اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر 24 ولت 10 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر 24 ولت 10 آمپر

با سلام خدمت دوستان
    من جریان یه منبع سویچینگ رو محدود کردم و تبدیلش کردم به شارژر و میخوام یه ست باطری 24 ولت 45 آمپر یو پی اسی رو باهاش شارژ کنم
    طبق تحقیق که کردم حداکثر جریان شارژ باید 0.1 جریان نامی باشه و من هم برای باطری 45 آمپری جریان رو ی 4.5 آمپر محدود کردم

دوستان کسی میدونه ولتاژ شارژ رو باید روی چند ولت تنظیم کنم؟؟؟؟؟؟
    بعضی جاها دیدم روی 27.5 تنظیم کردن . کسی دلیلش رو میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نکته بعد اینکه میخوام ولتاژ دو سر باتری رو هم بوسیله adc میکرو روی lcd نشون بدم فقط نمیدونم حد 100 درصد شارژ و صفر درصد شارژ رو رو چند ولت تنظیم کنم که میزان شارژ باقیمونده رو بتونم درست نشون بدم
    با تشکر از دوستان

پاسخ : شارژر 24 ولت 10 آمپر

نوشته اصلی توسط ENG POWER نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من جریان یه منبع سویچینگ رو محدود کردم و تبدیلش کردم به شارژر و میخوام یه ست باطری 24 ولت 45 آمپر یو پی اسی رو باهاش شارژ کنم
    طبق تحقیق که کردم حداکثر جریان شارژ باید 0.1 جریان نامی باشه و من هم برای باطری 45 آمپری جریان رو ی 4.5 آمپر محدود کردم

نکته بعد اینکه میخوام ولتاژ دو سر باتری رو هم بوسیله adc میکرو روی lcd نشون بدم فقط نمیدونم حد 100 درصد شارژ و صفر درصد شارژ رو رو چند ولت تنظیم کنم که میزان شارژ باقیمونده رو بتونم درست نشون بدم
    با تشکر از دوستان
    با سلام:
    برای یک باتری 12 ولتی حدود 14 الی 14.5 ولت کافیست. چون در خودروها این نهایت ولتاژ برای باتری با آمپر ساعت های مختلف می باشد. شارژ0.1 ظرفیت اسمی باتری برای یک باتری 45 آمپر ساعت یعنی زمانی که شما در ابتدای تخلیه باتری، شارژر را به آن وصل می کنید، شروع آن حداکثر با 4.5 آمپر شروع شود و به مرور زمان با پر شدن باتری این جریان کم کم کاهش یابد و زمانی که ولتاژ2 سر باتری بدون وصل بودن به شارژر به 13.2 ولت رسید، ( بعد از حرود 10 الی 14 دقیقه ) باتری فول شارژ شده است نه اینکه بصورت دائم 4.5 آمپر برق به داخل باتری بفرستیم.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

این رو میدونم که هرچه باتری بیشتر شارژ بشه خودبخود جریان شارژ کمتر میشه
      پس شما همون ولتاژ 27_28 رو برای شارژ باتری 24 ولت پیشنهاد میکنید
      با این وجود با اندازه گیری جریان هم میتونم بفهمم کی باتری فول شده!
      هرموقع جریان به پایین ترین حد رسید یعنی فول شده

دیدگاه

این رو میدونم که هرچه باتری بیشتر شارژ بشه خودبخود جریان شارژ کمتر میشه
        پس شما همون ولتاژ 27_28 رو برای شارژ باتری 24 ولت پیشنهاد میکنید
        با این وجود با اندازه گیری جریان هم میتونم بفهمم کی باتری فول شده!
        با سلام:
        من تاکنون باتری 28 ولت خودرویی تک ندیده ام. چون خودرو های سنگین از 2 باتری 12 ولت بصورت سری استفاده می کنند، که می شود 24 ولت نامی .جمع 2 ولتاژ فول آن ها می شود 26.4 ولت که شارژ 28 ولت آن دو را بصورت سری شارژ می کند. بله رمانی که آمپر متر کم ترین جریان عبوری را نشان می دهد یعنی دارز به فول شارژ نزدیک می شود. در زمان های گذشته آمپر متر های دیفرانسیل صفر وسط مطابق شکل ارسالی فول شارژ بودن باتری را بصورت خیلی خیلی ساده نشان می دادند.

دیدگاه

با تشکر از راهنمایی شما
          بله من هم دوتا باطری 12 ولت 45 آمپرساعت سری کردم

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

با تشکر از دوستان
            با سلام
            هونطور ک تو پ.خ هم خدمتتون عرض کردم اول اون تاپیکی ک گفتم رو پیدا کنید ی نمودار توش گذاشتم ک میتونید با استفاده ازش میزانش شارژ باطری رو ب دست بیارید
            برای شارژ باطریتون هم باطری ها متنوع هستن و 0.1c جریان کمی هست و فقط درصورتی ک بخوای ب عمر ایده آل باطری دست پیدا کنید باید با این جریان شارژ کنید , باطری های معمولی قابل شارژ الان حتی تا 2c رو هم ساپرت میکنن باید ب دیتاشیت باطریتون رجوع کنید تا ببینید با چ جریانی باید شارژ بشه
            درصورتی ک باطری شما از دوتا باطری 12 ولتی تشکیل شده بهتره ک هر باطری ب طور جداگانه شارژ بشه و یا اینکه شارژرتون مجهز ب بالانسر باشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اشتباهه ! اون تاپیکی ک گفتم رو بخونید همه توضیحات مورد نیاز رو اونجا قرار دادم
            عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
            مخترع برتر شمال غرب سال 96
            مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
              با سلام
              هونطور ک تو پ.خ هم خدمتتون عرض کردم اول اون تاپیکی ک گفتم رو پیدا کنید ی نمودار توش گذاشتم ک میتونید با استفاده ازش میزانش شارژ باطری رو ب دست بیارید
              برای شارژ باطریتون هم باطری ها متنوع هستن و 0.1c جریان کمی هست و فقط درصورتی ک بخوای ب عمر ایده آل باطری دست پیدا کنید باید با این جریان شارژ کنید , باطری های معمولی قابل شارژ الان حتی تا 2c رو هم ساپرت میکنن باید ب دیتاشیت باطریتون رجوع کنید تا ببینید با چ جریانی باید شارژ بشه
              درصورتی ک باطری شما از دوتا باطری 12 ولتی تشکیل شده بهتره ک هر باطری ب طور جداگانه شارژ بشه و یا اینکه شارژرتون مجهز ب بالانسر باشه
              دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
              اشتباهه ! اون تاپیکی ک گفتم رو بخونید همه توضیحات مورد نیاز رو اونجا قرار دادم
              با سلام:
              برای فول شارژ باتری به روش استاندارد، 1/10 ظرفیت اسمی باتری را محاسبه کنید، سپس کنترل کننده جریان شارژ را حد اکثر روی روی عدد 1/10 محاسبه شده ظرفیت باتری قرار دهید. باتری کم کم شارژ و با گذشت زمان خریان مصرفی کم می شود، هر جا که به حد اقل جریان ( در شارژر های اتوماتیک صفر و غیر اتوماتیک حدود 10 الی 20 میلی آمپر) رسید باتری شما، فول شارژ و ولتاژ بدون بار آن بعد از 10 الی 15 دقیقه 13.2 ولت است.
              حد اکثر ولتاژ برای باتری 12 ولت 14 الی 14.5 ولت می باشد، که این محاسبات در آلترناتور ( دینام) خودرو نیز رعایت شده است . برای 2 عدد باتری سری شده 12 ولت حد اکثر 28 الی 29 ولت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                برای فول شارژ باتری به روش استاندارد، 1/10 ظرفیت اسمی باتری را محاسبه کنید، سپس کنترل کننده جریان شارژ را حد اکثر روی روی عدد 1/10 محاسبه شده ظرفیت باتری قرار دهید.
                باطری ها قدیم با یک دهم شارژ میشدن الان اغلب باطری های لیتیومی با 0.5c شارژ میشن و باطری هایی هم ک با 2c شارژ میشن تو بازار ب وفور یافت میشن پیشنهاد من همچنان مطالعه دیتا شیت ودر صورت نبود دیتاشیت 0.3c رو برای جریان شارژ پیشنهاد میکنم , باطری هایی با قابلیت شارژ 0.1c ب علت اینکه 10 ساعت طول میکشه فول شارژ شن دیگه منسوخ شدن و باطری های امروزه با جریان بالاتری شارژ میشن
                عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

باسلام خدمت ارمین جان و آقای تحیری
                  به نظرم هر جفتتون درسته اما منظور آرمین جان باتری های لیتیومیه و منظور آقای تحیری باتری های سربی اسیده.
                  برای مطالعه بیشتر میتونیم به سایت
                  batteryuniversity.com
                  مراجعه کنیم
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                    باسلام خدمت ارمین جان و آقای تحیری
                    به نظرم هر جفتتون درسته اما منظور آرمین جان باتری های لیتیومیه و منظور آقای تحیری باتری های سربی اسیده.
                    برای مطالعه بیشتر میتونیم به سایت
                    batteryuniversity.com
                    مراجعه کنیم
                    قسمتی از سایت batteryuniversity.com رو تو این تاپیک ترجمه کردم در صورت نیاز بقیه دوستانم میتونن بهش مراجعه کنن

سلام به همگی دیدم عزیزای زیادی هستن که دنبال اطلاعاتی در باره شارژ کردن باتری میپرسن گفتم یه تاپیک بزنم و یه مقدار براتون نوشته بزارم امیدوارم مفید واقع شه این لینک سایته هر چیزی که در باره باتری و شارژ و... بخواین توش هست جامعترین رفرنس باتری هست www.batteryuniversity.com (http://www.batteryuniversity.com) و اینم توضیحات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X