اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش اعداد با فونت بزرگ روی lcd 3.2 با درایور ssd 1963

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش اعداد با فونت بزرگ روی lcd 3.2 با درایور ssd 1963

سلام

من یک بورد lpc 1768 دارم که ماژول ال سی دی 3.2 با درایور ssd 1963 روش هست.

چطور می تونم اعداد رو با قلم بزرگ نمایش بدهم؟ به طور کلی چه راه هائی وجود دارد؟ راهی غیر از تبدیل یک قلم به کد و ایجاد 10 کد به ازای ارقام 0 تا 9 وجود داره؟

متشکرم
    رسول
    اگر موضوعی را در انجمن مطرح کرده اید لطفا با استفاده از "موضوع به نتیجه رسید" بقیه را از این وضعیت مطلع فرمائید.

پاسخ : نمایش اعداد با فونت بزرگ روی lcd 3.2 با درایور ssd 1963

وقت بخیر

سریع ترین راه پیشنهادی اینه که در فانکشن نوشتن حروف در قسمت set point میتونید توی سطر نقاط رو دوبار تکرار کنید و برای سطر بعدی همون سطر رو تکرار کنید !! اینجوری فونت شما اگر 8x16 باشه میشه 16x32 !! یعنی در طول و عرض 2 برابر در جمع 4 برابر !!

دیدگاه

خب کار سختی نیست.

با استفاده از نرم افزار های تبدیل مانند lcd-image-converter.exe تصویر رو به مقادیر معادل رنگ ها تبدیل می کنیم. خروجی این نرم افزار فایل c هست که شامل یک متغیر آرایه ای شامل مقادیر مذکور هست.

رنگ هر پیکسل رو از این آرایه استخراج و به ال سی دی ارسال می کنیم.

فقط چند تا نکته وجود داره:
      - به اندازه تصویر و اندازه نمایشگر توجه شود.
      - نرم افزار های تبدیل باید به درستی تنظیم شوند که از پائین شروع به تبدیل کنند یا از بالا و از چپ به راست یا بالعکس.
      - برنامه و تنظیمات درایور با تنظیمات نرم افزار تبدیل منطبق باشند.
      - نرم افزار قابلیت تبدیل به مقادیر 16 بیتی 24 بیتی و غیره را دارد که بستگی به نمایشگر دارد.
      اگر موضوعی را در انجمن مطرح کرده اید لطفا با استفاده از "موضوع به نتیجه رسید" بقیه را از این وضعیت مطلع فرمائید.

دیدگاه

من اعداد 1 تا 12 رو به عکی تبدیل کردم برای نمایش بزرگ شماره ها اما حافظه lpc1768 پر شد ،واقعا چه راهی هست تا اعداد رو درشت رو ال سی دی نمایش بدم ؟(ال سی دی "3.2 عریض)

دیدگاه

سلام فونتها رو با یه برنامه مثل Font to Bitmap تبدیلشون کن با هر سایزی که خاستی بعد مثل تابع نمایش فونت هم اصلاحش کنو با رنگ دلخواه رو lcd نمایش بده
          این تست فونت فارسی و انگلیسی روی نمایشگر 7 اینچیه
          اگه از همون روش خودتم خاستی استفاده کنی عکس ها رو بصورت mono bitmap ذخیره کن حجمشون خیلی کم میشه

نوشته اصلی توسط taktrashe نمایش پست ها
          سریع ترین راه پیشنهادی اینه که در فانکشن نوشتن حروف در قسمت set point میتونید توی سطر نقاط رو دوبار تکرار کنید و برای سطر بعدی همون سطر رو تکرار کنید !! اینجوری فونت شما اگر 8x16 باشه میشه 16x32 !! یعنی در طول و عرض 2 برابر در جمع 4 برابر !!

این کار کیفیت نمایش رو خیلی پایین میاره

جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۱۱:۳۵ ۱۳۹۶/۰۱/۱۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X