اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PIC12F675 اجرای موفقیت آمیز برنامه در پروتئوس و عدم اجرای آن در عمل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PIC12F675 اجرای موفقیت آمیز برنامه در پروتئوس و عدم اجرای آن در عمل

سلام. یک برنامه فلشر ال ای دی ساده را روی PIC12F675 پروگرام کردم این برنامه در پروتئوس کار میکنه اما وقتی مدار را می بندم کار نمی کنه. به نظر شما مشکل چی می تونه باشه؟

پاسخ : PIC12F675 اجرای موفقیت آمیز برنامه در پروتئوس و عدم اجرای آن در عمل

با چی پروگرامش میکنی . فیوز بیت هاتو چک کن . من این مورد داشتم که با پروگرامر های lpt قدیمی که میکرو پروگرام میکردم فیوز بیت هاش پروگرام نمیشد . دستی که فیوز بیت هاشو پروگرام میکردم خوب میشد
    مقاوکت پایه mclr هم از 10 کیلو به 100 اهم اولش تغییر بده ممکنه مال این هم باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
      با چی پروگرامش میکنی . فیوز بیت هاتو چک کن . من این مورد داشتم که با پروگرامر های lpt قدیمی که میکرو پروگرام میکردم فیوز بیت هاش پروگرام نمیشد . دستی که فیوز بیت هاشو پروگرام میکردم خوب میشد
      مقاوکت پایه mclr هم از 10 کیلو به 100 اهم اولش تغییر بده ممکنه مال این هم باشه
      مشکل از فیوزبیتها بود. حل شد. راهنمایی شما واقعا مفید بود. سپاسگذارم.
      جدیدترین ویرایش توسط moharamdehghan; ۱۰:۱۸ ۱۳۹۵/۱۱/۰۲.

دیدگاه

نفرماید فیوز بیت بفرماید Configuration Bits فیوز بیت مربوط به avr هست، اگه دیتاشیت pic رو مطالعه کنید متوجه خواهید شد از لفظ Configuration Bits فقط استفاده شده
        جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
        که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elfian نمایش پست ها
          نفرماید فیوز بیت بفرماید Configuration Bits فیوز بیت مربوط به avr هست، اگه دیتاشیت pic رو مطالعه کنید متوجه خواهید شد از لفظ Configuration Bits فقط استفاده شده
          Thank you for correction!

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم
            نوشته اصلی توسط moharamdehghan نمایش پست ها
            مشکل از فیوزبیتها بود. حل شد.
            خدا را شکر که مشکل شما حل شده است.
            حتما می دانید اما صرفاتجربه خودم را جهت یادآوری عرض می کنم که در این مدل GP3 یا پین چهارم 4 ، اگر که به عنوان مستر ریست استفاده نشود. صرفا یک پایه ورودی غیر قابل تغییر به خروجی است.
            همچنین این مدل یک ایراداتی هم در طراحی دارد که خود شرکت سازنده به استفاده کنندگان توصیه می کند که از 12F683 استفاده کنند. 683 مشکل فقط ورودی بودن پایه GP3 را ندارد. مقدار حافظه فلش آن بیشتر شده است
            و از همه مهم تر :
            در 675 اسیلاتور داخلی نیاز به کالیبره کردن دارد. ارتباطات سریال در 675 به همین دلیل ناپایدار است. اما در 683 این ایراد حل شده است.

زیاده جسارت است
            والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X