اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن کد ارتباط میکروکنترلر با میکرو sd و جدول fat

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشتن کد ارتباط میکروکنترلر با میکرو sd و جدول fat

سلام به همه دوستان

میخوام چند تا منبع معرفی کنید که آموزش بده چطور میشه توابع مربوط به ارتباط میکرو با micro sd و همچنین کار با جدول fat رو نوشت
    راستش خودم هر چی گشتم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
    میخوام بدونم آقای چان که توابع fat رو نوشتن از چه منابع آموزشی استفاده کردن ؟
    با تشکر
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : نوشتن کد ارتباط میکروکنترلر با میکرو sd و جدول fat

خوب سرچ نکردین وگرنه مهندس اسدی و مهندس بیرامی کامل توضیح دادن.
    مثلا این یکی و این دومی
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
      خوب سرچ نکردین وگرنه مهندس اسدی و مهندس بیرامی کامل توضیح دادن.
      مثلا این یکی و این دومی
      از توجهتون ممنون اما منظور من این هست که خودم کتابخونه هاش رو بنویسم
      میخوام خودم از 0 تا 100 رو کار کنم
      آیا منبعی سراغ دارید که به بنده معرفی کنید ؟

با تشکر

دیدگاه

نه متاسفانه
        چرا ناراحتی پاتریک!
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        محصولات

دیدگاه

سلام، سایت خود آقای چان منابعی رو که استفاده کرده قرار داده، دلیل خاصی برای نوشتن کتابخانه جدید دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gordany نمایش پست ها
            سلام، سایت خود آقای چان منابعی رو که استفاده کرده قرار داده، دلیل خاصی برای نوشتن کتابخانه جدید دارید؟
            http://elm-chan.org/fsw/ff/00index_e.html
            سلام به شما
            با تشکر از توجهتون
            یادمه حدودا 1 سال پیش وقتی خواستم بســــم الله کار با lcd رنگی 2.8 اینچ رو بگم رفتم توابعش رو تو اینترنت دان کردم و شروع کردم به تمرین کردن
            یه مدت با همین توابع کار میکردم بعدش حس کنجکاویم گل کرد گفتم بیام تو توابع این lcd که بچه ها زحمت کشیده بودن نوشته بودن سرکی بکشم
            بعد از یه مدت با چند تا تغییر تونستم سرعت اجرای توابع رو 5 برابر کنم بدون این که در روند کار تابع مشکلی پیش بیاد فیلمش هست

ضمنا من زیر این کلیپ به دلایلی نوشتم با میکروکنترلر arm انجام شده ولی در اصل با میکروکنترلر avr مدل مگا32 این کار رو انجام دادم ( جهت اطلاع)
            هر 48 میلی ثانیه یه بک گراند میندازه رو صفحه حالا برو نگاه کن ببین با توابعی که تو سایت ها هست تقریبا هر 500 میلی ثانیه یه بک گراند میندازه
            یعنی سرعت تقریبا 10 برابر شده

به همین دلیل قصد دارم خودم توابع رو بنویسم که به سرعت بیشتری دست پیدا کنم
            قصد دارم در آینده با میکروکنترلر lpc1768 که الانم دارمش فیلم رو lcd رنگی 7 اینچ نشون بدم که این کار احتیاج به سرعت بالا داره

باز هم از توجهتون ممنون هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
              سلام به شما
              با تشکر از توجهتون
              یادمه حدودا 1 سال پیش وقتی خواستم بســــم الله کار با lcd رنگی 2.8 اینچ رو بگم رفتم توابعش رو تو اینترنت دان کردم و شروع کردم به تمرین کردن
              یه مدت با همین توابع کار میکردم بعدش حس کنجکاویم گل کرد گفتم بیام تو توابع این lcd که بچه ها زحمت کشیده بودن نوشته بودن سرکی بکشم
              بعد از یه مدت با چند تا تغییر تونستم سرعت اجرای توابع رو 5 برابر کنم بدون این که در روند کار تابع مشکلی پیش بیاد فیلمش هست

ضمنا من زیر این کلیپ به دلایلی نوشتم با میکروکنترلر arm انجام شده ولی در اصل با میکروکنترلر avr مدل مگا32 این کار رو انجام دادم ( جهت اطلاع)
              هر 48 میلی ثانیه یه بک گراند میندازه رو صفحه حالا برو نگاه کن ببین با توابعی که تو سایت ها هست تقریبا هر 500 میلی ثانیه یه بک گراند میندازه
              یعنی سرعت تقریبا 10 برابر شده

به همین دلیل قصد دارم خودم توابع رو بنویسم که به سرعت بیشتری دست پیدا کنم
              قصد دارم در آینده با میکروکنترلر lpc1768 که الانم دارمش فیلم رو lcd رنگی 7 اینچ نشون بدم که این کار احتیاج به سرعت بالا داره

باز هم از توجهتون ممنون هستم
              در مورد کار با LCD اره شاید توابع دوستان سنگین بوده باشه اما در کار با این توابع مربوط به Fat واقعا نویسنده چیزی کم نذاشته. به نظرم اول یه مطالعه ی کلی روی کتابخانه ایشون داشته باشید و پروژه های انجام شده رو نگاهی بندازید بد نباشه.
              چرا ناراحتی پاتریک!
              - از دیدنش ناراحت شدی؟
              + نه
              پس چی ناراحتت کرده
              محصولات

دیدگاه

در دوره و زمانه ای که اکثرا به دنبال چیزی برای دانلود کردن از جایی هستند، اصل رویکرد شما جای تقدیر و تشویق دارد. اما صرف اینکه یکبار کتابخانه ای را بهینه سازی کرده اید و به نتایج خوبی از نظر سرعت رسیده اید دلیلی بر آن نمی شود که این روش همیشه جواب بدهد. در مورد کتابخانه پیچیده ای مانند کدهای جناب Chan که سال ها هم بهینه سازی شده و چندین نسخه از آن منتشر شده، گام اول تحلیل کدهای موجود است و اینکه ببینید چطور عمل شده است. برای بهینه سازی سرعت با توجه به اینکه این کدها به صورتی نوشته شده که روی پلتفرم های سخت افزاری مختلف قابل پیاده سازی باشد، ممکن است بتوانید برای یک خانواده سخت افزاری مشخص آن را بصورت خاص بهینه سازی کنید که این بهینه سازی بیشتر می تواند در کدهای فعال سازی سخت افزار مانند بخش ارتباط spi انجام شود.
                اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام به دوستان

البته من قبلا با توابع آقای چان کار کردم و میکرو sd رو به میکرو مگا 32 متصل کردم و از رو میکرو sd حدود 40 تا عکس رو نمایش دادم رو ی lcd رنگی
                  دیدم واقعا کار با میکرو sd خیلی وقت میبره و اگه بشه توابعی سریعتر نوشت میشه سرعت کار رو برای میکروی stm32f103 یا lpc1768 در حد 25 فریم عکس در ثانیه رسوند ( نمایش فیلم )
                  اگه سرعت رو به اندازه کافی بالا ببریم میتونیم در یک زمان از مموری کارد هم فیلم نشون بدیم هم کارای دیگه انجام بدیم
                  هرچند توابع بهینه شدند اما باز هم برای کار برد های خاص قابل بهینه سازی هستش

سوال من اینه :

آیا من میتونم به سورس توابع آقای چان دسترسی داشته باشم ؟؟
                  چطوری ممکنه ؟؟؟

با تشکر از توجه دوستان

دیدگاه

آیا من میتونم به سورس توابع آقای چان دسترسی داشته باشم ؟؟
                    سورس کتابخانه Chan در سایت ایشان موجود است:
                    http://elm-chan.org/fsw/ff/ff12b.zip
                    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح نمایش پست ها
                      سورس کتابخانه Chan در سایت ایشان موجود است:
                      http://elm-chan.org/fsw/ff/ff12b.zip
                      دوست عزیز منظور بنده رو متوجه نشدید
                      من میخوام بدونم مثلا برای تابع f_open چه کد هایی نوشته شده است ؟
                      میخوام محتوای توابع رو ببینم آیا راهی وجود داره ؟

با تشکر

دیدگاه

شما هرکاری بکنی از حداکثر سرعت مموری کارت بیشتر نمیتونی برسی - همه مموری ها تو حالت SPI سرعت بسیار محدودی دارند و اگر دنبال سرعت بالاتر هستی باید از پروتکل دیگه کارت ((اسمشو فراموش کردم!!)) استفاده کنی - بعضی میکروهای ارم از این ارتباط پشتیبانی میکنند و به سرعت حدود 20 مگ میتونی برسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                          شما هرکاری بکنی از حداکثر سرعت مموری کارت بیشتر نمیتونی برسی - همه مموری ها تو حالت SPI سرعت بسیار محدودی دارند و اگر دنبال سرعت بالاتر هستی باید از پروتکل دیگه کارت ((اسمشو فراموش کردم!!)) استفاده کنی - بعضی میکروهای ارم از این ارتباط پشتیبانی میکنند و به سرعت حدود 20 مگ میتونی برسی
                          سلام به شما
                          بله کاملا درسته ارتباط mmc مموری کارد سرعت خیلی بالایی داره و بهتره از اون استفاده کرد اما فکر نکنم lpc 1768 این پروتکل رو داشته باشه
                          اما بهر حال اگه بتونیم توابعی پر سرعت بنویسیم با یه همچین میکرویی نتایج خیلی خوبی میشه گرفت که همین خودش خیلی مهمه
                          من دنبال این هستم که به محتوای توابع آقای چان دسترسی داشته باشم آیا همچین چیزی ممکن هست ؟

با تشکر

دیدگاه

من یه جزوه دارم از نحوه راه اندازی اتفاقا ساده هم هست-یه برنامه هم تو بیسیک هست به صورت دستی مموری رو راه میندازه بدون توابع - براتون میفرستم

دیدگاه

من میخوام بدونم مثلا برای تابع f_open چه کد هایی نوشته شده است ؟
                              میخوام محتوای توابع رو ببینم آیا راهی وجود داره ؟
                              محتوای توابع در همان لینک در فایل ff.c موجود است. با دقت بیشتری ببینید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X