ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2016/08/25
    3
    4

Question موازی کردن اینورتر

با سلام خدمت دوستان
    بنده سوالی از دوستان داشتم ، می خواهم با اینورتر 5000 وات موتوری که حدود 10 کیلو وات قدرت داره رو روشن کنم ، اما همانطور که می دانید برای اینکار باید انرژی یا وات اینورتر از موتور ما بیشتر باشد . حالا می خواهم با موازی کردن سه عدد از این اینورتر 5000 وات قدرتی برابر با 15 کیلو وات درست کنم . یعنی بیام خروجی هر اینورتر را که 220 ولت متناوب است را DC کنم با بریج دیود ، پس از اینکه هر سه خروجی را DC کردم ، سه خروجی مثبت را به هم و سه خروجی منفی را به هم وصل کنم
    تا اینجوری جریانها باهم جمع بشه ، بعد با یک نوسانساز مثل 555 بیام فرکانس 50 هرتز رو درست کنم و خروجی اینو دوباره بدم به یک بریج دیود و برق 220 بگیرم .

حالا سوالی که از دوستان داشتم ، اینه که آیا این ایده ای که دارم عملی هست یا یه جای کارم مشکل داره .
    پیشاپیش از پاسخ دوستان تشکر می کنم
    2007/02/18
    مشهد
    2,404
    148

پاسخ : موازی کردن اینورتر

سلام
    این ایده عملی نیست
    در واقع در اینورتر ها اگه در خروجی برق وصل کنی منحر به آسیب دیدن اینورتر می شه
    در حالتی که ختی 2 تا از اونها رو با هم موازی کنی به هیج هنوان نمی تونی فرکانس هروجی رو یکی کنی و با هم نا متفارن هستن حتی 0.000001 هرتز در مدت زمان طولانی یبب تعییر فرکانس میشه
    تازه اگه اون رو هم تنظیم کنی نمی تونی اونها رو هم فاز کنی

زیاد روی این کزینه کار نکن
    وقتت رو الکی می گیره
    و هزینه اون هم هر بار سوختن 1 اینوترتر ه

2009/08/27
    تهران
    634
    416

تا اون قسمت یکسو کردن مشکلی نیست - مشکل اینجاست با 555 و چه نوع ماسفتی میتونید این توان رو تولید کنید؟؟ در ضمن خروجی شما مربعی میشه و ولتاژ مصرفی موتور سینوسی .. پس انتظار درست کارکردن موتور را نداشته باشید!!
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,398

نقل قول نوشته اصلی توسط chatiz

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام خدمت دوستان
    بنده سوالی از دوستان داشتم ، می خواهم با اینورتر 5000 وات موتوری که حدود 10 کیلو وات قدرت داره رو روشن کنم ، اما همانطور که می دانید برای اینکار باید انرژی یا وات اینورتر از موتور ما بیشتر باشد . حالا می خواهم با موازی کردن سه عدد از این اینورتر 5000 وات قدرتی برابر با 15 کیلو وات درست کنم . یعنی بیام خروجی هر اینورتر را که 220 ولت متناوب است را DC کنم با بریج دیود ، پس از اینکه هر سه خروجی را DC کردم ، سه خروجی مثبت را به هم و سه خروجی منفی را به هم وصل کنم
    تا اینجوری جریانها باهم جمع بشه ، بعد با یک نوسانساز مثل 555 بیام فرکانس 50 هرتز رو درست کنم و خروجی اینو دوباره بدم به یک بریج دیود و برق 220 بگیرم .
    حالا سوالی که از دوستان داشتم ، اینه که آیا این ایده ای که دارم عملی هست یا یه جای کارم مشکل داره .
    پیشاپیش از پاسخ دوستان تشکر می کنم
    باسلام:
    اگر بخواهیدخروجی3 اینورتررا که a.c ا ست برای قدرت بیش تر با هم جمع کنید بخاطر اختلاف فازکه عدم هماهنگی3 فرکانس باهم است دچارمشکل میشوید. اما وقتی شما خروجی 3 اینورتر را بصورت جداگانه یک سو و سپس برای افزایش جریان با هم جمع کنید و سپس این3 ولتاژ d.cرا با هم جمع و توسط یک مدار دیگر به a.c تبدیل کنیدبله شدنی میباشدبشرطی که خروجی تک تک ولتاژ های d.c با هم برابربودهواختلاف زیادی نداشته باشند. درست ماننده موازی کردن باتری های100 آمپری در دستگاه های یو پی اس کامپیوتر
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2012/07/18
    URMIA
    197
    58

با سلام اصولا موازی کردن اینورتر ها درست نیست تو مدار فیدبک مشکلی به وجود میاد البته اینورتر های هستن که میشه اونا را با هم سری کرد
    2016/08/25
    3
    4

الان یه تحقیق بیشتری که کردم دیدم اینورترهایی هستند که قابلیت پارالل شدن یا همون موازی هم هست که توسط فیش بی ان سی به یکدیگر رابط می شوند
    نمونش هم اینورتر Cortek کره
    به هر حال از دوستان بابت راهنمایی بینهایت سپاسگزارم
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6