اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد تعریف کلید در برنامه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد تعریف کلید در برنامه

سلام. دوستان لطفا کمکم کنید. من تازه به برنامه نویسی AVR مشغول شدم و دارم یه ساعت با سون سگمنت به همراه آلارم مینویسم. تنها مشکلم در مورد تعریف کلیدهای تنظیم هست. سه تا کلید تعریف کردم که مثلا با زدن کلید A میره به حالت تنظیم ساعت و با کلید B دهگان ساعت تنظیم میشه بعد باز با زدن کلید A، میره روی یکان ساعت و باز با کلید B یکان تنظیم میشه و همینطور ادامه تا یکان دقیقه. بعدش با زدن کلید A ساعت شروع به کار میکنه.در این حالت با زدن کلید B میره رو تنظیم تایمر که اینبار با کلید A تنظیم میشه. متاسفانه نتونستم کلیدها رو اونجور که میخوام تعریف کنم. و کلید C واسه قفل هست که هروقت فشار بدیم و 1 ثانیه نگه داریم ، تمام کلیدها از کار میفته و باز وقتی همون کلید رو فشار بدیم و نگه داریم کلیدها دوباره فعال میشه. من واسه تنظیم ساعت چندخط نوشتم ولی کار نکرد لطفا ایرادشو بگید. با تشکر.
    فقط چند نکته رو بگم که تو این ساعت از مگا 8A استفاده کردم و با استفاده از مد CTC تایمر 1 زمان رو محاسبه کردم و با استفاده از مد سرریز تایمر 0، سون سگمنت ها رو ریفرش میکنم. DDR پورتی که کلیدها بهش وصله رو هم ورودی و مقاومت داخلی رو هم فعال کردم
    تو اون فایل، Clock_set همون پینی هست که کلید A بهش وصله و Timer_set هم کلید B هست. وقتی ساعت در حال کار هست با فشردن کلین A ، وقفه ها از کار میفتن و به حالت تنظیم میره و با طی کردن مراحلی که عرض کردم دوباره وقفه ها با دستور #asm ("sei") فعال میشن. لطفا اشکال برنامه رو بگین.

لینک فایل
لطفا صبر کنید...
X