اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشب برای گرفتن گرد و غبار هوا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشب برای گرفتن گرد و غبار هوا

با درود و خسته نباشید.
    کنار منزل ما به علت ساخت و ساز گرد و خاک زیاده و از دریچه های هواکش و کولر این گرد و خاک ها میاد داخل
    شنیدم میشه با باردار کردن ذرات این گرد و غبار گرفت که اول ذرات بار + داد و بعد ذرات جلوتر باید به یک فلزی بچسبند که بار منفی داشته باشه
    حالا سوال اینه که چجوری من اول ذرات ورودی بار + بهشون بدم و فلز جلوتر چجوری بار منفی بهش بدم .
    بهترین حالت نصب دو قطعه چه جوری باشه که خوب جواب بده. اگه توری باشه بهتره یا اینکه فقط یه فلز ساده ؟؟؟

پاسخ : روشب برای گرفتن گرد و غبار هوا

برای بار دار کردن هرچه بیشتر ذرات باید سطح تماس رو هم بیشتر کرد که در بهترین حالت میشه از لوله های مشبک لانه زنبوری(شش ظلعی ) نظیر اون چیزی که در کاتالیزور های اگزوز اتوموبیل استفاده میشه استفاده کرد.
    باز هم اساتید نظر بدن بهتره.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام
      یک مدار های ولتاژ با ترانس تلوزیون CRT بسازید بعد یک جعبه درست کنین و ورودی هوا رو توری های فلزی مشبک از اینها که توی هود اشپزخانه استفاده میشه قرار بدید. بعدش با مقداری فاصله (بستگی به ولتاژ مدار داره حدی باشه که ارک نزنه یا کرونا تشکیل نشه. اینجا فقط باید ذرات باردار بشن) بصورت موازی ورقه های مثلا الومینیومی نزدیک هم قرار بدین (مثلا با فاصله 3 میلیمتر ازهم) و همشون رو به هم متصل کنید. منفی مدار های ولتاژ رو بدین به توری فلزی ورودی هوا و مثبتش رو به ورقه ها. پشت ورقه ها هم با رعایت فاصله ای یک فن 12 سانتی یا سانتریفیوژی بگذارید.
      این دستگاه چیز الکترونیکی خاصی نداره بیشتر خلاقیت خودتون و کارای مکانیکیه
      برای جعبه پیشنهاد میکنم طرحش رو با corel draw بکشید و با MDF اندازه 8 میل بدین برش بزنن. اگه کار کردین تا حالا البته

دیدگاه

ممنون . بله با مدارات های ولتاژ کار کردم . فقط طرز نصب ورقه ها نمیدونستم .تست میکنم خبر میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X