اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی برای سنسور آلتراسونیک(Ultrasonic)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی برای سنسور آلتراسونیک(Ultrasonic)

سلام.من یک سنسور آلتراسونیک (Ultrasonic) خریدم ام دیتا شیتی ندارم.این سنسور چهار تا پایه داره که دو تاش RX وTX و دو تای دیگه VCC وGND هستن و فکر کنم تقویت کننده هم روش هست. حا لا من این رو به میکرو(Atmega32) وصل کردم اما برنامه نویسیش رو بلد نیستم.می خوام توی CodeVisionAVR برنامه بنویسم و فاصله ی اشیا رو بدست بیارم.لطفا اگه کسی می تونه کمکم کنه یا اگه پروژه ی آماده ای داره بفرسه خیلی حیاتیه . با تشکر.

پاسخ : برنامه نویسی برای سنسور آلتراسونیک(Ultrasonic)

سلام
    تو سایت دانشگاه کارنال همین پروژه به زبون سی هست

تو خود سایتم سرچ کنی چیزای خوبی گیر می اری
    ممنون
    زندگی یه فرصته

دیدگاه

ببخشید سنسور 4پایه را ازکجاگیر اوردیدچون من گشتم فقط 2 پایه بود حالا این ضد اب(شبکه دار نیست)؟؟؟ برنامه این تاحدی در این سایت هست

www.pnkavosh.com

دیدگاه

سلام.یه دوستام از تهران خریده.آدرس سایت فروشگاه:www.chip-electronic.com
        :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_P200

سلام.من یک سنسور آلتراسونیک (Ultrasonic) خریدم ام دیتا شیتی ندارم.این سنسور چهار تا پایه داره که دو تاش RX وTX و دو تای دیگه VCC وGND هستن و فکر کنم تقویت کننده هم روش هست. حا لا من این رو به میکرو(Atmega32) وصل کردم اما برنامه نویسیش رو بلد نیستم.می خوام توی CodeVisionAVR برنامه بنویسم و فاصله ی اشیا رو بدست بیارم.لطفا اگه کسی می تونه کمکم کنه یا اگه پروژه ی آماده ای داره بفرسه خیلی حیاتیه . با تشکر.
          منم یه 4 پایه 11.500 'گیر اوردم ولی نتونستم راش بندازم!!! :sad: عکسشو براتون میزام سایتم داره یه برنامه برای AVR هم داره ولی خیلی بد توضیح داده....

دیدگاه

اینم عکسش اینم سایتش

www.pnkavosh.com

من که هرچی باهاش ور رفتم نتونستم راش بندازم طرز کارش اینطوریه که یکی از پایه هاشو 1 میکنی ( +5 ولت ) بعد از دریافت سیگنال در گیرنده خروجی 1 ( +5 ) میشود ....

ولی خروجیش همهشه 2.2 کمتر نمیشه!!! نمیدونم چیکارش کنم و یه پتانسو متر هم داره که باهاش میشه حساسیت مدارو تنظیم کرد ولی فقط مدت زمانی که خروجی 5 ولت میشه رو کنترول میکنه ! و کم و زیادش میکنه!!! :sad:

با خودشون تماس گرفتم گفتن مدار کار میکنه و ممکنه در خروجی فرکانس داشته باشی و با ولت متر نمیشه فهمید و از این حرفا حالا با اوسیلسکوپ وصلش نکردم هنوز ....

دیدگاه

salam
              ye sensore ultrasonic gereftam
              girande va ferestandash jodast
              yekish kuchiktare
              ba avr mikham rash bendazam
              madarate vaset va barnamasho nemidunam :applause:

دیدگاه

با سلام به دوستان
                من تا حالا با ماژول های ultrasonic کار نکردم :cry2:
                من می خواستم بدونم کدام ماژول رو خریداری کنم؟
                واز کجا یا کدام سایت (لطفا قیمتشو بگین)

ممنون میشم کمک کنید :nice:

دیدگاه

سلام آروین جان ، این ماژول که عکسش رو گذاشتی من رو هم داره دیونه میکنه ، قبلا یکی از دوستان گرفته بود از همین شرکت ولی اون زمان قسمت اوسیلاتور با 555 بود ، راضی بود ولی من هم یکی عین شما گرفتم ، اعصابم رو خورد کرده ، شما خروجی پایه echo رو با اسکوپ نگاه کن یک موج ramp داره میده بیرون در صورتی که باید به اشباه بره و با خروجیش صفر باشه( مقایسه گر ولتاز در طبقه آخر ) ، من که هیج جوری نتونستم تحلیلش کنم، آخه قبلا یکی دیگه رو قدیما مونتاژ کرده بودم ، بردش کم بود ولی مثل باقلوا جواب میداد این دفعه ای رفتم این یکی رو خریدم که زودی کارم راه بیوفته ولی

این دو روز تعطیلی هم بگذره بلایی سرش می دم که دیگه یادش نره :twisted:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی یعقوبی
                    سلام آروین جان ، این ماژول که عکسش رو گذاشتی من رو هم داره دیونه میکنه ، قبلا یکی از دوستان گرفته بود از همین شرکت ولی اون زمان قسمت اوسیلاتور با 555 بود ، راضی بود ولی من هم یکی عین شما گرفتم ، اعصابم رو خورد کرده ، شما خروجی پایه echo رو با اسکوپ نگاه کن یک موج ramp داره میده بیرون در صورتی که باید به اشباه بره و با خروجیش صفر باشه( مقایسه گر ولتاز در طبقه آخر ) ، من که هیج جوری نتونستم تحلیلش کنم، آخه قبلا یکی دیگه رو قدیما مونتاژ کرده بودم ، بردش کم بود ولی مثل باقلوا جواب میداد این دفعه ای رفتم این یکی رو خریدم که زودی کارم راه بیوفته ولی

این دو روز تعطیلی هم بگذره بلایی سرش می دم که دیگه یادش نره :twisted:

خیلی وقته که سر بهش نزدم خیلی هم خاک خورده! ولی با اسکپ خروجی شو دیدم مشکلی نداشت ولی نمیدونم چرا میکرو نمیتونست خروجیرو ببینه شاید بخاصر کمبودن سطح ولتاژ خروچی بود. منم گذاشتمش کنار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbas68
                      با سلام به دوستان
                      من تا حالا با ماژول های ultrasonic کار نکردم :cry2:
                      من می خواستم بدونم کدام ماژول رو خریداری کنم؟
                      واز کجا یا کدام سایت (لطفا قیمتشو بگین)

ممنون میشم کمک کنید :nice:
                      با سلام

آقا کسی نیست کمک کنه؟

دیدگاه

سلام دوستان من با این ماژول کار کردم و هیچ مشکلی باهاش نداشتم و تونستم فاصله 2.5 متر رو با دقت میلیمتر اندازه بگیرم
                        من حتی اون رو روی یک ربات هم سوار کردم که با این امواج نقشه دو بعدی محیط رو میکشد مقالات رو براتون گذاشتم سوالی بو در خدمتم

http://www.esud83.mihanblog.com/post/126

http://www.esud83.mihanblog.com/post/137
                        www.tehranelec.com

دیدگاه

ba salam , man mitunam ta faseleye 40cm ro andaze beghiram vali bishtar az uno na , kasi mitune komak kone ?

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X