اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بدنه برق دار هواکش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بدنه برق دار هواکش

سلام من یک هواکش خریدم که توی راهنمای نصبش گفته بود سیم زرد برای ارت هست من هم حساس شدم گفتم شانس نداریم یه موقع اتصالی داشته باشه وقتی فن رو روشن کردم فازمتر رو زدم به بدنه اش ( قسمت طلایی رنگ ) و در کمال تعجب دیدم برق داره!!! اگر دست میزدم برق میگرفتم ؟ فن 220 ولته

1- این که بدنه موتور و توری ( قسمت طلایی رنگ ) برق داشته باشه عادیه ؟ یا فن مشکل داره ؟
    2- ممکنه سیم ها جا به جا متصل شده باشند حالا یا از طرف من یا فروشنده ؟ ( من به قرمز و آبی اول از طرف چپ وصل کردم )
    3- راهی هست که بشه این مشکل رو حل کرد؟ یا فن مشکل داره و باید برم عوضش کنم

ممنون

پاسخ : بدنه برق دار هواکش

با درود
    شما اگر به مولتی متر و یا اهم متر دسترسی دارید میتوانید بررسی بکنید ببینید آیا غیر از سیم زرد رنگ بقیه سیمهای خروجی به بدنه اتصالی دارند یا نه ؟؟

دیدگاه

ممنون
      من ولت متر ندارم اما امروز دست زدم و مشکلی نبود
      نکته این که با بر عکس کردن دو شاخ ( جابه جا کرن فاز و نول در واقع ) فاز متر روشن نشد میخواستم بدونم این به خاطر اینه که فاز به بدنه وصله یا همچنان به خاطر اثر القایی موتور میتونه باشه ؟

دیدگاه

توی اکثر الکترو موتورها الکتریسته القایی وجود داره و اکثرا هم در صورت قطع بودن ارت فاز متر رو روشن میکنن!
        و در اینجور موارد روش تست با فازمتر خیلی جالب و اصولی نیست .
        شما حتما با مولتی متر موتور رو در حالت خاموش تست کنید که اتصال بدنه نداشته باشه
        جهت ایمنی بیشتر هم ارت رو حتما وصل کنید

دیدگاه

احتمالاً اثر القایی موتور میباشد و مشکلی ندارد.......

دیدگاه

ممنون از دوستان
            اما واقعیتش من جواب سوالمو نگرفتم هنوز

میخوام بدونم اثر القایی موتور به فاز و نول بستگی داره ؟ همون طور که عرض کردم وقتی دو شاخ رو برعکس یکنم دیگه فازمتر روشن نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط the boy نمایش پست ها
              ممنون از دوستان
              اما واقعیتش من جواب سوالمو نگرفتم هنوز

میخوام بدونم اثر القایی موتور به فاز و نول بستگی داره ؟ همون طور که عرض کردم وقتی دو شاخ رو برعکس یکنم دیگه فازمتر روشن نمیشه
              درود دوست عزیز اشکال در سر بندی ان می باشد از طریق نقشه ان یا لامپ تست سر بندی ان را تصحیح کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SORONA99 نمایش پست ها
                درود دوست عزیز اشکال در سر بندی ان می باشد از طریق نقشه ان یا لامپ تست سر بندی ان را تصحیح کنید
                سلام
                ممنون یعنی اثر القایی نیست ؟
                من نمیدونم سربندی چیه اگر درستش نکنم ممکنه در آینده خطری ایجاد کنه ؟
                با توجه به این که برق فقط فازمتر رو روشن میکنه و با لمس و دست زدن قابل حس نیست

دیدگاه

با سلام:
                  کاربر گرامی، سیم قرمز و آبی را به برق 220 ولت وصل کنید و سیم زرد رنگ را با یک سیم بلند تر به لوله آب وصل کنید مشکل شما صد درصد حل می شود و فاز متر هرگز روشن نمی شود. ولتاژ به وجود آمده eddy current یا جریان هیستریس می باشد که در بدنه یخچال ها بخاری برقی و بوجود می آید
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X