اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد گپ در هسته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد گپ در هسته

با درود و خسته نباشید
    1)وقتی بین هسته فاصله هوایی میزاریم به غیر از اینکه نمیزاره هسته اشباع بشه کار دیگه ای هم میکنه
    2) توی قدرت خروجی تاثیری داره یا نه ؟؟؟
    3)فاصله بین گپ چقدر باید باشه . با کم و زیاد کردنش این فاصله توی خروجی چه تفاوت هایی میبینیم.

پاسخ : سوال در مورد گپ در هسته

سلام
    تصور می کنم سوالتون در مورد منابع تغذیه ی سوییچینگ با توپولوژی فلای بک هست.
    اساس کار فلای بک به زبان ساده اینطور هست که در زمان روشن بودن المان سوییچینگ، انرژی از قسمت اولیه ی مدار و به کمک سیم پیچ به هسته تحویل داده می شود. این انرژی در داخل گپ هوایی ذخیره می شود. انرژی در زمانی که المان سوییچینگ خاموش میشود، از طریق سیم پیچ به مدار ثانویه تحویل داده شده و به ولتاژ و جریان تبدیل میشود.
    در نتیجه میزان گپ ارتباط مستقیم با توان خروجی داشته و باید به دقت محاسبه و رعایت شود.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

چند ماه پیش یه دستگاه جوش درست کردم که جریان زیادی نمیداد . حالا بعد یه مدتی اومدم براش گپ گزاشتم دیدم جریان خروجی واقعا زیاد شد.
      فقط یه کاغذ صاده گزاشته بودم وسطش . اندازه فاصله هوایی چجوری میشه محاسبه کرد ؟؟؟؟

دیدگاه

اگر اشتباه نکنم مربوط به تحلیل مدارات مغناطیسی است که در کتب ماشین 1 مطرح میشود.
        کتاب منابع تغذیه ی سوییچینگ دکتر ابریشمی فر به تحلیل و محاسبات ترانس پرداخته است.
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          چند ماه پیش یه دستگاه جوش درست کردم که جریان زیادی نمیداد . حالا بعد یه مدتی اومدم براش گپ گزاشتم دیدم جریان خروجی واقعا زیاد شد.
          با سلام
          گپ در توپولوژی فلایبک که ماهیت ذخیره انرژی و تحویل در فاز بعدی داره استفاده میشه! ترانس جوشی که ساختید فلایبک نیست و بریدج هست و نیازی به گپ نیست علت جریان دهی پایین احتمالا اشباع شدن هسته به علت دیگریه ولی در اکثر مواقع قرار دادن یک گپ خیلی کم در حد صدم میلیمتر میتونه باعت خنک تر شدن هسته و کارکرد بهتر اون در انتقال انرژی بشه
          جدیدترین ویرایش توسط voyager2020; ۲۱:۳۲ ۱۳۹۵/۱۱/۱۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X