ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2008/09/25
    90
    0

برنامه نویسی برای سنسور آلتراسونیک(Ultrasonic)

سلام.من یک سنسور آلتراسونیک (Ultrasonic) خریدم ام دیتا شیتی ندارم.این سنسور چهار تا پایه داره که دو تاش RX وTX و دو تای دیگه VCC وGND هستن و فکر کنم تقویت کننده هم روش هست. حا لا من این رو به میکرو(Atmega32) وصل کردم اما برنامه نویسیش رو بلد نیستم.می خوام توی CodeVisionAVR برنامه بنویسم و فاصله ی اشیا رو بدست بیارم.لطفا اگه کسی می تونه کمکم کنه یا اگه پروژه ی آماده ای داره بفرسه خیلی حیاتیه . با تشکر.
    2007/07/18
    C:\Windows\Temp
    344
    2

پاسخ : برنامه نویسی برای سنسور آلتراسونیک(Ultrasonic)

سلام
    تو سایت دانشگاه کارنال همین پروژه به زبون سی هست

تو خود سایتم سرچ کنی چیزای خوبی گیر می اری
    ممنون
    زندگی یه فرصته
    2008/05/01
    7
    0

ببخشید سنسور 4پایه را ازکجاگیر اوردیدچون من گشتم فقط 2 پایه بود حالا این ضد اب(شبکه دار نیست)؟؟؟ برنامه این تاحدی در این سایت هست

www.pnkavosh.com
    2008/09/25
    90
    0

سلام.یه دوستام از تهران خریده.آدرس سایت فروشگاه:www.chip-electronic.com
    :smile:
    2008/09/29
    5,614
    229

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_P200

سلام.من یک سنسور آلتراسونیک (Ultrasonic) خریدم ام دیتا شیتی ندارم.این سنسور چهار تا پایه داره که دو تاش RX وTX و دو تای دیگه VCC وGND هستن و فکر کنم تقویت کننده هم روش هست. حا لا من این رو به میکرو(Atmega32) وصل کردم اما برنامه نویسیش رو بلد نیستم.می خوام توی CodeVisionAVR برنامه بنویسم و فاصله ی اشیا رو بدست بیارم.لطفا اگه کسی می تونه کمکم کنه یا اگه پروژه ی آماده ای داره بفرسه خیلی حیاتیه . با تشکر.
    منم يه 4 پايه 11.500 'گير اوردم ولي نتونستم راش بندازم!!! :sad: عكسشو براتون ميزام سايتم داره يه برنامه براي AVR هم داره ولي خيلي بد توضيح داده....
    گویند کسان بهشت با حور خوش است - من میگویم که آب انگور خوش است - این نقد بگیر و آن نسیه بگزار - کآواز دهول شنیدن از دور خوش است
    2008/09/29
    5,614
    229

اينم عكسش اينم سايتش

www.pnkavosh.com

من كه هرچي باهاش ور رفتم نتونستم راش بندازم طرز كارش اينطوريه كه يكي از پايه هاشو 1 ميكني ( +5 ولت ) بعد از دريافت سيگنال در گيرنده خروجي 1 ( +5 ) ميشود ....

ولي خروجيش همهشه 2.2 كمتر نميشه!!! نميدونم چيكارش كنم و يه پتانسو متر هم داره كه باهاش ميشه حساسيت مدارو تنظيم كرد ولي فقط مدت زماني كه خروجي 5 ولت ميشه رو كنترول ميكنه ! و كم و زيادش ميكنه!!! :sad:

با خودشون تماس گرفتم گفتن مدار كار ميكنه و ممكنه در خروجي فركانس داشته باشي و با ولت متر نميشه فهميد و از اين حرفا حالا با اوسيلسكوپ وصلش نكردم هنوز ....

گویند کسان بهشت با حور خوش است - من میگویم که آب انگور خوش است - این نقد بگیر و آن نسیه بگزار - کآواز دهول شنیدن از دور خوش است
    2008/10/12
    7
    0

salam
    ye sensore ultrasonic gereftam
    girande va ferestandash jodast
    yekish kuchiktare
    ba avr mikham rash bendazam
    madarate vaset va barnamasho nemidunam :applause:
    2009/05/02
    7
    0

با سلام به دوستان
    من تا حالا با ماژول های ultrasonic کار نکردم :cry2:
    من می خواستم بدونم کدام ماژول رو خریداری کنم؟
    واز کجا یا کدام سایت (لطفا قیمتشو بگین)

ممنون میشم کمک کنید :nice:
    2006/05/01
    -
    468
    2

سلام آروین جان ، این ماژول که عکسش رو گذاشتی من رو هم داره دیونه میکنه ، قبلا یکی از دوستان گرفته بود از همین شرکت ولی اون زمان قسمت اوسیلاتور با 555 بود ، راضی بود ولی من هم یکی عین شما گرفتم ، اعصابم رو خورد کرده ، شما خروجی پایه echo رو با اسکوپ نگاه کن یک موج ramp داره میده بیرون در صورتی که باید به اشباه بره و با خروجیش صفر باشه( مقایسه گر ولتاز در طبقه آخر ) ، من که هیج جوری نتونستم تحلیلش کنم، آخه قبلا یکی دیگه رو قدیما مونتاژ کرده بودم ، بردش کم بود ولی مثل باقلوا جواب میداد این دفعه ای رفتم این یکی رو خریدم که زودی کارم راه بیوفته ولی

این دو روز تعطیلی هم بگذره بلایی سرش می دم که دیگه یادش نره :twisted:

2008/09/29
    5,614
    229

نقل قول نوشته اصلی توسط علي يعقوبي
    سلام آروین جان ، این ماژول که عکسش رو گذاشتی من رو هم داره دیونه میکنه ، قبلا یکی از دوستان گرفته بود از همین شرکت ولی اون زمان قسمت اوسیلاتور با 555 بود ، راضی بود ولی من هم یکی عین شما گرفتم ، اعصابم رو خورد کرده ، شما خروجی پایه echo رو با اسکوپ نگاه کن یک موج ramp داره میده بیرون در صورتی که باید به اشباه بره و با خروجیش صفر باشه( مقایسه گر ولتاز در طبقه آخر ) ، من که هیج جوری نتونستم تحلیلش کنم، آخه قبلا یکی دیگه رو قدیما مونتاژ کرده بودم ، بردش کم بود ولی مثل باقلوا جواب میداد این دفعه ای رفتم این یکی رو خریدم که زودی کارم راه بیوفته ولی

این دو روز تعطیلی هم بگذره بلایی سرش می دم که دیگه یادش نره :twisted:

خيلي وقته كه سر بهش نزدم خيلي هم خاك خورده! ولي با اسكپ خروجي شو ديدم مشكلي نداشت ولي نميدونم چرا ميكرو نميتونست خروجيرو ببينه شايد بخاصر كمبودن سطح ولتاژ خروچي بود. منم گذاشتمش كنار
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13