اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت ساخت سوییچ بین باتری و ولتاژ ورودی مدار به صورت ترانزیستوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی جهت ساخت سوییچ بین باتری و ولتاژ ورودی مدار به صورت ترانزیستوری

سلام دوستان
    چند وقتی هست دنبال یه مدار ترانزیستوری میگردم که بین باتری که توی مدار متصله و مدار روشنه و اینکه بخوایم منبل تغذیه خارجی به مدار وصل کنیم مدار رو از باطری جدا کنه و به منبع متصل کنه دقیقا مانند رله دو حالته که وقتی خاموش هست به یک طرف پلاتین متصله و وقتی به رله ولتاژ میدیم فعال میشه و به سمت دیگه ی پلاتین متصل میشه و با رله مدار رو راه انداختم اما بخاطر تاخیری که بین سوییچ بین پلاتین ها هست برای مدت زمان خیلی کوتاهی ولتاژ مدار افت میکنه و میکرو ریست میشه و نمیخوام این مشکل پیش بیاد و برای همین دنبال یه همچین مداری هستم خیلی گشتم نتونستم پیدا کنم به صورت تکی خودم ساختم ولی اینکه دو حالته باشه نتونستم بسازم

دقیقا عین حالتی که درون لپ تاپ ها هست وقتی شارژر رو متصل میکنیم مدار ولتاژ خودشو از شارژر میگیره و از باتری جدا میشه و حالا با یه مدار شارژی که کاری بهش نداریم باتری شارژ میشه که تقریبا ماننده رله عمل میکنه ولی یه چیز فراتر

با توجه به اینکه ترانزیستور یا فت ها سرعت سوییچ بالایی دارند فکر میکنم که مشکلی پیش نیاد واسه کارم و مداری که مد نظرمه منطقی باشه و اینکه کلا نمیخوام از رله توی مدار استفاده بشه هم خیلی جا گیره هم توی مدار نویز ایجاد میکنه هم بسیار کنده نسبت به کاری که من میخوام انجام بدم و...

لطفا دوستان راهنمایی کنید انشالله از خجالتتون در میام
    با تشکر
    «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

پاسخ : راهنمایی جهت ساخت سوییچ بین باتری و ولتاژ ورودی مدار به صورت ترانزیستوری

سلام
    این مداریو پی اس با دیود
    به نام خدا سلام یه مدار یو پی اس از یه سایت خارجی دیدم بادیود درست کرده بود ولی یه مشکل کوچیک داشت این شد که مشکلشو برطرف کردم وبهینه ترش هم کردم. این مدار: [HIDE-THANKS] [/HIDE-THANKS] باتریB1 تغذیه اصلی هستش یعنی میتونید خروجی یک ترانس رو دی سی کنید وخازن صافی واسش قرار بدید و وصلش کنید به این قسمت. باتری B2 باتری بک اپ

با رله هم من یو پی اس طراحی کردم مشکل نویزو ....هیچی نبوده
    خازن های صد نانو کنار میکرو فراموش نشه مشکلی پیش نمیاد
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      این مداریو پی اس با دیود
      به نام خدا سلام یه مدار یو پی اس از یه سایت خارجی دیدم بادیود درست کرده بود ولی یه مشکل کوچیک داشت این شد که مشکلشو برطرف کردم وبهینه ترش هم کردم. این مدار: [HIDE-THANKS] [/HIDE-THANKS] باتریB1 تغذیه اصلی هستش یعنی میتونید خروجی یک ترانس رو دی سی کنید وخازن صافی واسش قرار بدید و وصلش کنید به این قسمت. باتری B2 باتری بک اپ

با رله هم من یو پی اس طراحی کردم مشکل نویزو ....هیچی نبوده
      خازن های صد نانو کنار میکرو فراموش نشه مشکلی پیش نمیاد
      موفق باشید
      ممنون از پاسختون

مداری که گذاشتید رو قبل از امتحان رله پیاده سازی کرده بودم و خیلی عالی جواب میداد اما دیود ها داغ میشدند و الان که میبینم فکر میکنم این حرارت بخاطر عبور جریان زیاد از دیود بوده و ظاهرا ایرادی نداشته
      من فکر میکردم طراحی همچین مداری اصولی نیست و ممکنه در روشن موندن طولانی مدت مدار مشکلی ایجاد کنه که با دیدن پست مربوط به upsشما تقریبا ابهاماتم رفع شد

پس می فرمایید مداری نیست که عملکردی مانند رله داشته باشه و ترانزیستوری باشه؟ یا دیگه کلا نیازی نیست؟

و مدار دیودی رو پیاده کنم یک روش کاملا اصولی هست یا روش پیشرفته تری داره؟ چون که قراره طرح رو صنعتی کنم و نمیخوام بعد مدار از این قسمت ضعف خاصی نداشته باشه

ولتاژ سوییچ و باتری هم 12 و 19 ولت هست که بین این دو سوییچ میشه

بازم ممنون
      «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid9100 نمایش پست ها
        ممنون از پاسختون

مداری که گذاشتید رو قبل از امتحان رله پیاده سازی کرده بودم و خیلی عالی جواب میداد اما دیود ها داغ میشدند و الان که میبینم فکر میکنم این حرارت بخاطر عبور جریان زیاد از دیود بوده و ظاهرا ایرادی نداشته
        من فکر میکردم طراحی همچین مداری اصولی نیست و ممکنه در روشن موندن طولانی مدت مدار مشکلی ایجاد کنه که با دیدن پست مربوط به upsشما تقریبا ابهاماتم رفع شد

پس می فرمایید مداری نیست که عملکردی مانند رله داشته باشه و ترانزیستوری باشه؟ یا دیگه کلا نیازی نیست؟

و مدار دیودی رو پیاده کنم یک روش کاملا اصولی هست یا روش پیشرفته تری داره؟ چون که قراره طرح رو صنعتی کنم و نمیخوام بعد مدار از این قسمت ضعف خاصی نداشته باشه

ولتاژ سوییچ و باتری هم 12 و 19 ولت هست که بین این دو سوییچ میشه

بازم ممنون
        این مدار مشکلی نداره فقط دیود ها شاتکی یا یولترا فست باشن تا سرعت سوئیچ حد اکثر باشه دیود ها هم نسبت به جریان عبوری انتخاب بشن تا مشکلی نباشه
        خازن خروجی رو هم ظرفیتشو زیاد کنید بسته به جریان مصرف کننده
        فقط یه شارژرخوب به جای شارژر خودش بزارید همین
        موفق باشید
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X