هم باید اتفاق افتاده باشه. پس پیشنهاد من اینه که از این موتور درایور استفاده نکنید چون تلفاتش بالاست.
    بعد از اینکه ماژول از کار افتاد مولتی متر رو به حالت بازر قرار دادم و به خروجی های موتور وصل کردم و دیدم که بازر صداش درومد یعنی اینکه پایه های خروجی موتور زمانی که ماژول به منبع تغذیه وصله به هم متصل میشن و اختلاف پتانسیل ندارند.
    علاوه بر این من اومدم موتورم رو به صورت مستقیم به پین های آی سی روی مدار وصل کردم و دیدم که آی سی ها سالمند و فقط مشکل اینه که خروجی آی سی که میره برای پایه های کانکتور موتور یه جا به هم وصل میشند.
    حالا میخوام بدونم راه حل این موضوع چیه؟ چیکار باید کرد؟ آیا میشه تعمیرش کرد یه خیر؟
    این هم عکس ماژول بعد از سوختن (عکس با رزولوشن بالا آپدیت کردم که بشه روش زوم کرد)!!!

لطفا صبر کنید...
X