اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه نقطه زنی باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه نقطه زنی باطری

با سلام
    کسی از دوستان درمورد دستگاه نقطه زنی باطری واسه پک کردن اطلاعات داره ک ساختار داخلیشون چطوریه.تو مشهد نیست ک گیر بیارم گفتم اگه بشه خودم بسازم

پاسخ : دستگاه نقطه زنی باطری

درود.
    لینک
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Elecgsm نمایش پست ها
      با سلام
      کسی از دوستان درمورد دستگاه نقطه زنی باطری واسه پک کردن اطلاعات داره ک ساختار داخلیشون چطوریه.تو مشهد نیست ک گیر بیارم گفتم اگه بشه خودم بسازم
      با سلام:
      من با یک باتری 12 ولت 7 آمپر ساعت و یک عدد میخ نوک تیز، توانستم اکثر پلیت های باتری را به یک دیگر نقطه جوش کنم. حتی دو فلز نازک را. روش کار به این صورت است که قطب منفی باتری را به یک طرف فلز و قطب مثبت را با یک سیم ضخیم، به یک میخ نوک تیزمحکم وصل می کنیم. سپس با فشردن لحظه ای میخ به پلیت یا نوار فلزی نازک، که طرف دیگرش به قطب منفی باتری متصل شده یک جوش نقطه ای حاصل می شود.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        من با یک باتری 12 ولت 7 آمپر ساعت و یک عدد میخ نوک تیز، توانستم اکثر پلیت های باتری را به یک دیگر نقطه جوش کنم. حتی دو فلز نازک را. روش کار به این صورت است که قطب منفی باتری را به یک طرف فلز و قطب مثبت را با یک سیم ضخیم، به یک میخ نوک تیزمحکم وصل می کنیم. سپس با فشردن لحظه ای میخ به پلیت یا نوار فلزی نازک، که طرف دیگرش به قطب منفی باتری متصل شده یک جوش نقطه ای حاصل می شود.
        باتشکر
        علی اقا کلیپای زیادی تو نت دیدم اما ساختار ونقشه ای ندارن ک از داخل بدونم چ قطعات یا مداری داره/اخه اونایی ک من دیدم بسته شده یا واسه نقطه کاریای خیلی قوی بودن

من ی ترانس 30V 5A دارم ک هزینم کمتر شه امکانش هست راهنمایی کنین بیشتر

دیدگاه

باتشکر
          علی اقا کلیپای زیادی تو نت دیدم اما ساختار ونقشه ای ندارن ک از داخل بدونم چ قطعات یا مداری داره/اخه اونایی ک من دیدم بسته شده یا واسه نقطه کاریای خیلی قوی بودن
          با سلام:
          من نقشه ای مشاهده نکردم، زیرا نقشه این گونه دستگاه ها را معمولا در اینترنت انتشار نمی دهند. اما در این گونه دستگاه ها ولتاژ را پائین و آمپر را بالا می گیرند، تا شاهد جرقه شدید نباشند. اگر ترانس220 ولت به 12 ولت 10 آمپر داشتید، خروجی را با یک پل دیود 25 آمپری یک سو کنید و به خروجی خازن وصل نکنید. ( بمنظور جلوگیری از جرقه شدید). امتحان کنید، سپس بخرید. ( اگر توانستید این ترانس را از دوستان یا آشنایان بصورت امانی گرفته و آزمایش کنید)
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            اگر در باز کردن ترانس تخصص داری
            اگر 5 امپر 30 وت هست !!!همون ترانسی روکه داری باز کن بوبین که ازاد شد سیم پیچ ثانویه رو باز کن و تعداد دور رو بشمار
            حالا تقسیم بر 30 کن دور بر ولت بدست میاد
            یه عایق اساسی نسوز روی لایه اولیه بپیچ
            بعد باسیم مسی نمره 2 (میلی متر)به اندازه یک تا نهایتا دوولت دور هسته بپیج و عایق بندی رو کامل کن وهسته رو جا بزن
            این میشه ترانس نقطه جوش شما
            حالا دیگه نوبت اضافه کردن دیود ومابقی کارهاست ............
            این روش ساخت یه نقطه جوش ساده برای کارهای ظریف هست ولی در رابطه با خود باطری من تجربه ای ندارم و نمیدونم مراحل کار چیه

دیدگاه

مدل خانگی این دستگاهها از چندتا خازن و یک منبع تغذیه معمولی تشکیل شده جمعا ۵ هزار تومان نمیشه
              سرچ کنید توی نت مدارهاش زیادن

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

دیدگاه

سلام. میدونم تاپیک قدیمیله ولی هم جوابی برای این سوال دارم که شاید سوال دیگران هم باشد.
                و هم سوالی از عزیزان دارم.
                پاسخ به سوال استارتر تاپیک :
                راه اول :
                از ترانس مایکروویو استفاده کنید
                باید ابتدا ترانس را باز کنید بعد سیم پیچ ثانویه را کاملا باز کرده و دور بیندازید. با سیم مس ضخیم مثلا 4 یا حتی سیم های خیلی ضخیم مثل کابل جوشکاری (کابل جوش اینورتر ها) یک و نیم یا دو دور بپیچین. سر سیم های ضخیم میخ یا هر چیز نوک تیز فلزی مقاوم نصب کنید و نقطه جوش بزنید. فقط نباید مدت زیاد نگه دارید چون ترانس توان این رو داره که میخ رو در 15 ثانیه مذاب کنه.

راه دوم :
                از باتری ماشین یا باتری های سیلد لید اسید (SLA) یا همون سرب اسید استفاده کنید. برای مثال دوازده ولت 7.5 آمپر یا هرچه آمپر بالاتر دوام و تعداد نقطه جوش بیشتر.
                هم میتونین از روشی که یکی از عزیزان ذکر کردن استفاده کنید. هم میتونین مثبت و منفی باتری رو به دوتا میخ یا سیم مس ضخیم نوک تیز شده وصل کنید و اون ها رو با فاصله مناسب از هم دور یک شیء مثل چوب بستنی چسب بزنین و الکترود آماده شده رو به پلیت که روی باتری قرار دادید بزنین تا جوش نقطه ای دو نقطه داشته باشید. روشی که اون عزیز ذکر کردن نقطه جوش تک نقطه میزنه.

سوال بنده : پلیت های نازکی که سر باتری ها نقطه جوش میزنن رو از کجا باید تهیه کرد؟ مشهد فقط کیلویی میفروشن. هر دو کیلو 180 هزار تومن زیر 2 کیلو هم نمیفروشن!
                من یک رول واسه استفاده خانگی میخوام. همینطور سایز بندی روکش های حرارتی طلقی که دور باتری ها میکشن و حرارت میدن تا جمع شه (ترموفیت). اگر مشهد یا تهران ادرسی دارید که این موارد رو داشته باشه خیلی کمک بزرگی بهم کردید. با تشکر. حسینی
                جدیدترین ویرایش توسط viiictor; ۲۳:۵۵ ۱۳۹۶/۰۳/۲۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X