اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی تست هیتر سیمی(المنت)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی تست هیتر سیمی(المنت)

سلام من یه المنت سیمی دارم وقتی میزنم برق کار نمیکنع از کجا بدونم ک سالمه یا خرابه؟

پاسخ : نحوه ی تست هیتر سیمی(المنت)

نوشته اصلی توسط reza kazemi68 نمایش پست ها
    سلام من یه المنت سیمی دارم وقتی میزنم برق کار نمیکنع از کجا بدونم ک سالمه یا خرابه؟
    وقتی میزنی به برق کار نمی کنه ، خوب حتما خرابه دیگه [emoji52] ، از روی ظاهرم میتونی بفهمی ، سیمش جایی قطع شده یا نه ، با اهم متر هم میتونی تستش کنی ، سیمش هرجا قطع شده بود ، وصلش کن درست میشه .

Sent from my Lenovo S5000-H using Tapatalk

دیدگاه

بله ممنون از پاسخ دقیقتون ...المنت سیمی طوریه ک نمیشه دقیق فهمید از کجا قطعه؟ منظورم اینه که باید تست بوق بگیرم یا اینکه مقاومت...من وقتی رو حالت بوق پایه هارو میگیرم نزدیک به هزار و چهارصد اهم مقاومت نشون میده؟ از کجا بفهمم سالمه ؟یه سرچی کنین المنت سیمی عکسشو میبینین متوجه منظورم میشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RAMONA نمایش پست ها
        وقتی میزنی به برق کار نمی کنه ، خوب حتما خرابه دیگه [emoji52] ، از روی ظاهرم میتونی بفهمی ، سیمش جایی قطع شده یا نه ، با اهم متر هم میتونی تستش کنی ، سیمش هرجا قطع شده بود ، وصلش کن درست میشه .
        با سلام:
        اکثر المنت های برقی 220 ولت زیر 100 اهم می باشند، چون در اثرحرارت ، سر سیم ها اکسیده و سیاه می شوند، سر سیم ها را با سنباده یا تیغ بتراشید، سپس اندازه گیری اهمی کنید. اگر اهمتر بینهات را خواند المنت سوخته است.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سیم المنت قطع شده ، یک سیمه که به دور یک سرامیک پیچیده شده ، میتونید سیمو باز کنید از اول بپیچید به دور سرامیک .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X