اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد شارژر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد شارژر

سلام خدمت اساتید عزیز
    بنده با کمک avr یه ساعت دیجیتال درست کردم و بخاطر رومیزی بودنش اطرافش رو ال ای دی سفید گذاشتم تا در مواقع قطع برق بعنوان چراغ اضطراری عمل کنه و همچنین بعنوان چراغ خواب چون شدت روشناییش قابل تنظیمه.و البته برا باطریش از یک باطری موتورسیکلت که داشتم استفاده کردم.
    برا شارژ باطری پروسه ای تو برنامم گذاشتم که مقدار ولتاژ باطری رو دقیقا به 13 ولت برسونه و بعد از رسیدن به 13 شارژ متوقف بشه تا زمانی که ولتاژ باطری برسه به 12.5 و مجدد شروع به شارژ میکنه
    آداپتور مورد استفاده هم 15 ولت 1 آمپر هست.
    ضمنا در طی روز از ساعت 11 الی 3 بعداز ظهر کلا شارژ قطع میشه تا باطری به اصطلاح دشارژ بشه.(البته هنوز بطور کامل تست نشده و شاید این زمان کمتر بشه)
    تا اینجا با سیستم شارژ مشکلی نیست چون در ثانیه چندهزار مرتبه این پروسه شارژ کنترل میشه و ترانزیستور آخر هم از tip127 استفاده کردم.ینی از میکرو یدونه 2222 روشن میشه و اون هم 127 رو روشن میکنه.
    اینارو گفتم تا بدونید با برنامه نویسی و سیستم اندازه گیزی مشکل خاصی ندارم. و اما موششششکلللل

یه دینام یا بعبارتی یه بوبین برا موتورسیکلت هست که خروجیش سه تا سیمه و از سه دسته بوبین خارج شده و انتهای سه سیم به هم بسته شده که فک کنم میشه حالت ستاره.
    من از دوتا سیمش استفاده کردم و دادم به پل دیود که اون پل دیود برا دینام ماشین بوده و خروجی رو که میگیرم در حالت عادی حدود 20 ولت هست و موقعی که گاز میدی به 60 یا هفتاد میرسه و هنگام تخت گاز از صد رد میشه
    و اینجاس که هر ترانزیستور و حتی igbt هم گذاشتم بازم موقع گاز دادن میسوزن
    لطفا منو در باره درایو صحیح مدار راهنمایی کنید.
    ضمنا موقعی که سیم خروجی از دیود رو مستقیم به باطری 12 ولت 40 آمپر میزنم آمپر به بالای هفت و ولتاژ باطری بالاتر از 18 میرسه
    جدیدترین ویرایش توسط mehdi29665; ۱۲:۱۲ ۱۳۹۵/۱۱/۱۹.

پاسخ : راهنمایی در مورد شارژر

انجمن تخصصی برق و الکترونیک ومرکز تخصصی میکروکنترلر ARM و مینی پی سی در ایران
    جدیدترین ویرایش توسط mehdi29665; ۱۳:۵۶ ۱۳۹۵/۱۱/۱۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X