اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال عجیب پس از نصب Raspbian

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال عجیب پس از نصب Raspbian

سلام دوستان؛
    من برد Raspberry pi 3 رو از فروشگاه خریدم و آخرین نسخه سیستم عامل Raspbian رو روی یک SD card هشت گیگاباتی کلاس 10 که از Eca خریده بودم ریختم و با روشی که گفته شده بود نصب کردم؛ سیستم عامل به درستی بوت میشه و برنامه ها اجرا میشه و مشکلی نیس ؛ بعد از این که از داخل سیستم عامل برد رو Shutdown میکنم و دستگاه کامل خاموش میشه؛ برق رو قطع و وصل می کنم تا روشن بشه ولی این دفعه میانه راه Error میده که یکی از فایل ها مشکل داره و سیستم عامل بالا نمیاد؛ و باید دوباره ایمیج رو با کامپیوتر بریزم روی کارت تا درست بشه. علت چیه؟؟؟

پ.ن : منبع تغذیه سوئیچینگ سه آمپری دارم و با ورژن قدیمی تر Raspbian هم چک کردم همین مشکل رو داشت.
    جدیدترین ویرایش توسط yaser1373; ۱۵:۰۷ ۱۳۹۵/۱۱/۱۵.
    تاريک ترين وقت شب درست قبل از طلوعـــــــــــه ....

پاسخ : اشکال عجیب پس از نصب Raspbian

با سلام

دلیل مشکل شما رو نمیدونم، اما یه نکته و اونهم اینکه اگر هنگام دسترسی rpi به sd مشکلی تو تغذیه باشه، سیستم عامل غیر قابل استفاده میشه، حالا یا باید از لینوکس pc درستش کرد و یا از اول ایمیج ریخت. این پدیده خیلی اتفاق میافته،تو فروم خود rpi هم میتونید ببینید.

کاری که من میکنم، اینه که سیستم عامل رو روی usb flash نصب میکنم،و فقط قسمت boot که کم حجم هم هست رو داخل sd میریزم، اینطوری خیلی سیستم پایدار میشه، چرا که sd فقط موقع بالا اومدن سیستم درگیره و بعدش فقط فلش درگیره، و اون هم از این بلاها سرش نمیاد،

آموزش این کار تو فروم rpi هست
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

ممنون از شما

توی انجمن Raspberry باید چی سرچ کنم؟؟
      تاريک ترين وقت شب درست قبل از طلوعـــــــــــه ....

دیدگاه

The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X