اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک به شبیه سازی ولت متر با 7107 در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک به شبیه سازی ولت متر با 7107 در پروتئوس

با سلام خدمت دوستان
    یه چن مدتی بود که دنبال ساخت یه ولت متر امپر متر بودم البته اگه تو اینترنت یه چرخی بزنیم مطلب زیاده و همچنین تو بازار هم ولت متر و امپر متر های کوچیک و شیک موجود
    شرکت هایی مثل بهنام کیت و نیوکیت هم کیت های اماده ساختش رو دارن ولی هدف از شبیه سازی این محصول که امادش موجوده و شاید به دردسرش نیارزه چیه
    1 - بیکار بودم 2- میخواستم شبیه سازی تو پروتئوس رو یاد بگیرم
    بریم سر اصل داستان هر کی تو اینترنت دنبال یه مدار واسه ولت متر امپر متر هستش بهش عکس این دو تا مدار پایینی رو نشون میدن میگن برو بساز خب من تصمیم به ساختش نداشتم چون قبلا مداری که از کتاب بخت اور پیدا کرده بودم رو ساختم ( اگه کسی مدارش رو خواست پیام بده براش بفرستم ) خلاصه که میخواستم ببینم تو شبیه سازی کار میکنه یا نه که دیدم نخیر کار نمیکنه در اوایل مشکل رو به سواد ناقص خودم در کار با برنامه پروتئوس ربط دادم ولی بعدش فهمیدم نه مدار خودش مشکل داره

این مداری که همه بهمون پیشنهاد میدن و از این سایت هستش طرف واسش پی سی بی هم زده

خب اگه به مدار دقت بنماییم مشکلی نیست ولی اونطوری که من توی دیتا شیت ای سی 7107 دیدم باید پایه 32 رو به پایه 30 وصل کنیم که تو این مدار نکرده تو پروتئوس هم اگه وصل نکنین مدار کار نمیکنه این پائین عکسی از شبیه سازیش میذارم .همونطور که میبینید 180 ولت ورودی دادیم که مدار داره نشونش میده و 32 رو به 30 وصل کردیم

اینم از مدار امپر متر که باز از همون سایت هستش

در این مدار هم پایه 32 باید به 30 وصل باشه

و اینم مداری که من طراحی کردم .همونطوری که میبینید 80 ولت منبع داریم که مصرف کنندش یه مقاومت20 اهمی هستش پس جریانی که کشیده میشه باید 4 امپر باشه که تو مدار هم همین رو نشون میده

تو شبیه سازی که کار کرد من خودم نساختمش تا ببینم تو عمل هم کارمیکنه یا نه فقط تنها سوالی که ذهنم منو درگیر کرده اینه که این عزیزی که نقشه این مدار رو تو همون ادرسی که اون بالا دادم گذاشته حتی کیتش رو هم زده و و قطعاتش رو نصب کرده واقعا تونسته روشنش کنه
    اونطوری که تو سایت اصلی گفته ولت متر تا 199 ولت رو نشون میده
    امپر متر هم اگه مقاومت هایی 5 واتی که گفته رو بهش وصل کنیم تا 10 امپر کشش داره البته تو شبیه سازی من هر سه تا مقاومت رو گذاشتم که نیازی نبود خواستیم مثلا عین خود نقشه اصلی بشه که یه مقاومت واسه 2 امپر بود یکیش 5 امپر و اونی منبع رو بهش وصل کردم همون 10 امپری هستش
    نکته 1 : من پروتئوس 8.4 رو با کتابخانه اش که مجزا ازش بود دانلود کرده بودم برنامه رو که نصب کردم به طبع کتابخانه رو هم تو مسیر برنامه کپی کردم تا اکثر قطعاتی که شاید تو خود برنامه نباشه هم بهش اضافه بشه مدار رو شبیه سازی کردم کارنکرد و بعد یه 12 ساعت کلنجار اعصاب خرد شد و بیخیال قضیه شدم تا اینکه چن روز پیش ویندوز به فنا رفت و دوباره ویندوز زدم و پروئوس رو نصب کردم ولی ایندفعه یادم رفت کتابخانه رو تو مسیر برنامه کپی کنم رفتم مداری که قبلا سیو کرده بودم رو باز کردم تا دوباره علت مشکل رو پیدا کنم ببینم چرا کار نمیکنه که دیدم مدار کار میکنه حالا شاید بگید چه ربطی داره در این مورد خودمم نمیدونم شما فهمیدید منو هم در جریان بذارید

اینم همون مداری که از کتاب بخت اور پیدا کردم و ساختم

جدیدترین ویرایش توسط behnam_haji; ۲۰:۴۲ ۱۳۹۵/۱۲/۱۹.
لطفا صبر کنید...
X