اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سون سگمنت 5.5 ولتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سون سگمنت 5.5 ولتی

با سلام خدمت دوستان
    ما 8 تا سون سگمنت 5.5 ولتی داریم که آند مشترک هستن حالا برای راه اندازیشون از روش مالتی پلکس استفاده شده
    که برای تغذیه آند هر کدوم از یه ترانزیستور pnp و برای پایه های aتا g و همچنین علامت ممیز آن از uln2803 استفاده شده
    که چون uln 2003 قسمت ممیز رو نمیشد بهش وصل کرد از uln 2803 استفاده کردم .
    حالا سوالم اینه که چون ولتازتغذیه این سگمنت ها 5.5 ولت هستن اگه بیام با lm317 این ولتازو بسازم قطعا چون بصورت مالتی پلکس بسته شدن
    ولتاژ کمتری به سون سگمنت ها میرسن .در ضمن من با ولتاز 6 ولت امتحان کردم ولتاژی که به هر سگمنت میرسید حدود 0.6 تا 0.7 ولت ( در مدdcولت متر)
    بودو نور سگمنت هم بد نبود.و با ولتاژ 12 ولت ،ولتاژ هر سگمنت 1.6 تا 1.8 ولت بود ..
    تا چه حد ولتاژاگه بره بالا مشکل بوجود نمیاد و بهترین ولتاژ در حالت مالتی پلکس چقد میتونه باشه؟

پاسخ : راه اندازی سون سگمنت 5.5 ولتی

با سلام:
    برای تعین جریان و شدت نور سگمنت های، یک 7 سگمنت با پاور سوپلای ولتاژ از 2 ولت کم کم شروع به بالا بردن نموده هر جا که شدت نور کافی بود، اندازه گیری جریان نموده و مقاومت سری با آن را محاسبه کنید. چون 7 سگمنت های زیادی در بازار موجود است که بعضی ها با جریان بسیار کم و بعضی ها با جریان متوسط کار می کنند، پس ما نمی توانیم تا عملا شدت نور را مشاهده نکردیم تعین جریان کنیم.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      برای تعین جریان و شدت نور سگمنت های، یک 7 سگمنت با پاور سوپلای ولتاژ از 2 ولت کم کم شروع به بالا بردن نموده هر جا که شدت نور کافی بود، اندازه گیری جریان نموده و مقاومت سری با آن را محاسبه کنید. چون 7 سگمنت های زیادی در بازار موجود است که بعضی ها با جریان بسیار کم و بعضی ها با جریان متوسط کار می کنند، پس ما نمی توانیم تا عملا شدت نور را مشاهده نکردیم تعین جریان کنیم.
      ممنون از پاسخ شما
      بله منم همین کار رو کردم که میگم 5.5 ولت هستن 7 سگمنت ها . اما همون طور که میدونید در حالت مالتی پلکس نمیشه یه ولتاژ و جریان دقیق گرفت
      مثلا جریانشو گرفتم حدود 2 میلی آمپر بود .....
      از دوستان کسی تجربه عملی نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kargahelec نمایش پست ها
        ممنون از پاسخ شما
        بله منم همین کار رو کردم که میگم 5.5 ولت هستن 7 سگمنت ها . اما همون طور که میدونید در حالت مالتی پلکس نمیشه یه ولتاژ و جریان دقیق گرفت
        مثلا جریانشو گرفتم حدود 2 میلی آمپر بود .....
        از دوستان کسی تجربه عملی نداره؟
        با سلام میشه بگین ولتاژ و جریان و چطور محاسبه کردید ؟ ولت مترو روی حالت AC گذاشتید یا DC ? چه مقاومتی رو سر راه سون سگمنت قرار دادید ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X