اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش صوت با 18f46k80

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پردازش صوت با 18f46k80

سلام من میخواستم با استفاده از میکرو بیام یه اکو تکرار و یه اکولایزر بسازم با استفاده از میکرو pic
    سوالم اینه که ایا امکانش هست میتونم چنینی کاری انجام بدم؟چطوری؟!
    ممنون

پاسخ : پردازش صوت با 18f46k80

برای اکو و اکوالایزر آی سی هایی در کیفیت های مختلف ساخته شده اند
    برای مثال آی سی های pt2389 و pt2388 که البته کیفیت مطلوبی ندارند !
    من این آی سی ها رو از سایت روبوایکیو تهیه کردم که البته پیشنهاد میکنم از اون جا خرید نکنی

برای این که با میکرو اکوالایزر بسازی باید ابتدا برنامه ای بنویسی که بتونه صدای ضبط شده رو از مموری بخونه و پردازش کنه یعنی بازه های مختلف فرکانسی صدا رو پیدا کنه و بتونه دامنه هر بازه فرکانسی رو مطابق با میل شما کم و زیاد کنه به این میگن اکوالایزر تازه بعدش باید کد صدای تغییر یافته رو به یه آی سی دیکد کننده صدا ( مثلا vs1003 ) بدی تا صدا تولید بشه
    من الان سرباز هستم و وقتی برای این کارا ندارم الانم تو مرخصی هستم اما شخصا علاقه مند به الکترونیک و برنامه نویسی هستم و تا قبل از سربازی خیلی دنبال انجام پروژه ها بودم
    اما این پروژه ای که شما میگید پیچیده هستش و تا حالا حتی سمتشم نرفتم و خودش از چند تا پروژه تشکیل میشه :
    1_کار با مموری کارد ( micro sd )
    2_پردازش کد صدا
    3_کار با آی سی vs1003

از این سه تا که نام بردم دومی از همش سختر هست
    کار با مموری و آی سی vs1003 رو که بچه ها انجام دادن و اگه تحقیق کنی مطالب خوبی بدست میاری اما برای پردازش کد صدا تا حالا نشنیدم کسی این کار رو کرده باشه

ضمنا من با زبان c و میکرو avr کار میکنم و تا حالا حتی یه بار هم با میکروهای pic کار نکردم و باید بگم از رده خارج شده هستن و بهتره با avr کار کنی
    من فعلا دارم میکرو arm یاد میگیرم که برای این جور کارا خیلی مناسب تر هستش حتی تو سربازی هم که میرم کتاب میبرم مطالعه میکنم

پیشنهاد میکنم بری زبان c و میکرو arm یاد بگیری که البته کمی سخت هست و البته هزینه هاش نسبت به avr و pic بالاتره . . .

بهر حال موفق باشید
    جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۴:۲۳ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲.
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

باید بری دنبال dsp فقط با اون میتونید خیلی راحت اکولایزر و افکتوروو...بسازید البته کمی مشکله نوشتن برنامه اش

دیدگاه

بله میشه اقای کی نژاد با ایکسمگا قبلا اینکارو انجام دادن به ویدئو های سایتشون مراجعه کنید و باهاشون تماس بگیرید در صورت نیاز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020 نمایش پست ها
          بله میشه اقای کی نژاد با ایکسمگا قبلا اینکارو انجام دادن به ویدئو های سایتشون مراجعه کنید و باهاشون تماس بگیرید در صورت نیاز
          سلام به شما
          من هر چی گشتم نتونستم این فیلم رو پیدا کنم میشه آدرس رو قرار بدید
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

اکوی دیجیتال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
              برای اکو و اکوالایزر آی سی هایی در کیفیت های مختلف ساخته شده اند
              برای مثال آی سی های pt2389 و pt2388 که البته کیفیت مطلوبی ندارند !
              من این آی سی ها رو از سایت روبوایکیو تهیه کردم که البته پیشنهاد میکنم از اون جا خرید نکنی

برای این که با میکرو اکوالایزر بسازی باید ابتدا برنامه ای بنویسی که بتونه صدای ضبط شده رو از مموری بخونه و پردازش کنه یعنی بازه های مختلف فرکانسی صدا رو پیدا کنه و بتونه دامنه هر بازه فرکانسی رو مطابق با میل شما کم و زیاد کنه به این میگن اکوالایزر تازه بعدش باید کد صدای تغییر یافته رو به یه آی سی دیکد کننده صدا ( مثلا vs1003 ) بدی تا صدا تولید بشه
              من الان سرباز هستم و وقتی برای این کارا ندارم الانم تو مرخصی هستم اما شخصا علاقه مند به الکترونیک و برنامه نویسی هستم و تا قبل از سربازی خیلی دنبال انجام پروژه ها بودم
              اما این پروژه ای که شما میگید پیچیده هستش و تا حالا حتی سمتشم نرفتم و خودش از چند تا پروژه تشکیل میشه :
              1_کار با مموری کارد ( micro sd )
              2_پردازش کد صدا
              3_کار با آی سی vs1003

از این سه تا که نام بردم دومی از همش سختر هست
              کار با مموری و آی سی vs1003 رو که بچه ها انجام دادن و اگه تحقیق کنی مطالب خوبی بدست میاری اما برای پردازش کد صدا تا حالا نشنیدم کسی این کار رو کرده باشه

ضمنا من با زبان c و میکرو avr کار میکنم و تا حالا حتی یه بار هم با میکروهای pic کار نکردم و باید بگم از رده خارج شده هستن و بهتره با avr کار کنی
              من فعلا دارم میکرو arm یاد میگیرم که برای این جور کارا خیلی مناسب تر هستش حتی تو سربازی هم که میرم کتاب میبرم مطالعه میکنم

پیشنهاد میکنم بری زبان c و میکرو arm یاد بگیری که البته کمی سخت هست و البته هزینه هاش نسبت به avr و pic بالاتره . . .

بهر حال موفق باشید
              خیلی ممنون مفید وافع شد
              یه سوال من حتی اگه بخوام از جای دیگه ورودی بدم اخرش به مموری نیاز دارم؟مثلا کامپیوتر
              و اینکه متاسفانه این ای سی دیکودر رو من در دسترس ندارم مشابهش هست؟ ایا امکان داره به صورت گسسته بسازم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط sajjad2020 نمایش پست ها
              باید بری دنبال dsp فقط با اون میتونید خیلی راحت اکولایزر و افکتوروو...بسازید البته کمی مشکله نوشتن برنامه اش
              یکی دیگه هم اینو گفت
              مشکل میکرو های معمولی چیه نسبت به دی اس پس؟!
              سرعتش کم میاد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خوب حالا من به طور کلی بخوام استارت بزنم دقیقا باید از کجا شروع کنم؟ حتی اگه واقعا لازمه برم سراغ arm میرم مشکلی نیسفقط اگه میشه کمکم کنید تا این پروژه رو تموم کنم تا بقیه هم بتونن استفاده کنند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X