اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب در خط تلفن شهری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب در خط تلفن شهری

با سلام:
    من ازدو خط تلفن شهری استفاده می کنم.یکی برای مکلمه و خط دیگر برای اینترنت ومکالمه . چند روز پیش متوجه شدم خط مورد استفاده اینترنت قابل استفاده مکالمه نمی باشد. ولی اینترنت قطع نمی باشد.!!!گوشی تلفن را به خط دیگری زدم دیدم سالم است و کار می کند.اسپلیتر را از مدار جدا کردم و بصوت مستقیم به خط وصل کردم. باز هم گوشی کار نکرد. مجبور شدم ولتاژ خط را اندازه گیری کنم در کمال تعجب دیدم ولتاِژ خط صفر ولت است اما اینترنت کار می کند.!!! آیا شما هم تا کنون با این موردعجیب برخورد داشته اید.؟؟؟
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

پاسخ : مشکل عجیب در خط تلفن شهری

آیا دستگاهی که با آن به اندازه گیری ولتاژ پرداختید قابلیت اندازه گیری ولتاژ پالسی فرکانس بالا را دارد؟
    به نظرم بهترین راه برای دیدن ولتاژ رو خط تلفن اسکوپ باشه.

اساتید هم نظر بدن.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

خط شما به علت استفاده نکردن طولانی مدت از مخابرات غیر فعال شده است ولی سویچ اینترنت در مخابرات برروی خط وصل است که تقریبا فاقد ولتاژ دی سی میباشد

دیدگاه

سلام
        فکر کنم همین سوال رو یکبار اقای غفارزاده پرسیده بود نمیدونم تاپیکش نتیحه گرفت یا نه
        https://mybroadband.co.za/vb/showthread.php/450765-Can-ADSL-run-on-a-single-wire
        جدیدترین ویرایش توسط Dummy Eng; ۲۲:۵۸ ۱۳۹۵/۱۲/۱۲.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          بله میشه احتمالا یه مشکلی در سویچ DSLAM مخابرات هست
          تازه من جایی برخوردم که یکی از دو زوج سیم وصل بود و اون یکی قطع بود اینترنت وصل میشد
          جدیدترین ویرایش توسط ehsanarn; ۱۲:۰۴ ۱۳۹۵/۱۲/۱۳.
          هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

این مشکل از دیروز واسه خط تلفن خونه منم افتاده
            نه ولتاژ dc داره و نه موقع زنگ خوردن ولتاژ AC ولی مودمم وصله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
              آیا دستگاهی که با آن به اندازه گیری ولتاژ پرداختید قابلیت اندازه گیری ولتاژ پالسی فرکانس بالا را دارد؟
              به نظرم بهترین راه برای دیدن ولتاژ رو خط تلفن اسکوپ باشه.
              اساتید هم نظر بدن.
              باسلام:
              برای اطمینان از سالم بودن خط تلفن 2 راه دارد.
              1-یک گوشی سالم را به خط تلفن وصل کنید. خط باید دارای یک بوق آزادباشد. سپس با این گوشی شماره گیری کنید و بدن مشکل ارتباط بر قرار کنید.
              2- یا با وصل کردن یک ولت متر دی سی به خط تلفن باید ولتاژی بین 45 الی 60 ولت که بسته به فاصله شما تا مرکز مخابرات دارد توسط ولت متر نشان داده شود.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
              خط شما به علت استفاده نکردن طولانی مدت از مخابرات غیر فعال شده است ولی سویچ اینترنت در مخابرات برروی خط وصل است که تقریبا فاقد ولتاژ دی سی میباشد
              باسلام:
              مشکل خط را به خرابی تلفن ( تهران جدیدا با شماره 20117) امروز عصراطلاع دادم. تلفن گویا علت خط را در حال بررسی اعلام کرد. به محضحصول نتیجه در در این پست اعلام می کنم. با تشکر ازاعلام نظر دوستان

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                حتما روی خطمورد نظر تلفن وصل باشه برای چک کردن خط توسط همکاران تو مخابرات نیاز هست
                هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanarn نمایش پست ها
                  سلام دوست عزیز
                  حتما روی خطمورد نظر تلفن وصل باشه برای چک کردن خط توسط همکاران تو مخابرات نیاز هست
                  با سلام:
                  من از این خط بصورت توام (اینترنت+ مکالمه ) استفاده می کردم. بعد از گذشت3 روز مخابرات منطقه تهران پارس اعلام کده که خط تلفن شما در حال بررسی و عیب یابی می باشد. این اعلام بعد از3 روزنشان می دهد مشکل در سیم کشی داخلی ساختمان نمی باشد و عیب مربوط به مخابرات است. با این وضعیت صفر ولت خط تلفن اینترنت دارد براحتی کار می کند و برایتان پست ارسال می کنم.!!!

دیدگاه

سلام. خط خونه ی ما هم یه بار اینطوری شده بود. مشکل از این بود که در یک نقطه در داخل حیاط که سیم تلفن مخابرات به سیم کشی تلفن ما وصل شده بود بارون خورده بود و کم کم پوسیده شده بود و اتصالش خیلی ضعیف شده بود( یا اصلاً شاید از بین رفته بود) و ما هم اینترنت داشتیم ولی تلفن قطع بود. اتصال رو درست کردیم مشکل برطرف شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط edris.noei نمایش پست ها
                      سلام. خط خونه ی ما هم یه بار اینطوری شده بود. مشکل از این بود که در یک نقطه در داخل حیاط که سیم تلفن مخابرات به سیم کشی تلفن ما وصل شده بود بارون خورده بود و کم کم پوسیده شده بود و اتصالش خیلی ضعیف شده بود( یا اصلاً شاید از بین رفته بود) و ما هم اینترنت داشتیم ولی تلفن قطع بود. اتصال رو درست کردیم مشکل برطرف شد
                      باسلام:
                      امروز ساعت 8 صبح مورخه 15-12-95 خط تلفن از مرکز مخابرات درست شد.حالا خط دارای ولتاژ 45 ولت D.C است. همه شواهد و قرائن نشان داد مشکل از سیم کشی درب ورودی منزل تا داخل ساختمان نبوده است. چون قبلا این مسیر را چک کرده بودم. جالب این جاست که حدود ساعت حدود 11 صبح امروز از طرف مخابرات برای بررسی خرابی خط آمده بودند و گفتند که خط شما را که الان بررسی کردیم زنگ می خورد پس چرا به مخابرات اعلام خرابی خط می دهید.؟؟؟ در جواب عرض کردم شما این خط را الان ساعت 11 صبح چک کردید این خط 8 صبح امروز و 3 ساعت قبل از آمدن شما درست شده است. هرچه اصرار کردم که این مشکل در مرکز مخابرات از چه چیزی می تواند باشد بنده خدا چون این کاره نبود گفت حالا که خط شما درست شده صلوات بفرست.!!!
                      من هم این صلوات را می فرستم به تمامی ارواح درگذشته خود و تمامی درگذشته گان کاربران عزیز این سایت ( الهم صله علی محمد و آل محمد)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X