اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه مثلثی 220 ولت 1 کیلو هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه مثلثی 220 ولت 1 کیلو هرتز

با عرض سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    برای کاری میخوام یه منبع تغذیه بسازم که ولتاژ 220 شهر رو تبدیل کنه به یه ولتاژ 220 مثلثی با فرکانس 1 کیلوهرتز و جریان خروجی هم حداکثر 100 میلی آمپره.
    چیزی که به ذهن خودم رسید ایجاد یه موج مربعی و بعد یه مرحله تقویت ولتاژ و بعد تقویت جریان و در نهایت مدار انتگرال گیر.
    اگر دوستانی که تجربه دارند نظر بدن چقدر این طرح عملیه. در غیر این صورت چه راه بهتر و ساده تری برای این بازه ی کاری پیشنهاد میدن
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

پاسخ : ساخت منبع تغذیه مثلثی 220 ولت 1 کیلو هرتز

سلام
    من فکر میکنم بهترین راه ساخت یه موج مثلثی ولتاژ پایینه و بعد تقویت دامنه اون با ترانزیستور در ناحیه فعال .
    یه مقدار اتلاف خواهید داشت ولی اگر مدار خوب طراحی بشه فکر میکنم بهترین نتیجه و در عین حال ساده ترین راه باشه
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
      سلام
      من فکر میکنم بهترین راه ساخت یه موج مثلثی ولتاژ پایینه و بعد تقویت دامنه اون با ترانزیستور در ناحیه فعال .
      یه مقدار اتلاف خواهید داشت ولی اگر مدار خوب طراحی بشه فکر میکنم بهترین نتیجه و در عین حال ساده ترین راه باشه
      ممنون از پاسخگویی
      خب اگر بخوام از اول موج مثلثی استفاده کنم، چون میخوام موج رو تمام دامنه تقویت کنم و باید در ناحیه تقویت ترانزیستورها باشه به نظرتون اعوجاج عبور از صفر نخواهد داشت؟؟؟
      اما در حالتی که مربعی باشه مدار تقویت کننده در حالت روشن و خاموش استفاده میشه و نیازی به ناحیه تقویت نیست و در نهایت از یک انتگرال گیر استفاده میکنیم. هرچند که افت داریم اما در عوض تا حد زیادی شکل موج بدون اعوجاجه
      البته اگر دوستان نظرات دیگه ای دارند خوشحال میشم بدونم
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

بله....از نظر اینکه کنترل ترانزیستور در ناحیه قطع و وصل راحت تره درست میگین
        اما فکر میکنم تبدیل مربعی به مثلثی کار خیلی اسونی نباشه و اذیت کنه.....روی کاغذ همه چی خوبه ولی در عمل.....!
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X