اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ربات فوتبالیست از ابتدا برای شرکت در مسابقات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش ربات فوتبالیست از ابتدا برای شرکت در مسابقات

هدف از ایجاد این تاپیک آموزش ربات فوتبالیست از ابتدا است. برای شرکت در مسابقات رباتیک و نیز بالا بردن اطلاعات افراد عضو سایت و علاقمند
    از دوستانی که در این زمینه فعالیت عملی داشته اند خواهش می کنم که مرا برای عملی شدن این هدف یاری کنند(من در صورتی که به نتیجه برسم حاضرم حق همکاری عزیزان را نیز پرداخت نمایم :smile.
    من تجربه عملی ندارم ولی مطمئن هستم با همکاری می توانیم به جاهای خوبی برسیم
    خواهش می کنم فقط پست هایی که بار علمی دارد یا به پیشرفت این تاپیک کمک می کند ارسال کنید و از ارسال پست های تشکر و تایید جدا خودداری کنید.
    من تاجایی که بتوانم نتیجه تحقیقات شخصی خودم را در اینجا قرار می دهم.
    مطمئن هستم اگر این تاپیک به نتیجه مورد نظر برسد مورد استفاده افراد زیادی قرار خواهد گرفت.
    در ضمن من نمی خواهم آموزش در این قسمت قرار گیرد فقط مراجع از ابتدا معرفی شده و در صورت بروز مشکل در کار عملی اینجا بحث می شود و هدف ایجاد لقمه آماده نیست چون علمی که به آسانی بدست آید به آسانی هم فراموش می شود.
    پیشاپیش از همکاری پیشکسوتان در این زمینه تشکر می نمایم.
    خردمند به کار خويش تکيه ميکند و نادان به آرزوي خويش . « حضرت علي (ع) »
    اگر هميشه همان کاري را که انجام داده ايد تکرار کنيد ، چيزي بيش از آنچه تا کنون به دست آورده ايد، به دست نخواهيد آورد
    مارک تواين مي گويد: بهتر است دهان خود را ببنديد و ابله به نظر برسيد تا اينکه آن را باز کنيد و همه ترديدها را از ميان ببريد !!!

پاسخ : آموزش ربات فوتبالیست از ابتدا برای شرکت در مسابقات

نوشته اصلی توسط nimasaboor
    هدف از ایجاد این تاپیک آموزش ربات فوتبالیست از ابتدا است. برای شرکت در مسابقات رباتیک و نیز بالا بردن اطلاعات افراد عضو سایت و علاقمند
    از دوستانی که در این زمینه فعالیت عملی داشته اند خواهش می کنم که مرا برای عملی شدن این هدف یاری کنند(من در صورتی که به نتیجه برسم حاضرم حق همکاری عزیزان را نیز پرداخت نمایم :smile.
    من تجربه عملی ندارم ولی مطمئن هستم با همکاری می توانیم به جاهای خوبی برسیم
    خواهش می کنم فقط پست هایی که بار علمی دارد یا به پیشرفت این تاپیک کمک می کند ارسال کنید و از ارسال پست های تشکر و تایید جدا خودداری کنید.
    من تاجایی که بتوانم نتیجه تحقیقات شخصی خودم را در اینجا قرار می دهم.
    مطمئن هستم اگر این تاپیک به نتیجه مورد نظر برسد مورد استفاده افراد زیادی قرار خواهد گرفت.
    در ضمن من نمی خواهم آموزش در این قسمت قرار گیرد فقط مراجع از ابتدا معرفی شده و در صورت بروز مشکل در کار عملی اینجا بحث می شود و هدف ایجاد لقمه آماده نیست چون علمی که به آسانی بدست آید به آسانی هم فراموش می شود.
    پیشاپیش از همکاری پیشکسوتان در این زمینه تشکر می نمایم.
    دوباره ضایعات شدم :cry2:
    هیچکس نه کمکی کرد ، نه موافقتی!!! :angry: :angry: :angry: :angry:
    حتی یه نفر نیومد یه فحش بنویسه oo:
    من قصد داشتم خودم شروع کنم ولی هرچی گشتم نفهمیدم از کجا باید شروع کنم.
    خوب من برام عادیه که کسی نبینتم : نه خودم رو می بینن نه نظراتم ولی دلم روشن که یه روزی تمام کسایی که منو نمی دیدن یه روزی بد طور منو می بینن
    امید اون روز :question: :bye
    اگر هميشه همان کاري را که انجام داده ايد تکرار کنيد ، چيزي بيش از آنچه تا کنون به دست آورده ايد، به دست نخواهيد آورد
    مارک تواين مي گويد: بهتر است دهان خود را ببنديد و ابله به نظر برسيد تا اينکه آن را باز کنيد و همه ترديدها را از ميان ببريد !!!

دیدگاه

دوباره ضایعات شدم :cry2:
      هیچکس نه کمکی کرد ، نه موافقتی!!! :angry: :angry: :angry: :angry:
      حتی یه نفر نیومد یه فحش بنویسه oo:
      من قصد داشتم خودم شروع کنم ولی هرچی گشتم نفهمیدم از کجا باید شروع کنم.
      خوب من برام عادیه که کسی نبینتم : نه خودم رو می بینن نه نظراتم ولی دلم روشن که یه روزی تمام کسایی که منو نمی دیدن یه روزی بد طور منو می بینن
      امید اون روز :question: :bye
      سلام .

من فایل ها ی آموزشی اش رو دارم ، می تونم براتون بذارم .. فقط بفرمایید فوتبالیست middle یا smalll ( چون همون طور که می دونی ، از نظر مکانیک و وبکم و شبکه و. یه فرق هایی دارند .!)

ولی یه توصیف نامه ! (descreption ) همه ی تمام تیم های ربوکاپ دارند ، اطلاعاتش کلی هست ، یه سرچ کنی ، حله !

بعد هم آقای صبور !، علم رو نخواه برای اینکه دیگران ببینندت ..!
      می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
      پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
      (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Z A H R A .GH

سلام .

من فایل ها ی آموزشی اش رو دارم ، می تونم براتون بذارم .. فقط بفرمایید فوتبالیست middle یا smalll ( چون همون طور که می دونی ، از نظر مکانیک و وبکم و شبکه و. یه فرق هایی دارند .!)

ولی یه توصیف نامه ! (descreption ) همه ی تمام تیم های ربوکاپ دارند ، اطلاعاتش کلی هست ، یه سرچ کنی ، حله !

سلام

اگه میشه لطف کنید اطلاعاتتون رو در مورد ربات های فوتبالیست سایز کوچک (small) بزارید.
        یه چیز دیگه هست اونم اینکه اطلاعات شما دقیقا تو چه بخشیه ؟
        الکترونیکربات یا مکانیک ربات یا هوش مصنوعی ربات یا پردازش تصویر (و یا های دیگه)
        تو هر بخشی که باشه ( شایدم تو کل زمینه ها) ، لطف کنید هر چه سریعتر اطلاعاتتون رو تو سایتت بزارید تا ما هم استفاده کنیم

دیدگاه

سلام .

اول سلام
          با تشکر از شما برای توجهتون البته امیدوارم آموزش هایی رو که گفتید در زمینه small در این تاپیک قرار بدید تا هم استفاده کنیم و هم من بتونم کارم رو شروع کنم(منظورم از کارم تهیه یک آموزش جامع برای راهنمایی مبتدی های ساخت این نوع ربات).
          لطفاً به این سوال ها پاسخ دهید :
          1. برای پردازش تصویر می شه از وبکم استفاده کرد یا باید دوربین خاصی باشه
          2. برنامه پردازش تصویر
          3. مکانیک ربات فوتبالیست سایز کوچک
          تنها رباتی که کار کردم و تسلط نسبی دارم ربات تعقیب خط هست البته هدف اصلی من یادگیری و افزایش دانسته هاست.
          امیدوارم هرچه زودتر این آموزش رو لطف کنید و قرار بدید.
          پیشاپیش متشکرم

دیدگاه

سلام
            1 : از Webcam نمیشه برای پردازش تصویر روباتهای فوتبالیست استفاده کرد و باید از دوربین های
            CMU استفاده کرد.

2 : برنامه رو میتونید در محیط های متنوع بنویسید VB , C و ...

3 : مکانیزم پیچیده ای ندارند.

دیدگاه

سلام
              1. قیمت دوربین CMU چقدر است.
              2. دوربین CMU روی ربات نصب می شود یا بالای زمین
              3. دوربینی که بالای زمین مسابقه نصب می شود برای کدام نوع ربات فوتبالیست است.
              با تشکر

دیدگاه

سلام
                1. قیمت دوربین CMU چقدر است.
                2. دوربین CMU روی ربات نصب می شود یا بالای زمین
                3. دوربینی که بالای زمین مسابقه نصب می شود برای کدام نوع ربات فوتبالیست است.
                با تشکر
                دوست عزیز سلام

در مورد سوال اول باید بگم این دوربین ها انواع و مارک های مختلفی دارن و قیمتشون هم 120 - 180 و بالاتر و کم تر هم هست. باید دقتی که شما از دوربین می خواهین ( اندازه تصویر خروجی) + لنز مورد استفاده رو در نظر داشته باشین ( در مورد لنز بگم باید یه لنز واید جلوی دوربین تعبیه کنین تا بتونه کل زمین رو ببینه)

در موزد سوال دوم هم باید بگم دوربین بالای زمین نصب میشه ( اصلا گذاشتن دوربین و یا سنسوری روی روبات که روبات بتونه باهاش حریف یا میدان و ... رو ببینه خلاف مقررات هست(حداقل تو small سایز مطمئنم))

در مورد سوال سوم باید بگم:
                روبات های فوتبالیست سایز کوچک : 100% دوربین باید در بالای زمین نصب بشه ( ارتفاع 4 متری) (بر حسب مسابقات تغییر میکنه ولی استانداردش 4 متره)
                روبات های فوتبالیست سایز متوسط : دقیقا نمیدونم
                روبات های فوتبالیست سایز بزرگ ( انسان نما ) : دقیقا نمیدونم

امیدوارم اطلاعاتم به دردتون بخوره

دیدگاه

ســـلام . :smile: پــلود کردم .!

http://www.2shared.com/file/4245151/5b834229/Soccer20Robots20200520Final20Report1.html

http://www.2shared.com/file/4245176/f7d1b508/Inversion_of_Control_in_the_Spring_Framework_.html

می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
                  پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
                  (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

سلام
                    از شما برای پلود فایل ها تشکر می کنم ولی چرا من نمی توانم دانلود کنم؟؟؟ :question:
                    اگر امکان دارد یا به ایمیلم بفرستید یا در سروری مثل 4shared.com پلود کنید.
                    با تشکر
                    ایمیل : nima_saboor2020@yahoo.com

دیدگاه

سلام .

سلام
                      اگر می شود فایل آموزشی ربات فوتبالیست middle را قرار دهید
                      هرکه را اسرار حق آموختند
                      مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

سلام.
                        چندتا سوال داشتم:
                        1.مطمئنید که از دوربین cmu استفاده می شه؟
                        2.توی مسابقات برای هر تیم یک دوربین cmu هست یا باید دوربین رو خود تیم داشته باشه؟
                        3.در مورد wireless هم اگه می تونید توضیح بدید(البته تا جایی که من اطلاع دارم از hm-tr استفاده می شه ولی مطمئن نیستم)
                        4.می دونید TDP رو چطوری باید نوشت؟
                        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین بهین فراز
                          سلام.
                          چندتا سوال داشتم:
                          2.توی مسابقات برای هر تیم یک دوربین cmu هست یا باید دوربین رو خود تیم داشته باشه؟
                          3.در مورد wireless هم اگه می تونید توضیح بدید(البته تا جایی که من اطلاع دارم از hm-tr استفاده می شه ولی مطمئن نیستم)
                          با تشکر
                          کسی نمیتونه کمک کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین بهین فراز
                            سلام.
                            چندتا سوال داشتم:
                            با تشکر
                            1- استفاىه او ىوربین
                            cmu
                            بهتره دون خودش یک کارهایی را انجام میده و پورت سریال استفاده می کند
                            ولی معمولا تیم ها از وبکم معمولی استفاده می کنند
                            2- باید همه چیز را خودتون بیارید
                            3-یک کامپیوتر بیرون زمین است که به صورت سریال و با ستفاده از
                            fsk
                            با میکروی هر ربات ارتباط برقرار می کند
                            4- خیر
                            هرکه را اسرار حق آموختند
                            مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

سلام
                              از شما برای پلود فایل ها تشکر می کنم ولی چرا من نمی توانم دانلود کنم؟؟؟ :question:
                              اگر امکان دارد یا به ایمیلم بفرستید یا در سروری مثل 4shared.com پلود کنید.
                              با تشکر
                              ایمیل : nima_saboor2020@yahoo.com
                              ممنون
                              یک طغیانگر تمام عیار باش، حتی اگر تمام جهان بخواهد تو چیز دیگری باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X