اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه از ایمنی مایکروفر خود مطمئن شویم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه از ایمنی مایکروفر خود مطمئن شویم؟

باسلام
    اول از همه علت اینکه این تاپیک رو در این انجمن زدم رو بگم.....میدونیم که مایکروفر دارای مگنترونه که امواج فرکانس بالا(حدود 2.4 گیگاهرتز)تولید میکنه پس یه جورایی با مخابرات بی ارتباط نیست....از طرف دیگه اگر این تاپیک رو در گفتگوی عمومی می زدم بعد از مدتی حذف میشد که فکر میکنم این مطلب ارزش حذف نشدن رو داره....باز هم اگر مدیران صلاح بر حذف یا جابجایی دونستن که هیچ.....
    بگذریم.....

همونطور که در بالا گفتم مایکروفر با تولید امواجی با فرکانسی حدود 2.4 گیگاهرتز باعث به نوسان انداختن و لرزش مولکول های آب میشه و هرچیزی که آب تو باشه رو گرم میکنه....اینکه ایا این کار سرطان زا هست یا نه رو خیلی جاها بحث کردن و قرار نیست اینجا در موردش صحبت کنم.....اما چیزی که بدیهیه اگر امواج مایکروفر به بیرون درز کنه مسلما خطرساز خواهد بود که به همین دلیل هم بدنه و محفظه مایکروفر هارو طوری میسازن که هیچ موجی به بیرون درز نکنه.
    اما شاید با ضربه خوردن دستگاه و یا در دستگاه های بی کیفیت اینطور نباشه و مقدار هرچند اندکی از امواج به بیرون درز داشته باشه که میتونه مشکل ساز بشه.
    در این تاپیک قصد دارم روشی رو که از استاد عزیزمون یاد گرفتم رو بگم و در دسترس همه قرار بدم.
    میدونیم که وای فای و بلوتوث هم در رنج فرکانسی نزدیک به مایکروفر(همون 2.4 گیگاهرتز )کار میکنن.....خب محفظه مایکروفر باید تماما امواج در این رنج فرکانسی رو شیلد کنه........پس اگر یک تلفن همراه که در حال دانلود از طریق وای فای هست و یا در حال دریافت فایل از طریق بلوتوث و یا وای فای(همون زاپیا و ....)هست رو بگذاریم داخل مایکروفر و درب مایکروفر رو ببندیم باید دریافت فایل قطع بشه و اگر این دریافت فایل قطع نشه باید گفت که مطعثفانه(همون متاسفانه منظورمه)مایکروفر شما شیلد نیست و امواجش به بیرون درز میکنه

حالا اینکه این مقدار درز کردن چقدر هست و چکار باید بکنین رو دیگه خودتون باید در موردش فکر کنین....اما چیزی که هست اینه که به احتمال خیلی قوی این درز امواج از طریق درب دستگاه باشه و بعیده که از بدنه موجی رد بشه...پس اگر باز هم خواستین از اون دستگاه استفاده کنین سعی کنین جلوی دربش و مخصوصا نزدیک بهش نشین

نکته بسیار بسیار مهمی که حتما باید بهش توجه کنین اینه که به هیچ وجه...بازم تاکید میکنم....به هییییییییییییییییییچ وجه وقتی تلفنتون داخا مایکروفره ،مایکروفر رو روشن نکنید که این کار برابر است با انفجار تلفن نازنین.
    در کل مایکروفر امواج خیلی خطرناکی تولید میکنه که اگر از محفظه اش بیاد بیرون............بقیشو نمیگم....فقط هیچ وقت با مایکروفر شوخی نکنید!
    جدیدترین ویرایش توسط سیدعلی.م; ۱۸:۵۳ ۱۳۹۵/۱۱/۱۴.
    ................Fx7SAM................

پاسخ : چگونه از ایمنی مایکروفر خود مطمئن شویم؟

با تشکر از تاپیکی که زدید و راهکار خوبی که نوشتید اما چون امواج مایکرویو صرفا به ارتعاش مولکول آب بسنده می کنند مانند امواج فرکانس بالای UV و بالاتر، امکان آسیب به DNA داخل هسته ی سلول را مطلقا ندارند این بکنار، امواج مایکرویو اگر مقدار کم هم درز کنند طبعا باعث سوزش پوست و به ویژه بافت ملتحمه ی چشم که خیلی حساس تر از پوست است می شوند

دیدگاه

در مورد توانایی امواجدر اسیب به DNA اطلاعات درستی ندارم اما میدونم درز امواج به بیرون و قرار گرفتن در معرض این امواج در دراز مدت مشکل ساز خواهد بود علی الخصوص برای کودکان
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
        در مورد توانایی امواجدر اسیب به DNA اطلاعات درستی ندارم اما میدونم درز امواج به بیرون و قرار گرفتن در معرض این امواج در دراز مدت مشکل ساز خواهد بود علی الخصوص برای کودکان
        به سهم خودم ممنون خواهم شد اگر دانسته های خودتان در زمینه ی ضرر باند 2.4GHz برای کودکان را از مراجع علمی معتبر حاصل پژوهش به اشتراک بگذارید چون هنوز نتوانستم گیر بیاورم البته عرصه ی وب مطالب غیرعلمی که غیرمتخصصین نوشتند زیاد است که طبعا محلی از اعراب ندارد
        البته تا جاییکه می دانیم امواج میلیمتری اساسا بسبب فرکانس کمتر ، انرژی کمتری حتی نسبت به نور مرئی و فروسرخ دارند و توانایی آسیب زایی به ماده ی وراثتی (که سرطان از همین ناشی می شود) ندارند
        اما چون شدت و دامنه ی بیشتری در لامپ مگنترون تولید می شود موجب جنبش مولکولهای آب ، جوش آمدن آب و گرم شدن اجسام آبدار می شود و کلا همین مساله باعث شد موقع جنگ جهانی دوم متوجه اثر گرمازایی امواج مایکروویو در رادارها شوند
        ظاهرا تا آنجا که پژوهشهای معتبر نشان داده درز تابش فوق بسبب همین سوزاندنش می تواند به بافتهای بیرونی چشم مثل قرنیه و صلبیه و ملتحمه آسیب ناشی از سوزاندن بزند
        اخیرا هم سلاحههای قدرتمندی مبتنی بر این تابش برای ضدشورش استفاده می شود که طبعا باعث سوزاندن لحظه ای مردم (شبیه شوک) و فراری دادنشان می شود البته در ویدئوهایی که در تست آن روی وب قرار دارد، آزمایش شوندگان عینک به چشم دارند (به همان دلیلی که بالا گفته شد)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X