اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال زمین به مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال زمین به مدار

سلام
    من داخله یه اموزش دیدم که برای ساخت led چشمک زن با میکرو at16 از زمین به عنوان منبع انرژی استفاه کرد و گفت که با صفر ویک کردنش led رو روشن میکنیم میخواستم در این مورد توضیح بدید که چطور از زمین میشه استفاده کرد . و چه موقع باید باتری باشه و چه موقع زمین . لطفا ساده بگید من تازه الکترونیک رو شروع کردم

با تشکر

پاسخ : اتصال زمین به مدار

نوشته اصلی توسط Alleverybody32 نمایش پست ها
    سلام
    من داخله یه اموزش دیدم که برای ساخت led چشمک زن با میکرو at16 از زمین به عنوان منبع انرژی استفاه کرد و گفت که با صفر ویک کردنش led رو روشن میکنیم میخواستم در این مورد توضیح بدید که چطور از زمین میشه استفاده کرد . و چه موقع باید باتری باشه و چه موقع زمین . لطفا ساده بگید من تازه الکترونیک رو شروع کردم

با تشکر
    سلام
    زمین توی مدار یعنی همون منفی
    توی پروتئوس چون پین منفی ای سی رو نزاشته زمینش می کنی تا ال ای دی روشن بشه تغذیه ای سی رو هم نرم افزار تامین می کنه (واسه همین پین هاشو نزاشته)
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

در محیط واقعی منبع تغذیه ربطی به led که نداره. برای برق میکرو استفاده میشه؟؟

دیدگاه

سلام

با تشکر
        در محیط واقعی منبع تغذیه ربطی به led که نداره. برای برق میکرو استفاده میشه؟؟
        با سلام و درود
        به انجمن خوش آمدید، بسیار خوب است که قصد یادگیری یک مبحث علمی را دارید، برای شما در این مسیر آرزوی موفقیت را داریم.
        برای آشنایی با برخی مفاهیم الکترونیک مانند جریان، ولتاژ، مقاومت و... پیشنهاد می شود این کتاب مطالعه گردد:
        عنوان: مبانی الکترونیک
        ناشر: کانون نشر علوم
        نویسنده: ارل دی گیتس
        شابک(ISBN): 9789648022261

همچنین می توانید برای یادگیری کار با میکروکنترلر از این موارد استفاده نمایید:
        1- مکتب خونه | میکروکنترلرهای AVR
        2- آموزش جامع AVR Archives - الکترونیک
        3- Arduino train Archives - الکترونیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X