اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره تعمیر آمپلی فایر خانگی (فوری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره تعمیر آمپلی فایر خانگی (فوری)

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من یه سیستم صوتی دارم که با سیستم کامپیوترم خریدم خیلی وقته و اون خیلی قدیمی به اسم microlab FC-661
    راستش فوم سابووفرش خراب شد بردم تعمیر کردم دیگه مثل اول نشد و تصمیم گرفتم یه باند دیگه براش بزنم من از باند ۶ اهم dvd pleayer های سامسونگ های قدیمی استفاده کردم سیم رو از باکس ساب کندم در اصل سیم لخت رو وصل کردم به باند ۶ اهم (اهم ساب خودش ۸ بود) هیچ مشکلی خیلی راحت باهاش کار کردم این هیچی بعد یه سیمدگیه هم لخت بود میخواستم صدا از باند خودش بیارم بیرون وصل کردم بعد این سیم در اصل لرزش در میاد اتصالی میکنه یه صدایی مثل ترکیدن و بوی بدی میاد اسپیکر سمت راست از کار افتاد و دیگه صدا نمیده بعد امروز برای قسمت ساب ووفرش همین اتفاق افتاد باز کردم امپلی رو هیچ قستمی نمبینم که ترکیده باشه یا سیاه باشه هر چقدر گشتم پیدا نکردم به نظر شما ic sound سوخته یا... چقدر برام هزینه بر میداره راستی یکی از باند ها کار میکنه ...ممنون

پاسخ : راهنمایی درباره تعمیر آمپلی فایر خانگی (فوری)

سلام
    اینطور که شما گفتین احتمالا ای سی امپلی فایرش سوخته
    ولی بهتره چند تا عکس از داخل اسپیکر بزاری روی بورد وزیر بورد
    عکس بزارید تا بهتر بشه نظر داد
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      اینطور که شما گفتین احتمالا ای سی امپلی فایرش سوخته
      ولی بهتره چند تا عکس از داخل اسپیکر بزاری روی بورد وزیر بورد
      عکس بزارید تا بهتر بشه نظر داد
      موفق باشید
      سلام ممنون از پاستختون من فعلا به آمپلی دسترسی ندارم ولی تا امشب میزارم منظورتون از سوختن آس سی متوجه نمیشم ینی وضعش خعلی خرابه ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mojtaba_013 نمایش پست ها
        سلام ممنون از پاستختون من فعلا به آمپلی دسترسی ندارم ولی تا امشب میزارم منظورتون از سوختن آس سی متوجه نمیشم ینی وضعش خعلی خرابه ؟!
        سلام
        اگرای سی سوخته باشه به راحتی یکی تهیه می کنی و تعویضش می کنی همین فقط یه بار واضخ تر توضیح بده چچی شد که صدای اون کانالش دیگه در نمیاد و دود بلند شد (واضح توضیح بدید)طرز بستن باند ها و انپدانس و...
        بدرود
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
          اگرای سی سوخته باشه به راحتی یکی تهیه می کنی و تعویضش می کنی همین فقط یه بار واضخ تر توضیح بده چچی شد که صدای اون کانالش دیگه در نمیاد و دود بلند شد (واضح توضیح بدید)طرز بستن باند ها و انپدانس و...
          بدرود
          سلام
          آقا ببخشید دیر شد عکس آمپلی رو تا هفته دیگه حتما میرسونم
          من ساب ووفر خودش رو کندم چون ضعیف بود سیمش رو از باکس جدا کردم لخت بود سیم لخت دو سرش به هم اتصال داشت منم اطلاعی نداشتم بعد یه صدای ترکیدن دیُد اومد بوی بدی مثل سوختن هم بلند شد همین این اتفاق برای یکی از باند های صدا و ساب ووفر افتاده آمپلی سه خروجیه درسته یکی ساب و صدا رفته الان فقط از یکی صدا میاد و هیچ مشکلی نداره
          آمپلی رو باز کردم یه وسیله سیلور رنگ دیدم که ب بغلش چهارتا وسیله سیاه رنگ بودن احتمالا sound ic بود فک کنم بهش چسبیده بودن فک کنم باید اونا باشن فقط باید چه جوری بفهمم کودوم یکی خرابه کودوم سالم (راستی آمپلی ریموت داره ) فک کنم یکی هم باید واسه اون باشه که صدای bass و treable از اون زیاد میشه و حالت 3D هم فقط از ریموت کنترل میشه
          ممنون

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

دیدگاه

سلام
            آقا ببخشید دیر شد عکس آمپلی رو تا هفته دیگه حتما میرسونم
            من ساب ووفر خودش رو کندم چون ضعیف بود سیمش رو از باکس جدا کردم لخت بود سیم لخت دو سرش به هم اتصال داشت منم اطلاعی نداشتم بعد یه صدای ترکیدن دیُد اومد بوی بدی مثل سوختن هم بلند شد همین این اتفاق برای یکی از باند های صدا و ساب ووفر افتاده آمپلی سه خروجیه درسته یکی ساب و صدا رفته الان فقط از یکی صدا میاد و هیچ مشکلی نداره
            آمپلی رو باز کردم یه وسیله سیلور رنگ دیدم که ب بغلش چهارتا وسیله سیاه رنگ بودن احتمالا sound ic بود فک کنم بهش چسبیده بودن فک کنم باید اونا باشن فقط باید چه جوری بفهمم کودوم یکی خرابه کودوم سالم (راستی آمپلی ریموت داره ) فک کنم یکی هم باید واسه اون باشه که صدای bass و treable از اون زیاد میشه و حالت 3D هم فقط از ریموت کنترل میشه
            ممنون

شما حتما عکس هارو بزارین اگه خروجی اتصالی بوده ای سی سوخته عکس بزارین تا ببینیم چی به چیه
            بدرود
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

شما حتما عکس هارو بزارین اگه خروجی اتصالی بوده ای سی سوخته عکس بزارین تا ببینیم چی به چیه
              بدرود
              سلامی دوباره آقای مهندس
              آمپلی رسید دستم اینم عکساش

یه سوال دیگه این آی سی ها به اهم هم ربط دارن ؟!

دیدگاه

باسلام
                ظاهرا دو تا از آی سی هاتون آسیب دیدن که فک کنم باید عوض شن
                ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r8za نمایش پست ها
                  باسلام
                  ظاهرا دو تا از آی سی هاتون آسیب دیدن که فک کنم باید عوض شن
                  ممنون
                  سلام
                  ممنون لطفا راهنمایی کنید من زیاد ور تین باره اطلاعاتی ندارم باید کودوم آی سی رو عوض کنم یا به فروشنده باید چی بگم بعد یه سوال اون سفید دور آی سی چیه ؟!
                  ممنون

دیدگاه

سلامی دوباره آقای مهندس
                    آمپلی رسید دستم اینم عکساش

یه سوال دیگه این آی سی ها به اهم هم ربط دارن ؟!

سلام
                    همنطور که جناب r8za گفتن دوتا از ای سی ها باید عوض بشن
                    نگاه کنین وسطی سالمه اون دوتا ترکیدن چون خروجیشون اتصالی شده روی ای سی رو ببینید شمارش چیه از همین شماره ای سی رو بگیرید (فک کنم 2030 باشه ولی بازم نگاه کن تا مطمئن باشی
                    بله اهم هم مهمه اگه مقدار امپدانس بار زیاد باشه صدا کمه و اگر کم باشه صدا زیاد و به ای سی فشار میاد باید امپدانس همون مقداری باشه که باند های خودش هستند
                    موفق باشید
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                      همنطور که جناب r8za گفتن دوتا از ای سی ها باید عوض بشن
                      نگاه کنین وسطی سالمه اون دوتا ترکیدن چون خروجیشون اتصالی شده روی ای سی رو ببینید شمارش چیه از همین شماره ای سی رو بگیرید (فک کنم 2030 باشه ولی بازم نگاه کن تا مطمئن باشی
                      بله اهم هم مهمه اگه مقدار امپدانس بار زیاد باشه صدا کمه و اگر کم باشه صدا زیاد و به ای سی فشار میاد باید امپدانس همون مقداری باشه که باند های خودش هستند
                      موفق باشید
                      سلام جناب ممنون از راهنماییتون من اگه اون آی سی رو بگیرم مشکل نداره از باند ۶ اهم به جای ۸ اهم استفاده بشه مشکل نداره بعد اون ماده سفید رنگ چیکار میکنه اون قسمت ممنون

دیدگاه

سلام جناب ممنون از راهنماییتون من اگه اون آی سی رو بگیرم مشکل نداره از باند ۶ اهم به جای ۸ اهم استفاده بشه مشکل نداره بعد اون ماده سفید رنگ چیکار میکنه اون قسمت ممنون

سلام
                        اگه باند ها 8 اهم بوده بهتره که باند 8 اهم بزنی چون 6 اهم توی صدای زیاد ممکنه مشکل ساز بشه ولی در کل tda مشکل خاصی واسش پیش نمیاد سگ جونه با 6 اهم هم فک نمی کنم مشکلی داشته باشه فقط خوب باید خنک بشه(اگه ای سی tda2030 باشه تا 4 اهم بزنی مشکلی نداره فقط شماره ای سی رو ببین چیه)
                        اون ماده سفید رنگ اسمش خمیر سلیکون هست خمیر سلیکون هم حتما بگیر و بزن یه خمیر سلیکون سرنگی از مغازه های تعمیرات کامپیوتری ها هم میتونی تهیه کنی
                        موفق باشید در پناه حق
                        جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۴:۳۰ ۱۳۹۵/۱۱/۰۵.
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                          اگه باند ها 8 اهم بوده بهتره که باند 8 اهم بزنی چون 6 اهم توی صدای زیاد ممکنه مشکل ساز بشه ولی در کل tda مشکل خاصی واسش پیش نمیاد سگ جونه با 6 اهم هم فک نمی کنم مشکلی داشته باشه فقط خوب باید خنک بشه(اگه ای سی tda2030 باشه تا 4 اهم بزنی مشکلی نداره فقط شماره ای سی رو ببین چیه)
                          اون ماده سفید رنگ اسمش خمیر سلیکون هست خمیر سلیکون هم حتما بگیر و بزن یه خمیر سلیکون سرنگی از مغازه های تعمیرات کامپیوتری ها هم میتونی تهیه کنی
                          موفق باشید در پناه حق
                          سلام
                          باند ۶ رو زدم صدای آخر مشکلی روی آی سی نوشته D2030A به فروشنده بگم این رو میخوام ؟! آی سی رو میخوام از پشت لحیمش رو در بیارم میشه بی زحمت بگین چه جوری بفهمم کودوم برای همونیه که میخوام
                          ممنون از راهنمایی و وقت گذاشتننون البته ببخشید سوالام زیاده یکم اطلاعاتم کمه شرمنده

جدیدترین ویرایش توسط Mojtaba_013; ۱۵:۱۷ ۱۳۹۵/۱۱/۰۵.

دیدگاه

باسلام
                            بله به فروشنده بگین آی سی tda2030 رو می خوایین و البته شما دوتا ازشو نیاز دارین
                            موفق باشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r8za نمایش پست ها
                              باسلام
                              بله به فروشنده بگین آی سی tda2030 رو می خوایین و البته شما دوتا ازشو نیاز دارین
                              موفق باشین
                              سلام آقا من آی سی رو تهیی کردم خمیر سلیسون رو گرفتم آی سی رو وصل کردم ولی اصلا صدا نمیاد وقتی که روی stand by میزارم صدای تویز مانندی میاد و اصلا صدا نمیاد ولی اون خروجی دیگش که سالم بود صدا میاد از ساب که سوخته بود بدون مشکل صدا نیاد از اونم مشکل ندارم فقط از یکی هستش ببخشید مشکل از کجاست ؟! در ضمن اون وسیله توسی رنگ هست اونم به شدت داغ میکنه

جدیدترین ویرایش توسط Mojtaba_013; ۱۹:۳۹ ۱۳۹۵/۱۱/۰۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X