اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوسان ولتاژ با ایرکولر Cooler master v10

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوسان ولتاژ با ایرکولر Cooler master v10

سلام دوستان
    این ایرکولر روی سیستم بنده هست که متوجه شدم tec اون کار نمیکنه باز کردم سوکتش سوخته بود ، قبل از اینکه دوباره ببندمش روی سیستم با پاور ضعیف تستش کردم دیدم ال ای دی فن اون سیستم کم نور و پر نور میشه فک کردم چون روی سیستم نیست تشخیص داده و داره روشن خاموش میشه و باعث این اتفاق شده
    اما وقتی روی سیستم خودم بستم به همون کابل لامپ متصل کردم (چراغ خطر ماشین) دیدم روی همون لامپ داره تاثیر میذاره و نورش کم و زیاد میشه و نوسان ولتاژ ایجاد میکنه البته خداروشکر روی خود پاور این مشکل نبود و از سیم های دیگه که برق گرفتم این مشکل نبود (پاور 785b گرین)
    سیمهای کولر رو زدم به یک پاور 300A+ قدیمی گرین (این پاور رو کارکرده مدتی قبل خریدم نمیدونم در چه حده) دیدم روی دیگر کابل ها هم نوسان هست اما کمتر از کابلی که v10 بهش متصله
    البته این مشکل تا زمانی هست که دمای cpu به 60 برسه بعد اون نوسانی نیست مثل اینکه بعد از این برق به tec مستقیم میشه
    سوختن سوکت حکمتی بود (خداروشکر..)چون به هر حال عمر پاور رو خیلی کمتر میکرد
    1-اما حالا سوالم اینجاست چطور دقیقتر میتونم نوسان ولتاژ رو بفهمم؟ اینکه ایا واقعا روی پاور 785 تاثیر نذاشته و مشکلی برای سیستم نبوده یا چون نوسان کم بوده روی لامپ تاثیر نذاشته و دیده نمیشده
    2-چرا باید این کولر این مشکل رو داشته باشه؟ یعنی زیر 60 درجه با فرکانس زیاد کار میکنه تا برق کمتری مصرف کنه و حالا مشکل پیدا کرده و فرکانسش کم شده؟
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
    باسپاس
    جدیدترین ویرایش توسط amirpcp30; ۲۲:۰۶ ۱۳۹۵/۱۱/۰۵.
لطفا صبر کنید...
X