اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی جک کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی جک کوچک

سلام و خسته نباشید
    نمیدونم اسم تاپیک مناسب هست یا نه چون نمیدونم این چیزی که دنبالش هستم بهش چی میگن
    من فقط میخوام یک جسم کمتر از 1کیلوگرمی رو در محور عمودی حرکت بدم
    مثل جک های بالا بر یا جک های در
    اما تو مقیاس خیلی کوچیک تر
    حتی اگه فقط نیم متر بالا پایین بشه کافیه

پاسخ : راه اندازی جک کوچک

تو ایران بیشتر بهش جک خطی می گویند و اسم خارجی آن هم Linear Actuator هستش و البته می شه با دقت بالائی حرکتشان را کنترل کرد. البته خودت هم می تونی با تسمه و پولی، بال اسکرو، بولینگ و موتور یا با چیزهای دیگه ای اون رو بسازی ( فیلم روش ساختش تو اینترنت هست)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
      تو ایران بیشتر بهش جک خطی می گویند و اسم خارجی آن هم Linear Actuator هستش و البته می شه با دقت بالائی حرکتشان را کنترل کرد. البته خودت هم می تونی با تسمه و پولی، بال اسکرو، بولینگ و موتور یا با چیزهای دیگه ای اون رو بسازی ( فیلم روش ساختش تو اینترنت هست)
      ممنون از راهنماییتون فک کنم همون چیزیه که میخوام
      خرید اینترنتی موتور خطی 12 ولت 300 میلی متر به صورت خرده و عمده و قیمت انواع موتور DC در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

حالا چجوری میتونم راه اندازیش کنم با میکرو
      مثلا میخوام 5 تا از اینا رو کنار هم قرار بدم و بالا پایین بشن ب طور اتوماتیک و طوری که یه جلوه ای داشته باشه
      میخوام تو ویترین ازش استفاده کنم
      (میدونم برای عوض کرن جهت حرکت باید جای پلاریته رو عوض کرد)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط qmars_farahani نمایش پست ها
        ممنون از راهنماییتون فک کنم همون چیزیه که میخوام...
        البته اگر در توضیحات محصول دقت کنید، جک آن حداکثر 0.3 متر بالا میاد، نه نیم متری که شما نیاز داشتید. در ضمن به مواردی مثل IP54 بودن، بیشینه ی توان آن (3000N) و نیز بیشینه ی سرعت حرکت آن ( 9 میلیمتر در ثانیه) هم دقت کنید که منطبق با نیاز و کاربرد مد نظر شما هست یا نه.
        برای راه اندازی آن هم به یک برد درایور/کنترلر دو جهته ی موتور DC ( 12 ولت دست کم 5 آمپر) نیاز دارید.

دیدگاه

البته اگر در توضیحات محصول دقت کنید، جک آن حداکثر 0.3 متر بالا میاد
          0.6 متریشم هست اما همینم کار منو راه میندازه

IP54 بودن، بیشینه ی توان آن (3000N) و نیز بیشینه ی سرعت حرکت آن ( 9 میلیمتر در ثانیه) هم دقت کنید که منطبق با نیاز و کاربرد مد نظر شما هست یا نه.
          سرعت و دقت خیلی مهم نیست چون فقط قراره بیاد تو ویترین و برای جلب توجه ه

برای راه اندازی آن هم به یک برد درایور/کنترلر دو جهته ی موتور DC ( 12 ولت دست کم 5 آمپر) نیاز دارید.
          این برد 5 تا از این جک هارو ساپورت میکنه و میشه برای هر جک دوره تناوب تعریف کرد؟
          خودم باید بردشو بسازم ؟
          ممنون

دیدگاه

0.6 متریشم هست اما همینم کار منو راه میندازه
            فقط دقت کن که در جدول مشخصات، طول بازو با کورس دستگاه فرق داره، کورس یا Stroke اختلاف بین طول جک در حالت باز (mm) با طول جک در حالت بسته (mm) است.

این برد 5 تا از این جک هارو ساپورت میکنه
            کدوم برد منظورتونه؟

دیدگاه

فقط دقت کن که در جدول مشخصات، طول بازو با کورس دستگاه فرق داره، کورس یا Stroke اختلاف بین طول جک در حالت باز (mm) با طول جک در حالت بسته (mm) است.
              حتما

کدوم برد منظورتونه؟
              برد درایور/کنترلر دو جهته ی موتور DC ( 12 ولت دست کم 5 آمپر) که فرمودید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X