اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

IR LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

IR LED

سلام
    به دوستان

من از الرترونیک زیاد سرم نمیشه :icon_razz: میخوام بدون IR LED چیه و کمی دربارش توضیح بدی البته کمی اطلاعات دارم میخوام انواعش بدونم

و یک سوال این وسیله میشه داخل ایران پیدا کرد یا خیر ؟ :cry:

باتشکر

پاسخ : IR LED

IR LED یه جور LED هایی هستن که بجای نور مرئی پرتوی مادون قرمز تولید می کنن. نمونه اش هم سر کنترل تلویزیون هست. انواعش هم از نظر اندازه 3 میل و 5 میل هست.
    ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
    Ctrl+C , Ctrl+V
    .................................................. ....

دیدگاه

خیلی ممنون برای هر کتنرلی فرقی نداره قدیمی وجدید و اگر میدونید میشه جوری به صورت این ها رو خریداری کرد بازار که حتما داشته باشه کجاست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eztech
        خیلی ممنون برای هر کتنرلی فرقی نداره قدیمی وجدید و اگر میدونید میشه جوری به صورت این ها رو خریداری کرد بازار که حتما داشته باشه کجاست
        من که از متنتون چیزی نفهمیدم. می تونید از خیابان جمهوری پاساژ امجد و حومه اون :mrgreen:خریداری کنید.

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

سلام منون والا من از اون نزدیک که توکل بود پرسیدم کسی حتی نمدونست چی هست

من این مدل میخوام RadioShack - High-Output Infrared LED به نظرتون همچین مارک میشه پیدا کرد 100 در صد باید همین باشه

دیدگاه

اینم تصویر

دیدگاه

من نمیتونم نظری بدم. اما بر اساس شباهت میگم که شبیه LED سه میل هست. بخر و جایگزینش کن شاید که کار کنه.

من از مدتها قبل متوجه شدم اون LED هایی که تو ریموت لوازم صوتی و تصویری به کار میرن از نظر قدرت و ساختار داخلی با اون چیزی که از بازار می خریم فرق اساسی دارن. مثلا توی LED اونا یک ساختار فلزی بشقاب مانند وجود داره. همچنین تو بعضی ریموتها حتی اگه سرش رو به طرف دیوار بگیریم باز هم امواج بازگشتی اینقدر قوی هست که باز هم سیستم گیرنده جواب میده. شاید منظور از High output همین باشه.

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

سلام به دوستان
                از دوست عزیز عزر میخام مزاحم متاسفانه من 3 بازار گشتم ولی هیچ کدوم این مدل نداره - لاله زار - توکل و امجت -

خواهش اگر دوستان جایی صد در صد میشناسن در تهران معرفی کنن پروژه دانشگاه هیچ سر در نمیارم و بایدم زودتر تحویل بدم هفته بعد

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                  از عکس اینطور معلومه که این LED از نوع فرستنده مادون قرمزه. اگر خواستید
                  میتونید از خیابان جمهوری(پاساژ عباسیون و امجد) با عنوان دیود فرستنده مادون قرمز
                  از فروشنده بخواهید. این LED رو معمولا با پالسهای مربعی و با فرکانس بین 35 تا 45
                  کیلوهرتز بایاس (فعال) میکنن. اگه میپرسید که چرا ولتاژ ثابت بهش نمیدن این دلیل
                  خاصی داره. تصور کنید که به یک مجموعه از تعداد زیادی لامپهای روشن نگاه میکنید
                  اگه بین اونها یکی چشمک بزنه چه اتفاقی میافته؟ درسته ، براحتی میشه بین اونهمه
                  لامپ اونو تشخیص داد.
                  باز هم سوال داشتید بفرمائید.
                  افتادگی آموز اگر طالب علمی
                  هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام ............

فرستنده گیرنده ی مادون قرمز ................
                    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام به دوستان خیلی ممنون از راهنمایی تون خوب لاخره همون طور دوستمون گفت رفتم گرفتم و به نظر درست میاد این تصویر من خیلی به شک انداخت چون فکر مکیردم این مودل مدل خاصی
                      فقط یک مشکل من یک باتری دوربین اومدم تست کنم که تقیریبا والتاژ 3.5 میده
                      که واقعا من این طور فکر نمیکرد و سوزوند به نظر شما این مقدار ولتاژ واقعا زیاد یا شایدم مستقیا پایه لید وصل کردم به این شکل شد ؟ ولتاژ مانسب به نظرتون چه مقدار

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        نوشته اصلی توسط eztech
                        سلام به دوستان خیلی ممنون از راهنمایی تون خوب لاخره همون طور دوستمون گفت رفتم گرفتم و به نظر درست میاد این تصویر من خیلی به شک انداخت چون فکر مکیردم این مودل مدل خاصی
                        فقط یک مشکل من یک باتری دوربین اومدم تست کنم که تقیریبا والتاژ 3.5 میده
                        که واقعا من این طور فکر نمیکرد و سوزوند به نظر شما این مقدار ولتاژ واقعا زیاد یا شایدم مستقیا پایه لید وصل کردم به این شکل شد ؟ ولتاژ مانسب به نظرتون چه مقدار
                        یه لطفی بکن یه جوری بنویس که ماهم متوجه منظورت بشیم.
                        اگه منظورت وصل کردن مستقیم دیود به ولتاژ 3.5 ولته که عمل درستی نیست. میبایست جریان رو به حدود 20 الی 40
                        میلی آمپر محدود کنی ، چه جوری؟ اگه ولتاژ همونی بود که گفتی (3.5 ولت) یک مقاومت تقریبا" 56 اهم باهاش سری کن.
                        افتادگی آموز اگر طالب علمی
                        هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X